28 listopada odbyła się konferencja Międzynarodowej Sieci Pedagogicznej PILGRIM. Spotkanie miało miejsce w Auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Naszą Szkołę reprezentowały p. Małgorzata Rochowska i p. Kamila Rozwadowska. Ruch PILGRIM działa już od 20 lat na świecie, a w Polsce obchodziliśmy 10- tą rocznicę istnienia.

Założyciel ruchu PILGRIM- Johann Hisch- rozpoczął swoje przemówienie od motta konferencji „Żyjąc świadomie- budujesz przyszłość”. Miło nam było przyjąć zaproszenie, gdyż od 16 maja 2016 roku świadomie realizujemy projekty i działania w duchu PILGRIM. Tego dnia bowiem nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający zaangażowanie w promocję wartości proekologicznych, prospołecznych i proekonomicznych.