Dla jednych zbliżający się koniec roku jest czasem lekkiego rozluźnienia …ale Stypendysta Mazowieckiego Programu Stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych wciąż ma głowę wypełnioną pomysłami i ręce pełne pracy 🙂 Uczeń klasy 7c- Mateusz Kozik– przez cały rok szkolny realizował zaplanowane zadania, które miały na celu rozwój jego talentów. Obrane kierunki to rozwijanie zdolności matematycznych, umiejętności informatycznych (w tym szczególnie w zakresie programowania) i językowych. Mateusz podjął się projektu, którego efekty mogli przetestować 22 czerwca 2021r. młodsi uczniowie. Znajomość języków obcych jest niezwykle przydatna, a znajomość języków programowania (Python) pozwoliła stworzyć Mateuszowi program, który przypominał lubiane przez dzieci gry komputerowe a jednocześnie spełniał funkcję edukacyjną. Uczniowie mieli za zadanie przeprowadzić „x” przez matematyczny świat rozwiązując po drodze różne zadania. Przydała się znajomość tabliczki mnożenia oraz umiejętność szybkiego liczenia w pamięci. Uczniowie z zainteresowaniem rozwiązywali kolejne zadania przy okazji sprawdzając swoje umiejętności matematyczne. Każdemu z nich udało się uratować wspomnianego „x”. Mamy nadzieję, że projekt Mateusza będzie początkiem kolejnych, gdyż wzbudził zainteresowanie nie tylko wśród uczniów testujących go, ale również wśród nauczycieli obecnych przy prezentacji. Mogliśmy podziwiać efekty pracy naszego stypendysty i możemy się tylko domyślać, ile godzin spędził na napisaniu tego kodu.