Aktualności 2022/2023

 

Witamy w zakładce Oddziału Przedszkolnego


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień Pluszowego Misia świętujemy co roku w dniu powstania pierwszej maskotki – 25 listopada.
Dzieci z oddziału przedszkolnego  przyniosły dzisiaj do szkoły swojego najlepszego przyjaciela i przytulankę jednocześnie – Misia.
Wspólnie udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie odbywały się urodziny Misia. Każda klasa zaprezentowała prezent, który przygotowała dla jubilata. Nasza grupa zaśpiewała piosenkę „Rysujemy misia”, do której nakręciliśmy teledysk oraz zabawę ruchową ” Pluszowy miś”. Wspólnie odśpiewaliśmy „Sto lat” i złożyliśmy przyrzeczenie, że zawsze będziemy  dbać o naszego przyjaciela. Oczywiście nie obyło się bez pięknego tortu, który okazał się również niezwykle smaczny. Został także rozstrzygnięty konkurs plastyczny, w którym braliśmy udział ” Mój Przyjaciel  Miś”. 
To był wspaniały dzień pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.

 


TYDZIEŃ UCZNIOWSKIEJ SUPER MOCY

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, w tym tygodniu obchodziliśmy
Tydzień Uczniowskiej Super Mocy.
Z tej okazji w środę przyszliśmy do szkoły przebrani za swoich Super Bohaterów.


W tym tygodniu odwiedziła nas Żyrafa Lokatka , która zachęcała nas do udziału w Ogolnopolskim Konkursie 
Ile waży święty Mikołaj”
Do 20 stycznia będziemy zbierać monety do specjalnej skarbonki umieszczonej na szkolnym korytarzu, które pomogą słabszym i potrzebującym.

 


DZIEŃ KREDKI

Kredki to wspaniały przedmiot pozwalający wyrazić swoje myśli i uczucia poprzez tworzenie kolorowych obrazków. Dzisiaj  22 listopada w DNIU KREDKI to właśnie Ona – Kredka znajdowała się w centrum działań wszystkich dzieci z oddziału O . W czasie zajęć każda grupa wykonała pracę plastyczną ” W kredkowym świecie” .  


 Narodowe Święto Niepodległości to wspaniała okazja do bliższego poznania naszej  Ojczyzny. Obejrzeliśmy film „Polak mały”  o polskich symbolach narodowych. Wspólnie graliśmy w grę memo, z symbolami kojarzącymi się z ojczyzną. Poznaliśmy „Legendę o trzech braciach” oraz wykonaliśmy rekwizyty do legendy. Kolorowaliśmy godło Polski. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy informacji o Józefie Piłsudskim i jego zwierzętach. W czasie zajęć z papieroplastyki wykonaliśmy ” Kokardę narodową”, a w czasie zajęć kodowanie na dywanie – dyktando graficzne ” Flaga Polski”. Uczestniczyliśmy również w akademii przygotowanej z okazji tego święta przez naszych starszych kolegów.


ŚWIĘTO DYNI

Z okazji Dnia Zdrowej Żywności 8 listopada nasza grupa urządziła Święto Dyni.  Wszystkie zajęcia w tym dniu były związane z tym wspaniałym warzywem. Poznawaliśmy dynię wykorzystując nasze zmysły, takie jak: dotyk, węch, smak, wzrok. Zorganizowaliśmy dyniowe ćwiczenia gimnastyczne oraz wykonaliśmy pracę plastyczną „Dyniowe witraże”. Sami też swoimi kolorowymi strojami przypominaliśmy dorodne dynie. Niezapomnianych wrażeń smakowych dostarczyła nam degustacja potraw zawierających pestki dyni oraz ciasto dyniowe. Było nie tylko pomarańczowo, ale też bardzo wesoło.


Bierzemy udział w koncercie.

24 października wzięliśmy udział w koncercie duetu perkusyjnego ” Groove Masters”, który przyjechał w odwiedziny do naszej szkoły. Podczas koncertu poznaliśmy brzmienie różnych instrumentów perkusyjnych akustycznych i elektronicznych. Poznaliśmy instrument elektroniczny Malletkat MIDI Controller, który w połączeniu z elektroniczną perkusją pokazał nam świat muzyki elektronicznej. Repertuar oparty był            o utwory muzyki rozrywkowej i bajkowej. Wydarzenie bardzo zapadło nam w pamięci oraz zachęciło do częstszego obcowania z muzyką.


TYDZIEŃ  ZDROWIA 

W październiku w oddziale przedszkolnym odbył się Tydzień Zdrowia. Głównym celem tej inicjatywy było uświadomienie dzieciom jak ważne jest dbanie o własne zdrowie, zachęcenie ich do większej aktywności fizycznej oraz zwrócenie uwagi na właściwe odżywianie się. Odbyły się pogadanki dotyczące zasad zdrowego odżywiania. Uczniowie obejrzeli przygotowaną prezentację multimedialną oraz wykonali piramidę zdrowia. Następnie poznawali różne smaki,  przygotowywali koreczki owocowe oraz pili własnoręcznie zrobiony sok marchewkowy. Podczas zajęć plastycznych wykonywali „Talerz zdrowia”,  ” zdrowe przetwory owocowe” oraz „Książkę kucharską” oddziału przedszkolnego. Tydzień pełen atrakcji minął bardzo szybko, a dobrą zabawę potwierdzają zdjęcia zamieszczone w galerii.


                     

Jesienne inspiracje Przedszkolaków

Piękna kolorowa Jesień zainspirowała nas bogactwem swoich barw
i smaków. Okazała się doskonałą okazją do pobudzenia dziecięcej aktywności twórczej.


30 września
„DZIEŃ CHŁOPAKA”

Z tej okazji składamy serdeczne życzenia wszystkim Chłopcom – tym dużym i tym małym.


SPRZĄTANIE  ŚWIATA

16 września Przedszkolaki wzięły udział w akcji ” Sprzątanie świata”, która w tym roku przebiegała pod hasłem: „Wszystkie śmieci są nasze”. W czasie zajęć dzieci obejrzały film „Rady Pana Śmietnika”, a następnie rozmawialiśmy o konieczności segregowania śmieci , dbania o środowisko przyrodnicze i umiejętnego gospodarowania odpadami. Pełne zapału, zaopatrzone w rękawiczki  ruszyły w teren wokół szkoły. Zebrane śmieci trafiły następnie do odpowiednich pojemników na odpady. Celem akcji było rozbudzenie współodpowiedzialności za porządek w najbliższym  otoczeniu.


DZIEŃ KROPKI

W dniu 15 września świętowaliśmy w naszej grupie Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli The Dot Day – święto  kreatywności, odwagi i wspólnej zabawy. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Najpierw poznaliśmy genezę tego święta, a następnie braliśmy aktywny udział w różnych zabawach i konkursach z motywem kropki. Tworzyliśmy kolorowe, kropkowe prace plastyczne. Na zakończenie wspólnie degustowaliśmy „kropkowe” babeczki.