6 grudnia 2023 odbyło się długo oczekiwane przez pierwszoklasistów pasowanie na czytelnika. Ten  szczególny dzień dla wszystkich dzieci, zapewnił także moc atrakcji w bibliotece szkolnej. Na uczniów klas pierwszych czekał list od św. Mikołaja, w którym poprosił dzieci o pomoc w odnalezieniu prezentów, które zgubił na świątecznym torze. Pierwszoklasiści zmierzyli się w trzech konkurencjach, w których ćwiczyli kodowanie, spostrzegawczość podczas układania puzzli i uważność w grze „Ja mam, kto ma”. Elementem łączącym wszystkie zadania okazała się KSIĄŻKA – prezent, który Mikołaj podarował pierwszoklasistom po uroczystym złożeniu przysięgi i wręczeniu dyplomów. Tego dnia uczniowie wypożyczyli także swoje pierwsze książki i zostali zapoznani z regulaminem biblioteki szkolnej. Mikołajkowe pasowanie na czytelnika zaowocowało częstymi odwiedzinami w wypożyczalni. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do biblioteki!