W Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej 2 grudnia 2022 roku odbyła się konferencja podsumowująca projekt Otwarci na kulturę – edukacja kulturalna w mazowieckich szkołach i przedszkolach.  Podczas uroczystej gali zostały wręczone nagrody w konkursie projektowym Edukacja i kultura za pan brat. Nasza szkoła zdobyła tytuł laureata w dwóch kategoriach:

I miejsce w kategorii szkoła podstawowa – edukacja wczesnoszkolna za projekt Bajecznie niekoniecznie – kulturalnie zawsze fajnie

I miejsce w kategorii szkoła podstawowa klasy 4 – 8 za projekt Słodko – gorzki smak, czyli życie od kuchni.

Podczas konferencji w roli prelegentek wystąpiły nauczycielki z naszej szkoły p. Małgorzata Rochowska i p. Edyta Wiosna. Opowiedziały o innowacyjności projektu, wykorzystywaniu różnorodnych metod pracy w rozbudzaniu pasji i kreatywności uczniów, o zachęcaniu dzieci do ciekawości i odkrywania wielu możliwych rozwiązań nie tylko podczas zajęć lekcyjnych.

Dwuletni projekt Otwarci na kulturę – edukacja kulturalna w mazowieckich szkołach i przedszkolach już za nami!