Nazywał się Karol Wojtyła. Urodził się w Wadowicach 18 maja 1920r. Dla przyjaciół Lolek. Być przyjacielem Karola… kto by nie chciał? Mieć za przyjaciela Świętego. Zwłaszcza, że Ten Człowiek nie stronił od ludzi. Jako mały chłopak był zawsze wśród kolegów, grał z nimi w piłkę, dużo rozmawiał. Żył bardzo skromnie. Jako 9- letni chłopiec stracił mamę. Potem brata. Następnie lata wojny i strata ojca, tego który ukształtował młodego Karola. Studia to czas szczególny dla Karola. Początkowo polonistyka, później seminarium. Gdy został księdzem – chciał być dla każdego, kto był w potrzebie. Kochał, modlił się i słuchał. Rozumiał ludzi i ich problemy. Był wrażliwym i mądrym człowiekiem. Od dzieciństwa powierzał swoje życie Bogu w codziennej modlitwie, z którą nie ustawał aż do końca. Trudne doświadczenia z młodości połączone z wytrwałym i ufnym kontaktem z Bogiem, stanowiły solidny fundament, na którym opierała się jego misja życia. Człowiek, który został papieżem, którego dziś nazywamy Wielkim. Wielkim człowiekiem, wielkim papieżem no i w końcu Świętym.

17 maja 2020 r w kościele pw. Św. Jana Pawła II w Sadkowie świętowaliśmy 100 rocznicę narodzin Jana Pawła II. Mszy świętej z tej okazji przewodniczył ks. biskup Henryk Tomasik. Obecna sytuacja epidemiologiczna nie pozwoliła na udział wszystkich parafian, ale ci, co nie mogli przyjść osobiście, łączyli się za pośrednictwem fb.

W homilii biskup Henryk Tomasik dziękował za pontyfikat św. Jana Pawła II. Podkreślił ogromną rolę, jaką papież Polak odegrał w historii świata.

– Dziękujemy za wspaniałego przewodnika po drogach Ewangelii – za św. Jana Pawła II. Odegrał on niezwykle ważną rolę w historii Kościoła, świata, naszej Ojczyzny. Kształtował postawę wielu osób. Dziękujemy Panu Bogu za dzień urodzin Ojca Świętego, ale też za to, co dokonało się 16 października 1978 roku. Konklawe, ku wielkiemu zaskoczeniu całego świata, wybrało Polaka – mówił biskup Henryk Tomasik. Biskup przypomniał także o kształtowaniu przez papieża młodego pokolenia.- Św. Jan Paweł II mówił do młodzieży: „Ja jestem wśród was po to, aby mówić wam o Chrystusie”. To był zawsze najważniejszy temat każdego orędzia, każdego światowego dnia młodzieży i wszystkich pielgrzymek. To do nas Polaków Ojciec Święty mówił o potrzebie kształtowania naszego dziedzictwa, naszej kultury w duchu Ewangelii – mówił biskup.

Prace dzieci klas II- IV nawiązujące do Osoby i życia Jana Pawła II, a także laurki od tych najmłodszych. Rysunki wykonane w ramach nauczania zdalnego na lekcjach religii. Prace zebrała i uporządkowała Pani Iwona Chrząstowska.