Czytanie łączy pokolenia

W dniu 24.10.2018r. odbyło się  spotkanie czytelnicze z udziałem uczniów pod hasłem

„Czytanie łączy pokolenia”.

Zaproszeni goście w osobach: pana Piotra Leśnowolskiego – wójta gminy Jedlnia Letnisko, pana Leszka Pożyczki– dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Natolinie, pani Beaty Baryłki – wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Natolinie, pani Katarzyny Walaszek – przedstawicielki Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu, pani Barbary Arak – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedlni – Letnisko, pani Marii Grzelak – babci ucznia klasy 2a –  Iwa Dziubińskiego, pana Jana Staniosa – dziadka ucznia klasy 2 b  – Igora Staniosa – pięknie odczytali bajki edukacyjne o Kruku, który miał problem z grzecznością i nauczył się czym jest prawdziwa przyjaźń. Miłą niespodzianką dla najmłodszych słuchaczy okazał się występ nauczycielek, które wcieliły się w role bohaterów z Gangu Słodziaków. Po części artystycznej  pan Piotr Leśnowolski wręczył zwycięzcom nagrody w konkursie plastycznym „Leśni bohaterowie książek promują czytanie”. Mamy nadzieję, że czas spędzony na wspólnym czytaniu zaowocuje tym, iż znacznie powiększy się grono czytelników w bibliotece szkolnej.