Dzień papieski 2018.

22.10.2018 r. przypadała  40 rocznica rozpoczęcia pontyfikatu przez  Jana Pawła II  W ten szczególny dzień poświęcony Jego Osobie uczniowie naszej szkoły przygotowali montaż słowno- muzyczny. Swoją obecnością, tego dnia, zaszczycił nas: ks .bp Piotr Turzyński, wicekanclerz ks. Marek Fituch, ks. Damian Drabikowski wicedyrektor  Diecezjalnego Caritas w Radomiu , ks. Dariusz Olender – proboszcz parafii pod wezwaniem św. Jana Pawła II, oraz pan Jacek Gwizdała – reżyser filmu „Klecha”.

By uczcić Papieża trzeba dobrać słowa,

By prawdziwa była zawsze słów wymowa;

O Jego wielkości

O Jego wysiłku, miłości niezmiennej.

Pracowite życie naszego papieża,

Bo On nieustannie do pokoju zmierzał

Wołał o sumienność, prosił o uczciwość

Wzywał o rozsądek i o sprawiedliwość.

Tę wielkość Papieża dobrocią się mierzy,

Bo do  grona Wielkich Jan Paweł II należy.

Słowa, którymi uczniowie rozpoczęli przedstawienie pokazują jak trudno było wybrać właściwe teksty i piosenki by choć trochę mogły oddać wielkość Jana Pawła II i przypomnieć niektóre wydarzenia. Wróciliśmy pamięcią do dnia wyboru, poezji o Nim i napisanej przez Niego. Podróży szczególnie ta do Radomia jak i umiłowanie Ojczyzny przez papieża. Ostatnim akcentem naszego montażu było ukazanie uroczystości pogrzebowej. Pieśni,  szczególnie „Barka” wciąż powodują, że słuchając jej łza pojawia się w oku.  

Po zakończeniu uroczystości, ks. bp. Piotr Turzyński, skierował do nas wiele ciepłych słów. Dziękując za ten czas poświęcony osobie Jana Pawła II. podkreślił, że na naszym terenie tj. na lotnisku w Sadkowie przebywał Ojciec święty. To wydarzenie jest jedyne w swoim rodzaju i naszym zadaniem, jest wracać pamięcią do te tej wizyty. Zaś słowa, które wypowiadał  Ojciec Święty poznawać i wprowadzać w życie.

Nie zapomniano w tym dniu o księdzu proboszczu tutejszej parafii, jednocześnie nauczycielu naszej szkoły, który obchodzi 25 lecie kapłaństwa. Były życzenia, kwiaty i ciepłe słowa.

Miłym akcentem naszego apelu, było wystąpienie pana Jacka Gwizdały, reżysera filmu „Klecha”, który przybył na nasz apel by podziękować za udział naszych uczniów i nauczycieli w tym filmie. Na ręce uczniów pan reżyser złożył podziękowanie w formie pamiątkowego zdjęcia – dyplomu.