Po sukcesie I edycji ogólnopolskiej akcji „Adwokaci rozjaśniają prawo” w 2022 r., adwokaci wracają do szkół. Tym razem pokazują młodzieży, jak bronić się przed cyberhejtem, cyberstalkingiem, jak zgodnie z prawem zwalczać nienawiść w wirtualnym świecie. Organizatorem akcji jest Naczelna Rada Adwokacka i Komisja Edukacji Prawnej przy NRA.
W naszej szkole w dniu 28 listopada 2023 r. uczniowie klas 7a, 7b, 8a i 8b uczestniczyli w spotkaniu z panią adwokat Barbarą Młodawską, która w ramach projektu opowiedziała uczniom o zawodzie adwokata, a następnie zapoznała ich z przydatnymi informacjami dotyczącymi stalkingu, hejtu i innych ważnych problemów, m. in. mowy nienawiści czy gróźb karalnych, zarówno w życiu realnym, jak i w Internecie.

Dziękujemy bardzo Pani Adwokat za wprowadzenie naszych uczniów w tajniki prawnych aspektów cyberprzestępczości.