Aktualności 2023/2024 LOP

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody

Rok szkolny 2023/2024


Opiekunki:

 Agnieszka Chrzanowska  klasy 0-III

Ewa Fundowicz, Izabella Tabor, Agnieszka Tkaczyk – Żylińska klasy IV – VIII


 


 


 


 


10 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża. Jest to święto nietypowe i dość mało znane, jednak bardzo potrzebne. Jeśli nie będziemy dbać o naszych kolczastych przyjaciół, to bardzo szybko wyginą.

Aby lepiej poznać zwyczaje kolczastych ssaków uczniowie obejrzeli film edukacyjny o jeżach, a także wysłuchali fragmentu książki „Zwierzęta zagrożone w Polsce”.

Aby lepiej zapamiętać nowe treści rozwiązywali zagadki, rebusy oraz rozwiązywali karty pracy. Powstały także ciekawe prace plastyczne.

 


Zbiórka dla schroniska zakończona!

Akcja pomocy bezdomnym zwierzętom, zorganizowana przez Szkolne Koło LOP zakończyła się sukcesem.

Zebraliśmy 49 kg suchej karmy, 12 kg karmy mokrej, 17 sztuk makaronu, 5 kg kaszy, 2 sztuki płynu do naczyń oraz 9 poduszek i 2 kołdry oraz zabawki dla zwierząt. Zebrane dary zostały przekazane opiekunce bezdomnych zwierząt ze schroniska w Radomiu – Hani Jaroszek z klasy 5a oraz jej mamie. Nasza akcja pokazała, że los porzuconych i bezdomnych zwierząt nie jest obojętny naszym uczniom. Warto pamiętać, że pomaganie nie kończy się na finale akcji, wspierać zwierzęta można też na własną rękę. Podopieczni schroniska pomocy potrzebują cały rok.

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0gFjJSCi4MDpgEPt7k2rWEBnU83Fth9fmZE8snJPftdY9EWx1KVN6GMrRY18jWHDUl&id=100069221679906


 


10 października, świętujemy w Polsce Dzień Drzewa.

Ta inicjatywa ma na celu zwiększenie świadomości ludzi na temat tego, jak istotną rolę pełnią drzewa dla funkcjonowania naszej planety i nas samych.

Nasi uczniowie, pod czujnym okiem swoich wychowawców przygotowali w tym roku galerię najbardziej znanych drzew. Mogliśmy ją podziwiać na szkolnym korytarzu.


28 września – Dzień Jabłka.

Jabłko to prawdopodobniej najbardziej znany na świecie owoc. Wpływ na to ma jego wspaniały smak oraz różnorodność odmian.

Dzień Jabłka to okazja do popularyzowania zalet tego owocu.

Podczas zajęć nasi uczniowie opisywali wygląd jabłka, sprawdzali budowę wnętrza owocu, liczyli pestki oraz oczywiście oceniali smak i zapach.

Na koniec przygotowali prace plastyczne przedstawiające różne jabłka.


Bierzemy udział w akcji „Przytul się do drzewa”


 

W tym roku w  Polsce po raz 30. łączą się pełne energii i gotowe do działania zielone serca Wolontariuszy Akcji Sprzątania świata. Z raportów wynika, że od początku w Akcji wzięło udział ponad 20 milionów uczestników. To, oraz fakt, że odbywa się nieprzerwanie od 30 lat, czyni tę Akcję tak wyjątkową w skali świata. To dzięki niej Polska jest czystsza, a Polacy pełni troski o Matkę Ziemię. W roku jubileuszowym możemy poczuć  moc Akcji Sprzątanie świata , która łączy nas z naturą i ze sobą nawzajem. 

Oto, co udało się zrobić w naszej szkole. Dzięki współpracy, działań było całkiem sporo…


Witamy w Nowym roku szkolnym.