Dzień kodowania w naszej szkole

Zakończył się Europejski Tydzień Kodowania. Code Week 2018 był dla nas czasem niesamowitej aktywności umysłowej, nauki pracy w grupie, rozwoju logicznego myślenia i świetnej zabawy, a my z dużym zaangażowaniem włączyliśmy się do tej akcji. Był to czas, kiedy uczyliśmy się kodować i programować za pomocą wielu dostępnych źródeł i programów. Wiele lekcji z zakresu różnych edukacji odbywało się w klimacie programowania. Uczniowie klas 2a, 2b oraz 3a poznali program Scratch Junior, logowali się na wirtualnej klasie Code.org, poznali działanie robotów, wiedzą już jak działają i w jaki sposób się je programuje. Poznali również podstawy programowania z grą Scottie Go, wykonywali zakodowane zadania, mając do dyspozycji planszę oraz skrypt, rozwiązywali zagadki polegające na przekształcaniu kodu binarnego w liczby i litery.

Tydzień kodowania dobiegł końca, ale pasja związana z kodowaniem może trwać dalej. Praca na code.org ma jeszcze wiele do zaoferowaniai trwa cały rok, a Scratch Jr. na zajęciach informatycznych jest teraz częstym gościem. Bardzo się cieszymy, że możemy stać się częścią globalnej społeczności, która  rozwija swoje pasje związane z nauką programowania.