Aktualności 2018/2019..

Witamy w zakładce klas 4-8 i 3 gim

Pochłaniasz mnie bez reszty

15 listopada 2018 roku uczniowie klas 8, 7a i 7b  wyruszyli na wycieczkę do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin. Towarzyszyli nam uczniowie z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Gzowicach. Opiekę nad nami sprawowały panie Joanna Ludwińska, Aneta Łazuk, Izabela Tabor i Agnieszka Tkaczyk-Żylińska. Obejrzeliśmy dwie wystawy o charakterze multimedialno – mechatronicznym: „Człowiek – niezwykła maszyna” oraz „Człowiek – trybik w machinie przyrody” oraz uczestniczyliśmy w warsztatach chemicznych pt. Pochłaniasz mnie bez reszty. Tematem zajęć była sorpcja, czyli pochłanianie. Uczniowie dowiedzieli się, jakie substancje mają właściwości sorpcyjne np. aktywny węgiel, wkład dziecięcej pieluchy. Wszyscy mogli wykonać chemiczne eksperymenty. Lekcja zrobiła na każdym duże wrażenie. Piękna listopadowa pogoda pozwoliła na zwiedzanie ogrodów znajdujących się wokół Centrum Nauki Leonardo da Vinci oraz na spacer do zamku w Chęcinach.

Jest to ciekawa forma nauki chemii. Zajęcia poszerzyły naszą wiedzę oraz zachęciły do odkrywania nowych, chemicznych zagadek, które są wokół nas.

Dziękujemy za udaną wycieczkę.                                                                /Natalia Mąkosa/

Wycieczka integracyjna klas IV

28 września 2018r. klasy 4a, 4b i 4c wybrały się na wycieczkę integracyjną z okazji Dnia Chłopaka do Muzeum Wsi Radomskiej. Uczniowie miło spędzili czas na wspólnych zabawach i pieczeniu kiełbasek przy ognisku. Piękna pogoda sprzyjała wspólnym spacerom, więc mieliśmy okazję zajrzeć do wiejskich zagród i podziwiać piękno jesiennej przyrody. W doskonałych humorach i pełni pozytywnej energii wróciliśmy do szkoły. Mamy nadzieję, że jeszcze nie jeden taki cudowny wyjazd przed nami…