Świetlica

Witamy w zakładce Świetlicy

2021/2022


Do świetlicy zapraszają:

p. mgr Lucyna Kapusta
p. mgr Edyta Mąkosa
p. mgr Beata Krawczyk

 w godzinach od 6.45 do 17.00.


Ważne dokumenty

Przyjęcia do świetlicy odbywają się na podstawie KARTY ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY, którą należy złożyć na początku rozpoczynającego się roku szkolnego – do dnia 10 września. Pierwszeństwo w przyjęciu mają dzieci obojga rodziców pracujących oraz uczniowie klas 0-III. Dzieci ze świetlicy mogą być odbierane wyłącznie przez rodziców/prawnych opiekunów lub pełnoletnie osoby upoważnione. W przypadku zmiany osób upoważnionych do odbioru dziecka ze świetlicy należy ponownie wypełnić oświadczenie.

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ –  pobierz

OŚWIADCZENIE O ODBIERANIU DZIECKA ZE ŚWIETLICY –  pobierz

REGULAMIN ŚWIETLICY – kliknij tutaj 


Sala świetlicy

Zapraszamy dzieci do dużej, bardzo dobrze wyposażonej sali. W świetlicy dzieci korzystają z wielu atrakcyjnych zabawek, klocków,  gier i układanek edukacyjnych oraz „kącika książek”. Dzieci mają tu czas na swobodną zabawę, a także na możliwość odrobienia zadań domowych pod kierunkiem nauczyciela. Aktywnie spędzają czas zarówno w sali, jak i na powietrzu. Uczestniczą w różnorodnych rodzajach zajęć  organizowanych  zgodnie z planem pracy świetlicy. Są to zajęcia okolicznościowe, dydaktyczne, czytelnicze, plastyczno-techniczne, ruchowo-muzyczne, rekreacyjno-sportowe oraz relaksacyjne.


SZKOLNE  KONKURSY  ŚWIETLICOWE

 1. Bombka Choinkowa         – grudzień 2021    
 2. Maska Karnawałowa       – styczeń 2022 
 3. Wielkanocna Pisanka      – marzec/kwiecień 2022
 4. Moja Wesoła Rodzinka    – maj 2022

Serdecznie zapraszamy dzieci do udziału w konkursach plastycznych. Prace należy wykonywać samodzielnie podczas zajęć w świetlicy szkolnej lub z niewielką pomocą innych osób w przypadku konkursu realizowanego zdalnie. Na zwycięzców czekają dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymują symboliczne nagrody pocieszenia.


Dzień Głośnego Czytania

29 września 2021r.

Czytanie ma wiele zalet. Książki są źródłem rozrywki, radości i ekscytacji. Głośne czytanie zwalcza nieśmiałość, pobudza wyobraźnię, rozwija pamięć i koncentrację, zwiększa zasób słów, poszerza wiedzę i pomaga odnieść sukcesy w szkole.  Zaproszenie dzieci do uczestnictwa we wspólnych zajęciach miało na celu propagowanie czytania, uświadomienie korzyści płynących z częstego czytania książek. Chętni uczniowie głośno czytali kolejne  fragmenty ulubionych bajek. Czytanie  to idealny sposób na nudę w czasie deszczowych, jesiennych dni.


Sprzątanie  Świata

17 września 2021r.

Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. Tegoroczna akcja Sprzątania świata przebiegała pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. Mając na uwadze tegoroczne hasło zachęcano uczniów,  aby każdy  podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych śmieci. Podczas zajęć motywowano dzieci do redukcji śmieci z  życia codziennego wszędzie tam, gdzie są  możliwe inne, bardziej ekologiczne rozwiązania oraz do prawidłowej i odpowiedzialnej segregacji odpadów w gospodarstwach domowych. Nie zapominajmy, że Ziemia to nasz wspólny Dom. Nie mamy innego. I to my musimy o niego zadbać!


Dzień Kropki

15 września 2021r.

Dzień Kropki  to święto kreatywności, odwagi, zabawy i odkrywania talentów. Z okazji Dnia Kropki wykonaliśmy przepiękne prace, których tematyką przewodnią była kropka. Wszystkim dzieciom dziękujemy za aktywną działalność plastyczną. Nie ma rzeczy niemożliwych…Wystarczy uwierzyć w siebie i swoje możliwości.


ARCHIWUM

Wydarzenia świetlicy w roku szkolnym 2020/2021


Bezpieczne wakacje

22 czerwca 2021r.

Wakacje to okres , w którym nie mamy obowiązków związanych ze szkołą i nauką, W letnie miesiące, każdy znajdzie czas na zabawę, relaks i drobne szaleństwa. Niektórzy spotykają się z przyjaciółmi i wspólnie organizują świetne zabawy, inni wybierają się na rodzinne wyjazdy. Nikt nie siedzi w domu, kiedy za oknem mamy piękną, słoneczną pogodę. Jednak wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o bezpieczeństwo.

Aby wakacje zawsze kojarzyły się z przyjemnościami, pamiętaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

 1. Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz.
 2. Do zabawy wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni.
 3. Podczas nieobecności rodziców w domu, nigdy nie otwieraj drzwi osobom nieznajomym.
 4. Noś ze sobą numer telefonu do rodziców oraz do osób z najbliższej rodziny, przydadzą się także numery telefonów do  dobrych znajomych
 5. Pamiętaj o numerze alarmowym 112. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc.
 6. Nie rozmawiaj z nieznajomymi, nie bierz od nich słodyczy i innych prezentów,  nie daj się namówić  i  nie wsiadaj do samochodu obcej osoby.
 7. Poinformuj rodziców, gdyby ktoś Cię zaczepiał.
 8. Nie baw się z obcymi zwierzętami. Nawet przyjaźnie wyglądający pies czy kot może Cię ugryźć, gdy spróbujesz go pogłaskać.
 9. Pamiętaj o ochronie przed słońcem – pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy.
 10. Najbezpieczniejsza kąpiel odbywa się w miejscach odpowiednio zorganizowanych i nadzorowanych przez ratowników.
 11. Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej.
 12. Podczas wyjazdów  bądź blisko rodziców, nie oddalaj się od swoich opiekunów –  w nowych miejscach łatwo się zgubić.

Życzymy udanych wakacji!


Kwiaty dla Mamy

26 maja 2021r.

Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym wszystkie Mamy mają swoje święto, to  Dzień  Matki obchodzony 26 maja. W tym dniu, w sposób szczególny wszystkie dzieci wyrażają szacunek i wdzięczność swoim mamom. Najczęściej obdarowują kochane Mamy własnoręcznie wykonanymi laurkami. To święto ma na celu okazanie  matkom  miłości, jak również podziękowania im za trud i opiekę włożoną w nasze wychowanie.


Wiosenne prace plastyczne

07 maja 2021r.

Wiosna jest inspiracją do tworzenia różnorodnych prac plastycznych, które  wywołują radość i są sposobem na dobrą zabawę.  Dzieci z przyjemnością  wykonywały papierowe zwierzątka, w miłej i przyjaznej atmosferze aktywnie spędzały czas. Bociany, żabki, biedronki, pszczółki, motylki  zamieszkały  w naszej sali i stanowią piękną ozdobę świetlicy.


Dzień Książki

23 kwietnia 2021r.

Czytanie książek to świetna forma spędzania wolnego czasu. Czytanie rozwija wyobraźnię, trenuje pamięć i koncentrację, kształtuje charakter, pomaga budować poczucie własnej wartości. W ramach obchodów światowego Dnia Książki dzieci wykonały kolorowe zakładki i wysłuchały ulubionych bajek. Przeprowadzone zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań czytelniczych oraz kształtowanie nawyku dbania o książki.


Wielkanocna Pisanka – wyniki konkursu plastycznego

18  marca 2021r.

Konkurs przeznaczony był dla uczestników świetlicy szkolnej z klas 0-III. Do konkursu kwalifikowano wyłącznie prace wykonane samodzielnie w świetlicy szkolnej. W konkursie wzięło udział 54 dzieci.

Wyniki

Kategoria klas 0-I

 • I miejsce   –  Amelka Obremska (kl. Ia)
 • II miejsce  –  Maja Mosionek (kl. 0a)
 • III miejsce –  Nikola Wyciszkiewicz (kl. Ib)

Wyróżnienia: Zofia Czubak (kl.0a), Alicja Rozwadowska (kl. 0a).

Kategoria klas II-III

 • I miejsce    –  Joanna Sowa (kl. IIIb)
 • II miejsce   –  Lena Klasa (kl. IIIb)
 • III miejsce  –  Zuzanna Hajdrowska (kl. IIb)

Wyróżnienie: Hanna Siek (kl. IIIa)

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!


Koty i kotki

19 lutego 2021r.

Zorganizowane zajęcia z okazji Dnia Kota, miały  na celu rozwijanie u dzieci wrażliwości, empatii i szacunku do tych zwierząt, a także  rozwijanie aktywności twórczej  i integrację grupy świetlicowej. Przez cały tydzień prowadzono różnorodne zajęcia z kotem w roli głównej. Podczas organizowanych spotkań  uczniowie  wypowiadali się na temat własnych kotów, zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi życia kotów dzikich i domowych. Dzieci słuchały piosenek, wesołych wierszyków oraz bajek i opowiadań, uczestniczyły w ruchowych zabawach integracyjnych, w których głównymi bohaterami były koty. Na zajęciach plastycznych powstawały, tworzone różnymi technikami, piękne prace kotków.


Walentynki

12 lutego 2021r.

Walentynki to święto, które coraz bardziej zakotwicza się w naszej kulturze. Uczniowie przebywający tego dnia w świetlicy szkolnej dowiedzieli się, że Walentynki nie są  wyłącznie dniem zakochanych. To również dobra okazja, by podziękować swojej koleżance, mamie, tacie, dziadkom lub wujostwu za to, że są blisko nas oraz wnoszą szczęście i radość do naszego życia. Dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych, podczas których przygotowały „Walentynki” dla bliskich osób.  Motywem przewodnim były oczywiście serca i serduszka. Efekt  ukończonych prac był wspaniały. Własnoręcznie wykonane laurki powędrowały do bliskich osób, by sprawić im  wiele uśmiechu i radości. 


Maska Karnawałowa – wyniki konkursu plastycznego

28 stycznia 2021r.

Konkurs przeznaczony był dla uczestników świetlicy szkolnej z klas 0-III. Do konkursu kwalifikowano wyłącznie prace wykonane samodzielnie w świetlicy szkolnej. W konkursie wzięło udział 62 dzieci.

Wyniki

Kategoria klas 0-I

 • I miejsce   –  Adaś Kołodziejczyk (kl. 0b)
 • II miejsce  – Amelka Sowa (kl. Ia)
 • III miejsce – Marysia Hajdrowska (kl. Ia)

Wyróżnienia: Alicja Błędowska (kl. 0a), Marysia Deja (kl. Ib), Lila Dziadura (kl. Ia).

Kategoria klas II-III

 • I miejsce    –  Andżelika Kołodziejczyk (kl. IIa)
 • II miejsce   – Zosia Dujko (kl. IIa)
 • III miejsce  – Mateusz Kuba (kl. IIIa)

Wyróżnienia: Lena Klasa (kl. IIIb), Asia Sowa (kl. IIIb), Hania Siek (kl. IIIa)


Dzień Babci i Dziadka

21-22 stycznia 2021r.

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najsympatyczniejszych i najmilszych dni w roku. Podczas pobytu w świetlicy towarzyszyła dzieciom „Zabawa z babcią” oraz radosny taniec z krzesłami przy piosence o babci. Dla chętnych przygotowano stolik z farbami, przy którym malowano portrety babci i dziadka. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swoich wnuków.


OZDOBA CHOINKOWA – ROZSTRZYGNIĘCIE  KONKURSU PLASTYCZNEGO

05 stycznia 2021r.

Świąteczny konkurs plastyczny „Ozdoba Choinkowa” trwał od 12 do 30 grudnia 2020r. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas 0-V. Przy  ocenie prac brano pod uwagę następujące kryteria: wrażenie ogólne, dobór materiałów i kolorów, estetykę oraz dobrą jakość zdjęcia. Decyzja nie należała do najłatwiejszych, gdyż wszystkie ozdoby świąteczne były ciekawe i piękne, wykonane z różnorodnego materiału. Członkowie jury mieli ogromny dylemat przy wyłanianiu laureatów konkursu. Po długich obradach, w wyniku wnikliwej analizy nadesłanych prac postanowiono nagrodzić  wszystkich uczestników konkursu, przyznając  3 miejsca główne oraz wyróżnienia. Na laureatów czekają dyplomy oraz atrakcyjne nagrody i upominki.

Miejsca główne:

 • I miejsce – Szymon Kośla (kl.0a )
 • II miejsce – Maja Mąkosa (kl. Va),
 • III miejsce – Mikołaj Zieliński (kl. Vb)

Wyróżnienia: Natalia Honkisz (kl.Ia), Ewa Dudek (kl. Ib), Zosia Kutkiewicz (kl. Ib), Franio Pajączkowski (kl. IIa),  Kacper Janiszewski (kl. IIa), Oliwier Żyła (kl. IIb), Hania Siek (kl. IIIa), Małgosia Kośla (kl. IVb), Nadia Sykuła (kl.Va).

Serdecznie dziękujemy za nadesłane zdjęcia. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!


W świątecznym nastroju

15 grudnia 2020r.

Wszyscy poczuliśmy, że święta są już blisko. To czas przygotowań, wykonywania ozdób choinkowych i strojenia świątecznego drzewka. Dzieci z oddziałów przedszkolnych chętnie uczestniczyły w zajęciach plastycznych, podczas których na gotowych wzorach bombek tworzyły fantazyjne wzory według własnego pomysłu. Samodzielnie rysowały kredkami, a także zdobiły papierem kolorowym  szablony  choinek. Z radością zawieszały kolorowe bombki, figurki i samodzielnie wykonane łańcuchy. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i zgodnej współpracy w  sali stanęła pięknie ubrana choinka.


Kolorowa jesień w twórczości plastycznej

16 listopada 2020r.

Jesień inspiruje dzieci do twórczości plastycznej. Jesień to magiczna i pełna kolorów pora roku. Natura zmienia się dynamicznie i inspiruje małych artystów do tworzenia barwnych i ciekawych prac plastycznych. Dzieci poznają różne techniki plastyczne i doskonale bawią się tworząc swoje prace. Liście jesienią mają piękne barwy i jest to świetna okazja by pokazać dzieciom jak łączyć barwy, bawić się kolorami. Pomysłów na jesienne prace przedstawiające drzewa i liście jest całe mnóstwo. My zachęciłyśmy dzieci do uzupełnienia farbami sylwetek jesiennych drzew, malowania przygotowanych wzorów liści oraz naklejania kolorowej bibuły na gotowe szablony drzew. Jesień zagościła w naszej sali w formie pięknych prac plastycznych.


Zabawy w kodowanie

25 października 2020r.

Kodowanie sprzyja rozwojowi intelektualnemu i kreatywności dzieci.  Tego typu zajęcia rozwijają logiczne myślenie oraz podstawowe funkcje poznawcze: pamięć, koncentrację uwagi,  analizę i syntezę wzrokową oraz koordynację ruchową. Uczestnicy zajęć  z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem uzupełniali matę edukacyjną klasyfikując klocki Dienes’a wg podanych kryteriów. Na kratkowanej tablicy odwzorowywano wybrane propozycje układanek, wykonywano zagadkowe prace plastyczne polegające na kolorowaniu pól zakodowanych obrazków. Wykorzystane pomoce do kodowania i odkodowywania pozwoliły na aktywne zdobywanie i poszerzenie wiedzy poprzez zabawę.


Październik miesiącem dobroci dla zwierząt 

15 października 2020r.

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Jest to nie tylko okazja do docenienia naszych pupili, ale również dobry czas na zastanowienie się nad tym, jaki mamy stosunek do zwierząt, a także jak możemy pomóc tym najbardziej potrzebującym. Uczestnicy świetlicy wykonali wspólnie plakat „Nasi czworonożni przyjaciele”. Obejrzeli filmy edukacyjne oraz prezentacje o zachowaniach i potrzebach  psów, z uwagą wysłuchali czytanych opowiadań o zwierzętach, wykonali prace plastyczne nawiązujące do omawianej tematyki. Dzielili się informacjami na temat  swoich domowych pupili. Chętnie wypowiadali się na temat psów i kotów, ze szczególnym zwróceniem uwagi na potrzeby zwierząt, obowiązki opiekunów oraz poczucie odpowiedzialności za zapewnienie zwierzętom godziwych warunków życia. Tego typu zajęcia kształtują u dzieci opiekuńczy stosunek i wrażliwość na potrzeby zwierząt. Dbajmy o nasze zwierzaki przez cały rok! 


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września 2020r.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Akcja głośnego czytania realizowana w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom” stała się również udziałem naszej świetlicy. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego „Dlaczego warto czytać książki?” odbyły się rozmowy na temat korzyści płynących z czytania książek. Uczestnicy zajęć mogli opowiedzieć o swoich ulubionych książkach i odgadywać zagadki związane z tytułami popularnych utworów dla dzieci. Wspólnie stwierdzono, że głośne czytanie  wpływa na rozwój emocjonalny dziecka, uczy wartości moralnych, poszerza wiedzę ogólną, wzbogaca słownictwo, uczy myślenia, poprawia koncentrację, zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputerów. Wychowankowie  mieli możliwość wysłuchania fragmentów pięknych i wartościowych bajek, opowiadań i wierszy czytanych przez starszych kolegów oraz nauczycieli. Święto warto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na codzienne czytanie choćby 30 minut, będzie to znaczący sukces.


Dzień Kropki

15 września 2020r.

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Obchody Dnia Kropki zostały zainspirowane powieścią Petera Reynoldsa, który napisał książkę „The Dot”. Jest to opowiadanie o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Dzięki kropce dziewczynka uwierzyła w siebie. Tego dnia w szkołach organizowane są ciekawe zabawy, które pomagają uczniom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. W naszej świetlicy wszyscy z radością i optymizmem uczestniczyli w kropkowych zadaniach i wykonali piękne prace plastyczne z kropkami. Kropki i kropeczki towarzyszyły nam przez cały dzień.


ARCHIWUM

Wydarzenia świetlicy w roku szkolnym 2019/2020


Bezpieczne wakacje

26 czerwca 2020r.

Wakacje to okres , w którym nie mamy obowiązków związanych ze szkołą i nauką, W letnie miesiące, każdy znajdzie czas na zabawę, relaks i drobne szaleństwa. Niektórzy spotykają się z przyjaciółmi i wspólnie organizują świetne zabawy, inni wybierają się na rodzinne wyjazdy. Nikt nie siedzi w domu, kiedy za oknem mamy piękną, słoneczną pogodę. Jednak wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o bezpieczeństwo.

Aby wakacje zawsze kojarzyły się z przyjemnościami, pamiętaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

 1. Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz.
 2. Do zabawy wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni.
 3. Podczas nieobecności rodziców w domu, nigdy nie otwieraj drzwi osobom nieznajomym.
 4. Noś ze sobą numer telefonu do rodziców oraz do osób z najbliższej rodziny, przydadzą się także numery telefonów do  dobrych znajomych
 5. Pamiętaj o numerze alarmowym 112. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc.
 6. Nie rozmawiaj z nieznajomymi, nie bierz od nich słodyczy i innych prezentów,  nie daj się namówić  i  nie wsiadaj do samochodu obcej osoby.
 7. Poinformuj rodziców, gdyby ktoś Cię zaczepiał.
 8. Nie baw się z obcymi zwierzętami. Nawet przyjaźnie wyglądający pies czy kot może Cię ugryźć, gdy spróbujesz go pogłaskać.
 9. Pamiętaj o ochronie przed słońcem – pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy.
 10. Najbezpieczniejsza kąpiel odbywa się w miejscach odpowiednio zorganizowanych i nadzorowanych przez ratowników.
 11. Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej.
 12. Podczas wyjazdów  bądź blisko rodziców, nie oddalaj się od swoich opiekunów –  w nowych miejscach łatwo się zgubić.

Życzymy udanych wakacji!


Zdrowie na talerzu – przygotowujemy zdrowe posiłki

28 kwietnia 2020r.


Wiosenne ptaki – praca plastyczno-techniczna

24 kwietnia 2020r.

Mimo braku możliwości fizycznego udziału w zajęciach świetlicowych, część uczniów korzysta z propozycji aktywnego spędzania wolnego czasu w domu. Oto efekty. Mikołaj Machnio z klasy 2b wykonał pracę plastyczno-techniczną ,,Wiosenne ptaki”.


Wiosenne drzewa – praca plastyczna

21 kwietnia 2020r.


Szukamy skarbów przyrody – zabawa z aparatem fotograficznym.

  16kwietnia 2020r.

Poszukiwanie skarbów przyrody to idealny pomysł na zabawę w przydomowym ogródku, na łonie przyrody. Chcielibyśmy zachęcić Was do tego, żebyście wyszli  z domu i wyruszyli na poszukiwanie przyrody w zasięgu wzroku. Żebyście poświęcili czas na bycie z przyrodą, na refleksję, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa. Zabawa polega na wspólnym odkrywaniu skarbów przyrody, przyglądaniu się im, poznawaniu i podziwianiu natury. Przed wyjściem zastanówcie się wspólnie i wymieńcie przedmioty, które możecie napotkać obcując z przyrodą  (np. ptaki, piórko, szyszki, liście, żołędzie, motyle, mrówki, drzewo, gałęzie, kwiaty, trawy, itp.). Zauważonym obiektom zróbcie zdjęcia przy pomocy zabranego ze sobą aparatu fotograficznego lub telefonu. Z zaciekawieniem czekamy na wasze zdjęcia, które opublikujemy na stronie internetowej świetlicy. Powodzenia!!!


SZKOLNE  KONKURSY  ŚWIETLICOWE

 1. Bombka Choinkowa   – grudzień 2019
 2. Maska Karnawałowa   – styczeń 2020
 3. Wielkanocna Pisankamarzec/kwiecień 2020 – realizowany zdalnie

Konkurs WIELKANOCNA  PISANKA 

7 kwietnia 2020r.

Konkurs plastyczny „Wielkanocna Pisanka” trwał od 26 marca do 6 kwietnia 2020r. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i zdolności manualnych oraz  rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas 0-IV. Na konkurs można było zgłosić tylko jedną pracę. Pisanki wykonano techniką płaską przy pomocy dowolnie wybranych materiałów. Komisja konkursowa dokonała wyboru najładniejszych i  najciekawszych prac. Przy  ocenie prac brano pod uwagę następujące kryteria: wrażenie ogólne, kolorystykę, pomysłowość wykonania oraz dobrą jakość zdjęcia. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za nadesłane pisanki. Dla zwycięzców przygotowano dyplomy, wyróżnienia oraz atrakcyjne nagrody.

Miejsca główne: I miejsce – Ewa Trybuła (kl. IIIb), II miejsce – Kacper Janiszewski (kl. Ia), III miejsce – Ala Trybuła (kl. Ib).

Wyróżnienia: Zosia Kutkiewicz (kl. 0b), Adaś Blicharz (kl. Ia), Hania Kobacka (kl. IIIa),  Małgosia Kośla (kl. IIIb), Lena Blicharz (kl.IVa).

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za nadesłane pisanki. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!

Prace konkursowe nadesłali: Ewa Trybuła, Hania Kobacka, Ala Trybuła, Małgosia Kośla, Kacper Janiszewski, Wojtek Buras, Nikola Skiba, Maks Zawisza, Blanka Podkowa, Natalia Honkisz, Adam Blicharz, Kamil Kurek, Amelia Kurek, Lena Kurek, Lena Blicharz, Maja Mąkosa, Franio Pajączkowski, Zosia Kutkiewicz.


Konkurs MASKA KARNAWAŁOWA

28 stycznia 2020r.

Konkurs trwał od 7 stycznia do 14 stycznia 2020r. Konkurs przeznaczony był dla uczestników świetlicy szkolnej. Uczniowie zdobili maski karnawałowe stosując dowolne techniki plastyczne, na  szablonach udostępnionych przez organizatora .  W konkursie wzięło udział 84 dzieci z klas 0-V. Zwycięzcom wręczono dyplomy, wyróżnienia oraz atrakcyjne nagrody.

WYNIKI KONKURSU

Kategoria klas 0-II: I miejsce – Melania Walczak (kl.Ib), II miejsce – Zuzanna Hajdrowska (kl.Ib), III miejsce – Joanna Sowa (kl.IIb). Kategoria klas III-V: I miejsce – Klara Wilkowska (kl.IIIa), II miejsce – Zuzanna Gołąbek (kl.IIIb), III miejsce – Lena Dziadura (kl.IVb). Wyróżnienia: Lena Kurek (kl.0a), Zosia Dujko (kl.Ia), Andżelika Kołodziejczyk (kl.Ia), Patryk Krawczyk (kl.Ib), Mateusz Kuba (kl.IIa), Jan Cebula (kl.IIb), Mikołaj Machnio (kl.IIb), Igor Stanios (IIIb), Oliwia Brzeska (Vc), Zuzanna Kustra (Vc), Agnieszka Kutkowska (Vc), Gulia Piaseczny (Vc). Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!


Konkurs BOMBKA CHOINKOWA

12 grudnia 2019r.

Konkurs „BOMBKA CHOINKOWA” realizowano przez dwa tygodnie, od 25 listopada do 6 grudnia 2019r. Bombki choinkowe, o jednolitym formacie, można było zdobić, stosując dowolne techniki plastyczne. Konkurs przeznaczony był dla uczestników świetlicy szkolnej. W konkursie brały udział wyłącznie prace wykonywane w świetlicy szkolnej. Do konkursu zakwalifikowano 61 prac dzieci z klas 0-V. Prace oceniane były w dwóch kategoriach, przez uczniów klas 0-III. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody.

WYNIKI KONKURSU

Kategoria klas 0-II: I miejsce – Hanna Siek (kl.IIa), II miejsce – Franciszek Pajączkowski (kl.Ia), III miejsce – Zofia Dujko (kl.Ia). Kategoria klas III-V: I miejsce – Hanna Kobacka (kl.IIIa), II miejsce – Maja Telus (kl.IIIb), III miejsce – Maja Mąkosa (kl.IVb). Wyróżnienia: Amelia Sowa (kl.0a), Oliwier Kaczmarczyk (kl.0a), Kacper Janiszewski (kl.Ia), Filip Owczarek (kl.IIb), Małgorzata Kośla (kl.IIIb), Kinga Kozik (kl.IVa), Radosław Kowalski (kl.IVb). Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!                                                               


Zabawa andrzejkowa

29 listopada 2019r.

Koniec listopada to ostatnia okazja, aby w świetlicy szkolnej odbyły się huczne zabawy. Dzieci brały udział w atrakcyjnych tańcach integracyjnych i wesołych zabawach muzycznych. Do tego doszedł zwyczaj wróżenia, który stanowił przyjemny dodatek do wielkiego imprezowania. Najwięcej emocji towarzyszyło dzieciom podczas wróżby z butami. Ustawiano buty jeden za drugim, od ściany do progu  drzwi. Czyj but pierwszy przekroczył próg sali, tego właściciel jako pierwszy z grupy pojedzie w daleką podróż. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że zgadywanie swojej przyszłości sprawiło dzieciom wiele radości i było okazją do wspólnej, wesołej zabawy.


Dzień Drzewa

10 października 2019r.

Tego dnia dzieci dzieliły się swoją wiedzą na temat  roli drzew w przyrodzie i gospodarce człowieka. Uświadomiły sobie, że jeśli będą szanować drzewa to nie zabraknie im śpiewu ptaków, pięknego otoczenia, papieru, opału i darów drzew w postaci zdrowych owoców. Odbyły się też zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonały kolorowe papierowe liście , aby ozdobić nimi nagie symboliczne drzewko. Kochajmy  i szanujmy drzewa!!!


Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy!

20 września 2019r.

Akcja „Sprzątanie Świata” kładzie nacisk na uświadamianie społeczeństwa, aby nie śmiecić, prawidłowo gospodarować odpadami, inicjować działania, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ człowieka na środowisko. W świetlicy uczniowie zarówno z młodszych jak i starszych klas wykonali rysunki, które stanowiły kontynuację szeregu działań podjętych w naszej szkole w ramach tegorocznej edycji „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”.


Zajęcia plastyczne

Wśród różnorodnych propozycji zajęć świetlicowych bardzo lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym. Prace uczniów są prezentowane na tablicach ekspozycyjnych dekorujących salę i korytarz szkolny.

Jesienne drzewa – październik 2019r.

Ekspozycje prac plastycznych


To był piękny rok 2018/2019


Wyniki konkursu „JEŻ”

Konkurs zorganizowały p. Edyta Mąkosa i p. Małgorzata Gawor.
Trwał on od 15 do 30 października. Brały w nim udział dzieci uczęszczające na świetlicę.
Ich zadaniem było wykonanie jeża metodą wydzieranki.
W konkursie wzięło udział 12 dzieci.
Wszystkim gratulujemy!!!

A zwyciężyli:
I miejsce: Kasia Pasek z kl. 3b
II miejsce: Zuzia Stachowicz z kl. 3a
III. miejsce: Julia Janik z kl. 1a

Wyróżnienia otrzymali:
1.Jakub Zbyrek kl.5a
2.Melania Walczak kl. 0a

Ponadto podziękowanie za udział w konkursie kierujemy do następujących uczestników:

Kurek Kamil kl. 0a
Kurek Lena kl. 0a
Nikola Piotrowska 0a
Siek Hania kl. 1a
Sobieraj Natalia kl. 1a
Bolek Lena 3a
Kozik Kinga 3a


Dzień drzewa w świetlicy


10 października, włączając się w działanie klas I – III, uczciliśmy Święto Drzewa. Była rozmowa na temat roli i znaczenia drzew, a potem praca nad wykonaniem wspólnego drzewa. Oto efekty naszych działań.


Dzień Kropki 2018

W piątek 14 września 2018 r.  i w świetlicy po raz pierwszy świętowaliśmy
Dzień Kropki. Dzieci wraz z paniami wykonały plakat oraz  kropkowały swoje imiona.

Zapraszamy do galerii.


Zajęcia z kreatywności

Jesienią, kiedy już rzadziej wychodzimy na spacery i zabawy na świeże powietrze, organizujemy sobie przeróżne zabawy. Inspirujemy dzieci do nauki poprzez zabawę. Tym razem wykorzystałyśmy nieco zapomniane przez dzieci plastikowe klocki. A oto, co z nich powstało.

 


Rozczytana świetlica

To działanie realizowane w ramach projektu czytelniczego z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej w myśl Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Głównym jego celem jest rozbudzenie wśród uczniów zamiłowania do literatury i spędzania czasu wolnego z książką oraz uważnego słuchania, a co za tym idzie sprawnego posługiwania się językiem i bogacenia słownictwa.
Wychowanie dzieci na czytelników to w dobie społeczeństwa informacyjnego niezwykle trudne, ale ważne zadanie. Chcemy więc wpajać uczniom nawyk systematycznego „spotkania” z książką i każdego dnia czytamy dzieciom. Bardzo cieszy nas fakt, że świetlicowe czytanie na dywanie ma już wśród uczniów wielu zwolenników, którzy sami angażują się w to działanie. Są bowiem tacy, którzy chętnie czytają młodszym kolegom. Zapraszamy do galerii.


Włączamy się w akcję pomocy dla zwierząt

W ramach akcji „Pomóż im” wychowankowie świetlicy pod okiem pań przygotowali plakat promujący zbiórkę żywności dla biednych czworonogów ze schroniska.

 


                Wyniki konkursu
Charlie i fabryka czekolady

W lutym rozstrzygnięto konkurs, który trwał od 15 grudnia do 31 stycznia. Brały w nim udział dzieci uczęszczające na świetlicę. Ich zadaniem było narysowanie wybranej ilustracji do książki, której czytanie odbywało się każdego dnia przez cały miesiąc w ramach akcji świetlicowej – czytanie na dywanie. W konkursie wzięło udział 11 dzieci. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły p. Edyta Mąkosa i p. Małgorzata Gawor.

                                                          Wszystkim uczestnikom gratulujemy chęci i zaangażowania !!!
A zwyciężyli:
I miejsce: Filip Żelisko z kl. 3a
II miejsce: Małgorzata Kośla z kl.2b
III. miejsce: Natalia Sobieraj z kl.1a
Mikołaj Machnio z kl. 1b
Ponadto w konkursie brali udział:
1.Filip Owczarek z kl.1a
2.Zuzia Stachowicz z kl.3a
3.Maja Grotek z kl.1a
4.Julia Janik z kl.1a
5.Maks Zawisza z kl.Oa
6.Olivier Kaczmarczyk z kl.Oa i Igor Kaczmarczyk z kl. 5b


Dekoracja świetlicy w wykonaniu dzieci

W okolicach Świąt Wielkanocnych w tym roku szkolnym, zamiast wykonywania tradycyjnych pisanek , dzieci wykonywały takie oto zajączki-koszyczki:


Świetlicowy konkurs plastyczny „WIELKANOC” rozstrzygnięty!!!

Od początku kwietnia dzieci świetlicowe miały czas, aby według własnego pomysłu i dowolną techniką przygotować pracę plastyczną p.t. „Wielkanoc”. Chętnych do pracy było wielu. Jak zawsze był dylemat z wyborem najlepszych prac.

Lista nagrodzonych w konkursie:
I miejsce:
Blicharz Adam kl. Ob.
II miejsce:
Julia Piaseczny kl. 4c
III miejsce:
Figarska Amelka kl. 4a

Wyróżnienia:
Janiszewski Kacper kl. 0b
Janik Julia kl. 1a
Malarska Ola kl. 2b
Piaseczny Riccardo kl. 2b
Kustra Zuzia kl. 4c

Ponadto w konkursie wzięli udział następujący uczniowie:
Piotrowska Nikola kl. 0a
Walczak Melania kl. 0a
Żyła Oliwier kl. 0a
Patryk Motyka kl. 1a
Machnio Mikołaj kl. 1b
Siara Lena kl. 1b
Kośla Małgosia kl. 2b
Stanios Igor kl. 2b
Kozik Kinga kl. 3a
Sikora Zuzia kl. 3a
Żelisko Filip kl. 3a
Mąkosa Maja kl. 3b
Brzeska Oliwia kl. 4c

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie,
a zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY !!!