Witamy w zakładce Doradztwo zawodowe


Przydatne linki: Barometr zawodów, opis zawodów, Perspektywy


2019/2020


X LO z oddziałami integracyjnymi im. S. Konarskiego zaprasza


29 stycznia 2020 roku w naszej szkole gościli uczniowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu. Dokonali prezentacji kierunków kształcenia w technikum, liceum ogólnokształcącym i szkole branżowej I stopnia. Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w pokazach klas mundurowych – policyjnej, strażackiej i wojskowej oraz fryzjerskim. Mieli okazję skosztować wypieków przygotowanych przez uczniów klas cukierniczych i porozmawiać o ofercie edukacyjnej placówki.


2018/2010


21 i 25 lutego w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli szkół średnich: Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Radomiu oraz Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Dobrzańskiego „HUBALA”. Uczniowie klasy 3 gimnazjum i 8 szkoły podstawowej poznali ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020 i zasady rekrutacji. Mieli również szansę porozmawiać o możliwościach zatrudnienia na radomskim rynku pracy,  egzaminach kwalifikacyjnych oraz ścieżce edukacyjnej po szkole średniej.

Jest to jedna z pierwszych wizyt tego typu. Przed nami kolejne. Mamy nadzieję, że spotkania takie pozwolą uczniom naszej szkoły dobrze poznać ofertę edukacyjną radomskich szkół średnich a w konsekwencji podjąć właściwą decyzję edukacyjno – zawodową.


Wycieczka Zakładu Automatyki „Kombud” (14.11.18r.)

14 listopada uczniowie klas 7, 8 i 3 gimnazjum pod opieką pani Marii Trzos (doradcy zawodowego) oraz pani Henryki Wiech (pedagoga szkolnego) mieli okazję poznać pracę i specyfikę pracy w Zakładach Automatyki „Kombud”. Jako pierwsza szkoła mogliśmy zwiedzać firmę, poznawać tajniki pracy z zakładzie a przede wszystkim ścieżkę edukacyjną pracowników. Miły zaskoczeniem było spotkanie z młodymi pracownikami – absolwentami naszej szkoły oraz praktykantami z radomskich szkół: Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte oraz Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki. Uczniowie z zaciekawieniem obserwowali pracę na poszczególnych działach.

Wycieczka zorganizowana była w ramach zajęć z doradztwa zawodowego pozwoliła poznać lokalny rynek pracy. Organizatorom i pracownikom firmy dziękujemy serdecznie.


Wycieczka na lotnisko wojskowe Radom (16.10.18r.)

16 października 2018 roku uczniowie klas: 3 gimnazjum, 8, 7a i 7b szkoły podstawowej uczestniczyli w wycieczce na lotnisko wojskowe Radom – Sadków. Przeprowadzone zajęcia miały na celu poznanie lokalnego rynku pracy, przybliżenie zawodów związanych z wojskowością oraz ścieżki edukacyjno – zawodowej. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą obsługi naziemnej lotniska, straży pożarnej oraz instruktorów pracujących przy symulatorach samolotu Orlik. Z pewnością dużą atrakcją była możliwość skorzystania z lotu symulatorem i posiedzenia w kabinie pilota i instruktora szkolno – treningowego samolotu śmigłowego PZL – 130 Orlik.

Była to pierwsza tego typu wycieczka. Czekamy na kolejne.