Aktualności 2022/2023.

Witamy w zakładce klas 1-3

w roku szkolnym 2022/2023


🇵🇱   ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI  🇵🇱

Dziś Narodowe Święto Niepodległości. Przypada 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱

W czwartek w naszej szkole świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości🇵🇱To wyjątkowy czas dla małej Polki i małego Polaka, dlatego też nie zabrakło słuchania🎶 i śpiewania🎤 przepięknych pieśni patriotycznych🤍❤️
Tego dnia wspominaliśmy historię naszego kraju oraz utrwalaliśmy znajomość symboli narodowych wykonując prace plastyczne 🇵🇱 Była to pouczająca lekcja historii i patriotyzmu pielęgnująca poczucie przynależności narodowej, poszanowanie kultury oraz tradycji. 🇵🇱
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole zakończyły się uroczystą akademią oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu przez wszystkich uczniów, pracowników szkoły oraz rodziców młodych aktorów.
Pamiętaj❕❗ 11 listopada-Twój dzień niepodległości 🇵🇱🤍❤️
 

   

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Nasi najmłodsi uczniowie uczcili to święto w poniedziałek 7 listopada. W tym wyjątkowym dniu mogli przyjść do szkoły przebrani w przepiękne bajkowe stroje. Była to również okazja do integracji klas i wspólnej zabawy, by przypomnieć sobie, jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Uczniowie wysłuchali fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawali bajkowe postacie, tytuły bajek oraz atrybuty baśniowych postaci za pomocą magicznych kart. Dzieci świetnie się bawiły podczas rozwiązywania zagadek, układania puzzli oraz kolorowania bajkowych bohaterów. Nie zabrakło również zabawy „Jaka to melodia?”, w której po fragmencie piosenki odgadywali, z jakiej bajki ona pochodzi.

To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości, a jednocześnie było okazją, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek.


„Idą pierwszaki, dawne maluchy…”

Pierwszaki mają za sobą pełen emocji dzień. 21 października 2022 roku, trzydziestu czterech pierwszoklasistów naszej szkoły, ubranych w stroje galowe, niecierpliwie oczekiwało na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak uczniowie zaprezentowali przygotowany pod kierunkiem wychowawców – pani Ewy Mąkosy i Beaty Baryłki program artystyczny. Przedstawili się, recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Wykazali się wiedzą, jaką już zdobyli w szkole. Po nim przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Każdy pierwszoklasista głośno i z przejęciem przyrzekał:
Będę starał się być dobrym i uczciwym.
Będę strzegł honoru swojej szkoły.
Będę szanował nauczycieli i rodziców.
Będę się uczył tego, co dobre i piękne.
Będę kochał i czcił moją ojczyznę – Polskę
I przyczynię się do jej rozwoju.
Dalszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było pasowanie.
Z chwilą, gdy wielki ołówek dotknął ich ramienia, stali się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności. Zostali po prostu uczniami. Pasowania dokonali Pan Dyrektor Tomasz Bernat i Pani Wicedyrektor Marzena Kamińska.
Uroczystość ta miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.
Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali prezenty ufundowane przez Radę Rodziców, Bank Polski PKO BP oraz starszych kolegów i koleżanek.
Uroczystości ze wzruszeniem  przyglądali się rodzice pierwszaków, którzy na zakończenie zaprosili  na wspólny poczęstunek uczniów klas I, ich rodziców oraz nauczycieli.
      Pamiętamy!

 

 

„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”

Ks. Jan Twardowski

28 października z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych uczniowie z klas III wybrali się na Cmentarz w Kiedrzynie, aby zapalić znicze, jako wyraz pamięci i szacunku dla osób bliskich społeczności szkolnej. Każdy uczeń pełen wiary, że nasza pamięć o zmarłych jest bardzo potrzebna, zapalił swój znicz na grobach koleżanki, a także osób bliskich naszej szkole.

Był to dzień bardzo sentymentalny, pełen wspomnień i przemyśleń, a przede wszystkim piękna lekcja wrażliwości.


 

Code Week 2022

 

 

Za nami niezwykle inspirujące i kreatywne dwa tygodnie. W dniach od 8 do 23 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do 10 edycji Code Week 2022. Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa promująca kodowanie i rozwijanie umiejętności cyfrowych wśród dzieci i dorosłych. W czasie 10 dni wzięliśmy udział w 10 wyzwaniach w ramach programu Uczymy Dzieci Programować. Celem zajęć było rozwijanie logicznego myślenia, kształtowanie zadaniowego podejścia do stawianych problemów, upowszechnianie europejskiej inicjatywy, jaką jest Code Week, integracja uczniów oraz wspólna kreatywna zabawa.

Nasza przygoda z kodowaniem będzie trwała nadal, bo jest to świetna zabawa promująca kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów oraz współpracy.

 


   Uczniowie klas drugich zaczęły wspaniałą zabawę edukacyjną – PogłówkujMY

W październiku realizowaliśmy aktywności związane z grami słownymi – gry wzbogacające słownictwo i rozwijające wyobraźnię.

Zadania nie należały do najprostszych jednak dały nam dużo dobrej zabawy.

Czekamy na zadania do realizacji w listopadzie 😊

 

 


 

Uczniowie z klasy 2a  postanowili przystąpić w tym roku szkolnym do programu wymiany pocztówek

„Pocztówkowy Zawrót Głowy”
z uczniami klas drugich z całej Polski.

 

Zgodnie z harmonogramem programu wysłali już pierwszą pulę pocztówek
z Natolina.

Teraz czekają na kartki od innych uczniów z całej Polski!

Pierwsze pozdrowienia już do nich docierają.

Czekamy na więcej 🙂

 

 


„Jeden, jeden, no i dwa 112 numer znam!

Za telefon złapię śmiało, gdyby komuś coś się stało”

 

 

W tym miesiącu uczestniczyliśmy w spotkaniu edukacyjnym z pracownikami Centrum Powiadamiania Ratunkowego z Radomia: Panią Agatą Dębską oraz Panią Anną Wurman. Podczas tego spotkania poznaliśmy zagadnienia związane z funkcjonowaniem numeru alarmowego 112, utrwaliliśmy jak prawidłowo przekazywać informacje o zdarzeniach alarmowych oraz poznaliśmy specyfikę pracy operatora numerów alarmowych.

Dziękujemy za wspaniałe zajęcia.

 

 


   Dzień Drzewa

 

10 października świętujemy w Polsce Dzień Drzewa.

Ta inicjatywa ma na celu zwiększenie świadomości ludzi na temat tego,

jak istotną rolę pełnią drzewa dla funkcjonowania naszej planety i nas samych.

Nasi uczniowie  bardzo aktywnie uczestniczyli w obchodach tego święta.

Wzięli udział w zajęciach edukacyjnych stacjonarnych i terenowych, zajęciach plastycznych.

Wysłuchali opowiadania „Czarna pszczoła” – o wartości starych drzew,

a także oglądali filmy z ciekawostkami na temat drzew.


Sprzątanie Świata 2022

16 września 2022r. to data tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata”, której hasło brzmi  „Wszystkie śmieci są nasze” .

Uczniowie PSP w Natolinie, zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie nastawienie wyruszyli wraz z wychowawcami spod budynku naszej szkoły, aby zająć się oczyszczaniem pobliskiego terenu.

Dzięki sprzyjającej aurze i aktywności uczniów, akcja przyniosła zamierzony skutek. Udało się posprzątać dużą część placu.

Ponadto w szkole odbyły się zajęcia edukacyjne, których celem było uwrażliwienie na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.


Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki, to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie naszej szkoły odkrywali talenty, poznawali swoje mocne strony, pobudzali wyobraźnię i wspólnie się bawili. Poznali również historię dziewczynki o imieniu Vashti, rozmawiali na temat talentów, również tych ukrytych, ułożyli kropkę z kolorowych kubeczków, stworzyli kropkowe trasy dla ozobotów, wyczarowali kropki 3D, rozwiązywali zakropkowane zadania matematyczne.

Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część zajęć – prace plastyczne inspirowane wyobraźnią naszych uczniów, które były dowodem na to, że zwykła kropka też może być piękna.

Międzynarodowy Dzień Kropki ma bardzo ważne przesłanie dla dzieci, młodzieży, ale też dorosłych. Każdy ma przecież jakiś talent. Dzień Kropki ma zachęcać do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu. Bądźmy kreatywni!

Czasem wystarczy zacząć od kropki…

To był wspaniały dzień dla nas wszystkich! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.