Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie!

Dotarliśmy do końca roku szkolnego. Ostatnie miesiące to nauka zdalna wymuszona przez COVID – 19 . Z dnia na dzień wszyscy uczyliśmy się nowych form i metod pracy oraz współdziałania na różnych platformach edukacyjnych. Pracowaliśmy wytrwale zarówno Rodzice jak i Nauczyciele a przede wszystkim nasi Uczniowie. Zaangażowaniem, determinacją i konsekwencją pokonaliśmy przeciwności i możemy mówić, że rok szkolny kończy się pełną satysfakcją z osiągniętych wyników.

Cieszymy się, że wszyscy uczniowie są promowani a uczniowie ósmej  klasy kończą szkołę.

Nasi Podopieczni zdobyli liczne nagrody w różnych konkursach. Najbardziej znaczący wynik osiągnął uczeń klasy VI c, który został laureatem Kuratoryjnego Konkursu Historycznego.

Bardzo ważną jest Nagroda Specjalna dla szkoły w konkursie „Moniuszko w Mazowieckich szkołach i przedszkolach” organizowanym przez Teatr Wielki Opera Narodowa i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Trzech uczniów osiągnęło wynik 6.0. Najwyższą średnią ocen osiągnęła klasa 4b – 5,26. Średni wynik szkoły – 4.64.

39 uczniów otrzymało stypendium Wójta Gminy Jedlnia – Letnisko za doskonałe wyniki w nauce.

Gratulujemy tak wysokich osiągnięć.

Drodzy Uczniowie klas ósmych  kończycie naszą szkołę.

Jesteście dla szkoły bardzo ważni, każdy z Was wpłynął na jej wizerunek. Mieliście ogromny wpływ na atmosferę w szkole przez osiem lat. Każdy z Was zostawił tu cząstkę siebie, której ślad pozostanie na zawsze.

Idźcie przez życie z zapałem i entuzjazmem, miejcie marzenia
i realizujcie je. Nigdy nie traćcie wiary w swoje siły.

Wszystkim uczniom, życzymy udanego wypoczynku wakacyjnego. Rodzicom dziękujemy, za współpracę. Jesteście Państwo bardzo dużym wsparciem dla szkoły w realizacji różnych zadań edukacyjnych i wychowawczych.

Do zobaczenia 1 września w murach naszej szkoły, mamy nadzieję, że zaczniemy tradycyjnie kolejny rok szkolny.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne


Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR

Pomimo sytuacji epidemiologicznej odbył się w tym roku szkolnym jeden z ważniejszych konkursów matematycznych – KANGUR. Uczniowie z początkiem czerwca brali udział w rywalizacji drogą internetową za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl. Miło nam poinformować o sukcesach uczniów naszej szkoły. Wyróżnienia otrzymali:

Jan Czubak (klasa 4b, opiekun konkursowy – P. Bożena Seweryn); Zuzanna Bińkowska (klasa 5a, opiekun konkursowy – P. Kamila Rozwadowska); Matylda Wilkowska (klasa 6a, opiekun konkursowy – P. Bożena Seweryn); Mateusz Kozik (klasa 6c, opiekun konkursowy – P. Kamila Rozwadowska)

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy sukcesów wyróżnionym i zapraszamy do udziału w konkursie w kolejnych latach.


Uczennica klasy 6a Matylda Wilkowska została laureatem

4 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla uczniów szkół podstawowych
„Popisz się talentem 2020”

Jury w składzie: Małgorzata Jankowska (Nowa Era), Monika Hałucha (PS IBBY), Małgorzata Węgrzecka (Świerszczyk), Wojciech Widłak (pisarz), Rafał Witek (pisarz, przewodniczący jury)  rozpatrywało ponad 3000 nadesłanych prac w podziale na dwie grupy wiekowe: klasy I–IV i klasy V–VIII. W każdej z tych kategorii wyłoniono 15 zwycięskich opowiadań (czyli łącznie 30).

Główna nagroda w konkursie to debiut w prawdziwej książce. Opowiadania 30 laureatów zostaną profesjonalnie zredagowane i opublikowane w formie pięknie ilustrowanego tomu, który uzyska ogólnopolską dystrybucję i promocję. Laureaci konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy potwierdzające ich sukces. A nasza szkoła otrzymała  certyfikat „Szkoła wspierająca talenty”. Opiekun konkursowy – p. Dorota Nowak



Procedury i wytyczne obowiązujące w szkole podczas pandemii koronawirusa

  1. Procedura organizacji opieki w szkole w czasie pandemii. (plik do pobrania nr 1)
  2. Procedury dla dziecka, rodzica, nauczyciela, obsługi. (plik do pobrania nr 2)
  3. Oświadczenie i zgoda na mierzenie temperatury u dziecka. (plik do pobrania nr 3)
  4. Procedura postępowania na wypadek zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19. (plik do pobrania nr 4)
  5. Szczegółowa procedura dotycząca zasad postępowania w przypadku podejrzenia u dzieci zarażenia koronawirusem obowiązująca w Publicznej szkole podstawowej w Natolinie.  (plik do pobrania nr 5)
  6. Procedury oddawania książek i podręczników do biblioteki szkolnej w PSP w Natolinie w roku szkolnym 2019/2020. (plik do pobrania nr 6)
  7.  Procedura organizacji konsultacji dla uczniów w szkole w czasie pandemii. (plik do pobrania nr 7)

18 maja 2020 roku – 100 rocznica narodzin Wielkiego Polaka – Świętego Jana Pawła II – Papieża

Nazywał się Karol Wojtyła. Urodził się w Wadowicach 18 maja 1920r. Dla przyjaciół Lolek. Być przyjacielem Karola… kto by nie chciał? Mieć za przyjaciela Świętego. Zwłaszcza, że Ten Człowiek nie stronił od ludzi. Jako mały chłopak był zawsze wśród kolegów, grał z nimi w piłkę, dużo rozmawiał. Żył bardzo skromnie. Jako 9- letni chłopiec stracił mamę. Potem brata. Następnie lata wojny i strata ojca, tego który ukształtował młodego Karola. Studia to czas szczególny dla Karola. Początkowo polonistyka, później seminarium. Gdy został księdzem – chciał być dla każdego, kto był w potrzebie. Kochał, modlił się i słuchał. Rozumiał ludzi i ich problemy. Był wrażliwym i mądrym człowiekiem. Od dzieciństwa powierzał swoje życie Bogu w codziennej modlitwie, z którą nie ustawał aż do końca. Trudne doświadczenia z młodości połączone z wytrwałym i ufnym kontaktem z Bogiem, stanowiły solidny fundament, na którym opierała się jego misja życia. Człowiek, który został papieżem, którego dziś nazywamy Wielkim. Wielkim człowiekiem, wielkim papieżem no i w końcu Świętym.

17 maja 2020 r w kościele pw. Św. Jana Pawła II w Sadkowie świętowaliśmy 100 rocznicę narodzin Jana Pawła II. Mszy świętej z tej okazji przewodniczył ks. biskup Henryk Tomasik. Obecna sytuacja epidemiologiczna nie pozwoliła na udział wszystkich parafian, ale ci, co nie mogli przyjść osobiście, łączyli się za pośrednictwem fb.

W homilii biskup Henryk Tomasik dziękował za pontyfikat św. Jana Pawła II. Podkreślił ogromną rolę, jaką papież Polak odegrał w historii świata.

– Dziękujemy za wspaniałego przewodnika po drogach Ewangelii – za św. Jana Pawła II. Odegrał on niezwykle ważną rolę w historii Kościoła, świata, naszej Ojczyzny. Kształtował postawę wielu osób. Dziękujemy Panu Bogu za dzień urodzin Ojca Świętego, ale też za to, co dokonało się 16 października 1978 roku. Konklawe, ku wielkiemu zaskoczeniu całego świata, wybrało Polaka – mówił biskup Henryk Tomasik. Biskup przypomniał także o kształtowaniu przez papieża młodego pokolenia.- Św. Jan Paweł II mówił do młodzieży: „Ja jestem wśród was po to, aby mówić wam o Chrystusie”. To był zawsze najważniejszy temat każdego orędzia, każdego światowego dnia młodzieży i wszystkich pielgrzymek. To do nas Polaków Ojciec Święty mówił o potrzebie kształtowania naszego dziedzictwa, naszej kultury w duchu Ewangelii – mówił biskup.

Prace dzieci klas II- IV nawiązujące do Osoby i życia Jana Pawła II, a także laurki od tych najmłodszych. Rysunki wykonane w ramach nauczania zdalnego na lekcjach religii. Prace zebrała i uporządkowała Pani Iwona Chrząstowska.


Święto Konstytucji 3 Maja


2 maja Święto Flagi



Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20.03.2020 w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19 – został opracowany regulamin nauczania zdalnego w PSP w Natolinie.

Regulamin obowiązuje od 25.03.2020r.

Regulamin_zdalnego_nauczania

Proszę zapoznać się z treścią regulaminu jest to ważne ponieważ, zawarte w nim informacje dotyczą organizacji nauczania zdalnego w naszej szkole. Jednocześnie proszę rodziców o wspieranie dzieci i zachęcanie do samodzielnej pracy. W razie problemów proszę kontaktować się z wychowawcami i nauczycielami poprzez
e- dziennik.

Drodzy uczniowie! Najlepsze efekty daje praca systematyczna! Zaplanujcie sobie dzień tak, aby ten trudny czas był właściwie wykorzystany.

Dyrektor szkoły: Leszek Pożyczka


„Jak sobie radzić z nauką w domu”- poradnik

Poniżej przedstawiamy Państwu kilka praktycznych porad- w jaki sposób zorganizować dziecku warunki do nauki w domu, jak motywować oraz zagadnienia związane z bezpieczeństwem w Internecie.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami i życzymy owocnej lektury.

Bezpieczeństwo w Internecie – ulotka dla rodziców

Bezpieczeństwo w Internecie

Jak motywować dziecko do nauki

Jak zorganizować dziecku idealne warunki do nauki w domu


20 marca 2020 roku podane zostały wyniki Kuratoryjnego Konkursu Historycznego. Konkurs jest wieloetapowy, a w lutym 2020 roku przeprowadzono etap wojewódzki. I mamy powód do dumy.

Uczeń klasy 6c – Jakub Walkiewicz – otrzymał tytuł laureata. Jest to wyjątkowe osiągnięcie, poprzedzone godzinami spędzonymi nad lekturami, czytaniem tekstów źródłowych, analizą dzieł kultury. Jakubowi
i jego opiekunowi – pani Marii Trzos – serdecznie gratulujemy sukcesu!


Moniuszko łączy pokolenia

Pod takim hasłem odbył się 04 lutego 2020 roku w naszej szkole finał projektu realizowanego w ramach konkursu „Moniuszko w mazowieckich szkołach i przedszkolach”. Organizatorem jest Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w partnerstwie z Teatrem Wielkim – Operą Narodową. Spotkanie to uświetnili swoją obecności zaproszeni goście: Wójt Gminy Jedlnia – Letnisko  – pan Piotr Leśnowolski i Społeczny Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej pan Jerzy Chrzanowski, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Natolinie – pan Leszek Pożyczka i wicedyrektor szkoły Beata Baryłka.
Świadomi ogromu pracy, ale i niezwykłej oraz wielkiej przygody, przystąpiliśmy do projektu. Ciężar odpowiedzialności za koordynowanie działań projektowych wzięła na siebie pani Małgorzata Rochowska. Z zainteresowanych uczniów, wyznaczyliśmy grupy projektowe i przydzieliliśmy im zadania, które po połączeniu zaowocowały wspaniałym pokazem umiejętności artystycznych naszych wychowanków. Do uzyskanego efektu końcowego przyczyniły się następujące grupy:

– grupa redakcyjna, która opracowała specjalny numer gazetki szkolnejLustro szkoły poświęcony Stanisławowi Moniuszce. Uczniowie zebrali materiał dziennikarski, na podstawie którego przygotowali ciekawe artykuły oraz fotorelację z przygotowania do projektu. Opiekunem grupy była pani Dorota Nowak – Trzaskoma.

– grupa informatyczna zajęła się informatyczną stroną gazetki szkolnej oraz jej drukiem. Należący do niej uczniowie wzięli udział w atrakcyjnej lekcji informatyki, na której nauczyli się generować kody QR. Za ich pomocą rozpropagowali wiedzę o Stanisławie Moniuszce. Wszyscy z dużym zainteresowaniem odczytywali zaszyfrowane w kodach wiadomości o kompozytorze i jego utworach (zajrzyj tutaj). Ponadto uczniowie stworzyli dwie prezentacje multimedialne. Jedna z nich wykonana została w programie SCRATCH i dotyczyła życia i twórczości kompozytora, druga zaś dokumentowała przebieg pracy wszystkich grup projektowych. Obie wykorzystaliśmy w występie finałowym. Nad pracą grupy czuwała pani Iwona Syta.

– grupa lapbooki – zaprezentowała w niezwykle atrakcyjnej formie informacje na temat życia i twórczości Moniuszki. Uczniowie, korzystając z różnych źródeł informacji, dokonując krytycznej analizy i selekcji materiałów, wykonali lapbooki, czyli tzw. książkę na kolana. Prace zawierały ciekawostki związane z artystą oraz jego pomniki i miejsca pamięci. Ich pracę nadzorowała pani Małgorzata Rochowska.

– grupa plastyczna rozpoczęła swoją pracę nad poszerzeniem wiedzy na temat folkloru i XIX wiecznych tradycji ludowych. Uczniowie stworzyli wspaniałą dekorację w klimacie wiejskiej chaty, w której znalazły się elementy ludowe (pajączki, kilimki, wielobarwna, papierowa dekoracja przedstawiająca motywy ludowe) i włożyli wiele pracy w wystrój sali przed występem finałowym. Uczniowie pracowali pod czujnym i precyzyjnym okiem pani Małgorzaty Szpak

– grupa taneczno -wokalna bardzo intensywnie pracowała nad opanowaniem i wyćwiczeniem podstawowych kroków tańca ludowego. Podczas licznych prób uczniowie doszli do perfekcji, co zaprezentowali w dniu przedstawienia. Włączyli się też w śpiew refrenu „Prząśniczki”, która wybrzmiała w wykonaniu solistki przy akompaniamencie fletów. Nad szlifowaniem talentów artystycznych niestrudzenie pracowały panie Małgorzata Marglewska i  Małgorzata Gawor.

– grupa teatralno – artystyczna miała najbardziej złożone zadanie. Na nich bowiem spoczął obowiązek stworzenia autorskiego scenariusza przy pomocy opiekunów grupy. Następnie rozdzielili role i przystąpili do prób czytanych, włączając stopniowo ruch sceniczny. Po odpowiednim dobraniu strojów i  pamięciowym opanowaniu tekstu, z dbałością o szczegóły ćwiczyli, ćwiczyli i ćwiczyli…  Z czasem dołączyli do nich pozostali artyści: tancerze – prezentujący taniec nowoczesny oraz solistka z piosenką z repertuaru Sylwii Grzeszczak. Zadanie było o tyle trudne,  że w występie finałowym uczniowie musieli połączyć pracę wszystkich grup.  Dzięki wysiłkowi oraz ogromnemu zaangażowaniu wszystkich uczniów i ich opiekunów, powstało wspaniałe przedstawienie. Nad całością działań czuwały panie: Małgorzata Rochowska i Małgorzata Gawor.

Praca  nad interdyscyplinarnym projektem przyniosła wiele wymiernych korzyści całej społeczności szkolnej.
Po emocjonującym występie głos zabrał Społeczny Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej pan Jerzy Chrzanowski, który swoją przemową wprowadził nas w XIX wieczny świat muzyki. Nawiązując do tematyki projektu, sam również zaprezentował ciekawą interpretację kurantowej melodii, co spotkało się z ogromnym aplauzem.
Na zakończenie wszyscy stanęli do pamiątkowej fotografii. Całość przygotowań znajdziesz TUTAJ. Finał projektu można obejrzeć TUTAJ


Moniuszko w dziecięcej wyobraźni i sercach najmłodszych

„MONIUSZKO W MAZOWIECKICH SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH”

realizowanego metodą projektu pod nazwą „Moniuszko w dziecięcej wyobraźni i sercach najmłodszych” organizowanego przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli wraz z Teatrem Wielkim – Operą Narodową.

Projekt edukacyjny w ramach konkursu  „Moniuszko w mazowieckich szkołach i przedszkolach” realizowany był w Publicznej Szkole Podstawowej w Natolinie przez dzieci 4, 5 i 6 letnie z oddziałów przedszkolnych. Okazał się wspaniałą okazją, by wyłonić wśród wychowanków talenty muzyczne, zachwycić się ogromnym zainteresowaniem muzycznym i plastycznym oraz dostrzec możliwości aktywnych i twórczych działań dzieci niezależnie od ich uzdolnień.

Więcej o przebiegu i realizacji projektu.


23 stycznia 2020r. uczennice klas trzecich wzięły udział w  IV Przeglądzie kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych „Muzyczne Anioły”. Występ miał miejsce w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Występ dziewczynek w niezwykle piękny sposób wprowadził uczestników tego konkursu w jego klimat. Swoją obecnością na tym występie zaszczycili nas Pan wójt  Gminy Jedlnia Letnisko Piotr Leśnowolski, a także Pan Dyrektor PSP w Natolinie Leszek Pożyczka


Noworoczne upominki dla podopiecznych z Wrzosowa
Od października do grudnia 2019 r. trwała zbiórka darów dla zwierząt ze schroniska. Akcja zorganizowana została przez członków SK LOP i SKO.
Ogółem zebraliśmy 102 kg karmy.
W środę 8 stycznia 2020 r. dary trefiły do podopiecznych Fundacji Straży Ochrony Zwierząt we Wrzosowie.
Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w akcję.
Szczególne podziękowanie kierujemy do Pani Ewy Fundowicz,
która zachęciła do udziału w akcji liczną grupę uczniów z klas starszych.

Jasełka 2019

Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane jest w polską tradycję oraz jak corocznie były wystawiane w naszej szkole. Tegoroczne jasełka zostały przygotowane pod opieką Pani Iwony Chrząstowskiej oraz Pani Małgorzaty Gawor. Za oprawę muzyczną dziękujemy Pani Małgorzacie Marglewskiej, a dekoracja to zasługa Pani Małgorzaty Szpak. Dziękujemy również Pani Paulinie Szwarc- Szczepanik oraz Pani Justynie Fliszkiewicz, oryginalne i nowatorskie przygotowanie uczniów uświetniło tegoroczne przedstawienie szkolne. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście- Wójt gminy Jedlnia-Letnisko Pan Piotr Leśnowolski, proboszcz tutejszej parafii ks, Dariusz Olender, przewodniczący Rady Rodziców Pan Dariusz Bogatek. Nie zabrakło również rodziców, społeczności szkolnej oraz sympatyków szkoły.

Przedstawienie jasełkowe miało za zadanie przybliżenie okoliczności narodzin Pana Jezusa. Scenariusz jasełek zawierał najważniejsze wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa. Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Uczniowie dołożyli wielu starań aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia oraz na długo zapisze się w pamięci uczniów.


Nauczyciel na medal

W piątek, 13 grudnia, w radomskim hotelu Lord nagrodzono laureatów tegorocznej edycji „Nauczyciel na Medal”. Była to historyczna edycja, ponieważ nominowano aż 400 nauczycieli. Razem ze Sławomirem Baćkowskim, dyrektorem radomskiego oddziału Echa Dnia nagrody wręczała Katarzyna Kalinowska, wiceprezydent Radomia.

„Nauczycielem na Medal” w Powiecie Radomskim w kategorii klasy IV-VIII została p. Edyta Wiosna. Zajęła również II miejsce w Regionie Radomskim. To wyjątkowe wyróżnienie dla naszej nauczycielki i szkoły. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!


„Czytając książki „Poznaję świat i kropka!”

22 listopada 2019 roku odbyła się coroczna akcja czytelnicza pod hasłem: „Czytając książki „Poznaję świat i kropka” w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością: p. Leszek Pożyczka – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Natolinie, p. Beata Baryłka – Wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Natolinie, p. Agnieszka Hajdukiewicz – Dyrektor Banku PKO BP, p. Teresa Kozera – Lekarz Stomatolog.

Spotkanie rozpoczęło się piosenką w wykonaniu Julii Walczak – uczennicy kl. 5b, a następnie uczniowie klas 2a i 2b pod kierunkiem p. Moniki Wilczyńskiej i p. Ewy Mąkosy wystawili przedstawienie, wprowadzające zebranych w tematykę czytanego tekstu. Dzieci zaprezentowały cykl książek o Kropeczce – głównej bohaterce książek „Poznaję świat i Kropka!”. Tematyka czytania została powiązana z dbałością o zdrowie. Uczniowie klas 0-3 dowiedzieli się, dlaczego bolą zęby, skąd się biorą w nich ubytki i jak należy dbać o higienę jamy ustnej. Na wszystkie pytaniazebranych, odpowiedzi cierpliwie udzielała pani Teresa Kozera, stomatolog, która na co dzień pracuje z najmłodszymi. Dzieci miały okazję wysłuchać opowiadania „U dentystki” w wykonaniu zaproszonych gości i wychowawców klas 3a i 3b.

Na zakończenie spotkania każda klasa udzielała odpowiedzi na zagadki, a w nagrodę otrzymała zdrowy poczęstunek – marchewki. Pan Dyrektor wręczył także  nagrody w konkursie na hasło reklamowe promujące bibliotekę szkolną, a p. Dyrektor Banku PKO BP wręczyła karty do osobistych kont dla nowych SKO-wiczów.

Mamy nadzieję, że czas spędzony z literaturą, dostarczył wielu pozytywnych wrażeń wszystkim zebranym.


Akademia z okazji Święta Niepodległości

11 listopada 1918 roku po 123 latach Polska odzyskała niepodległość. To data symboliczna, ale jedna
z najważniejszych w naszej historii. W tym roku przypada 101 rocznica tych wydarzeń. Z tej okazji cała społeczność szkoły w Natolinie wzięła udział w przygotowanej akademii. Widzowie towarzyszyli aktorom w podróży pełnej symboli, od czasu rozbiorów aż po współczesność. Wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, czym dla nas jest patriotyzm i jakie wartości są najważniejsze dla młodego pokolenia. Przygotowania scenariusza i przygotowania uczniów podjęły się panie Edyta Wiosna i Maria Trzos. Wspaniała muzyka i scenografia, przygotowane przez panie Małgorzatę Marglewską
i Małgorzatę Szpak, dopełniły całości.

W tych uroczystościach towarzyszyli nam zaproszeni goście – pan Piotr Leśnowolski – Wójt Gminy Jedlnia – Letnisko i pan Jerzy Chrzanowski – Społeczny Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej.


Ślubowanie klas I

„Jesteśmy już uczniami…”
Dnia 31 października 2019 roku odbyła się w naszej szkole niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci z klas pierwszych. O godzinie 16.30 do pięknie udekorowanej sali gimnastycznej przy dźwiękach werbli wkroczyli dostojnie, w pełnej gali uczniowie klas pierwszych, których gromkimi brawami powitali zaproszeni goście: Pani Beata Oparcik – Przedstawicielka PKO BP z Radomia, Pan Leszek Pożyczka – Dyrektor Szkoły, Pani Beata Baryłka – Wicedyrektor Szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele oraz rodzice i dziadkowie naszych uczniów. Po oficjalnym powitaniu przez Samorząd Uczniowski rozległy się pierwsze dźwięki „Poloneza z filmu Pan Tadeusz” – Wojciecha Kilara. Dzieci dostojnie kroczyły w rytm melodii. Zaprezentowały różne przejścia parami, czwórkami, po kole oraz tunel. Po tak dostojnym tańcu przyszedł czas na program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Pani Anny Kozik i Pani Anny Suchowskiej, na który składały się wiersze i piosenki o szkole, o zasadach zachowania się w szkole i w drodze do szkoły, o koleżeństwie, poszanowaniu książek i przyrody oraz o systematycznym oszczędzaniu. Mali artyści stanęli na wysokości zadania i pokazali na co ich stać. Ich występy wszystkim bardzo się podobały, o czym świadczyły głośne i długie brawa. Po części artystycznej nadszedł czas na najważniejszą część uroczystości. Wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Po uroczystej przysiędze Pan Dyrektor Leszek Pożyczka i Pani Wicedyrektor Beata Baryłka dokonali pasowania „małych bohaterów dnia ” na uczniów naszej szkoły. Dzieci na dowód pasowania otrzymały od swoich pań pamiątkowe dyplomy, a od Rady Rodziców upominki. Niespodzianką były także prezenty od PKO Banku Polskiego, które wręczyła dzieciom Przedstawicielka PKO BP Pani Beata Oparcik. Natomiast uczniowie klas trzecich wręczyli pierwszoklasistom zakładki do książki. Na zakończenie uroczystości zabrał głos Pan Dyrektor, który podziękował  dzieciom za piękny występ i życzył im samych szóstek, piątek i dużo sukcesów w nowym roku szkolnym. Uroczystość zakończyły pamiątkowe zdjęcia i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców naszych pierwszoklasistów. Uroczystość przebiegła w podniosłej, a zarazem sympatycznej atmosferze, a uczniowie klas pierwszych godnie przystąpili  do grona uczniów naszej szkoły. Wszystkie zadania wykonali znakomicie!
Uczniom klas pierwszych życzymy samych sukcesów w nauce i wzorowego zachowania, a ich Rodzicom i Wychowawcom zadowolenia, satysfakcji i dobrych owoców swojej codziennej pracy!

Jesteśmy na podium!!!

UWAGA!!! UWAGA!!!
Jesteśmy na podium!!!!
Jesteśmy laureatami I edycji
„Konkursu SKO Blog Miesiąca” – wrzesień 2019!!!!
 
Bardzo serdecznie dziękujemy
Komisji Konkursowej
za docenienie naszych wrześniowych działań
w ramach realizacji programu SKO!!!
 
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu!!!

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

11 października był w naszej szkole dniem, w którym uczniowie podczas uroczystej akademii podziękowali Dyrekcji, Nauczycielom oraz Pracownikom szkoły za ich trud nauczania i wychowania. Uroczystość rozpoczęła się częścią oficjalną, podczas której wystąpili Dyrektor szkoły p. Leszek Pożyczka, przewodniczący Rady Rodziców p. Dariusz Bogatek oraz Wójt Gminy Jedlnia- Letnisko- p. Piotr Leśnowolski. Były podziękowania oraz życzenia także dla licznie zgromadzonych emerytowanych nauczycieli naszej szkoły.

Dowodem wdzięczności uczniów były wręczone Nauczycielom przez czwartoklasistów symboliczne Oscary. Nominowani w swoich kategoriach (nauczyciele i pracownicy szkoły) nie kryli radości i wzruszenia. A ogromny aplauz zgromadzonej na sali społeczności uczniowskiej tylko potwierdził, że wszyscy, bez wyjątku w pełni zasłużyli na złote statuetki. Uroczystą galę szkolnych Oskarów poprowadzili znakomici uczniowie z klasy 7a – Nadia Dziubińska i Adrian Kobacki, a uświetniły ją występy muzyczne –, szkolnego chóru, Julii Walczak, która słowami piosenki „Będę nauczycielką” opowiedziała o trudnej pracy nauczycieli oraz Mai Leszczyńskiej, która z kolei wyśpiewała życzenia dla nauczycieli.

Akademię przygotowały- p. Małgorzata Gawor oraz p. Kamila Rozwadowska. Oprawa muzyczna to zasługa p. Małgorzaty Marglewskiej, a dekoracja- p. Małgorzaty Szpak. Podziękowania należą się również gazetce szkolnej „Lustro Szkoły” oraz jej opiekunowi- p. Dorocie Nowak- Trzaskomie. Za wsparcie techniczne i informatyczne dziękujemy p. Iwonie Sycie i Marzenie Kamińskiej. W pracę nad symbolicznymi Oscarami włączyli się również uczniowie klasy 7b. Zaangażowanie tak wielu osób miało piękny finał podczas akademii.

Dziękujemy raz jeszcze Dyrekcji Szkoły, wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły za troskę i opiekę każdego dnia. Życzymy, aby nie zabrakło Wam zapału do kształtowania naszych charakterków, aby niezmierne pokłady Waszej cierpliwości do nas nigdy się nie wyczerpały, a wykonywana przez Was trudna praca dawała wiele satysfakcji.

„ Nauczycielom … najbardziej wyjątkowym postaciom na całym świecie, którzy każdego dnia cudzym dzieciom ofiarowują to, co w nich najlepszego.”


Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Samorząd jest organizacją demokratyczną. Każdego roku w naszej szkole odbywają się demokratyczne wybory, w których uczniowie wybierają zarząd samorządu uczniowskiego i opiekunów. Osoby te mają być reprezentantami społeczności uczniowskiej. Szkoła może kształtować nawyk głosowania i promować aktywną postawę obywatelską wśród dzieci i młodzieży. Nawyku podejmowania aktywności wyborczej można uczyć się już w szkole. To pierwsze demokratyczne doświadczenie młodych ludzi w małych społecznościach szkolnych buduje w nich przekonanie, że akt głosowania i ich jednostkowy głos ma znaczenie – przekłada się bowiem na realne zmiany w szkole np. we władzach ich samorządu uczniowskiego.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego Publicznej Szkoły Podstawowej w Natolinie odbyły się w poniedziałek, 23 września 2019 roku.

Przewodniczącą Komisji Wyborczej była p. Edyta Wiosna, pozostałymi członkami: Paulina Lewandowska kl. 8 A, Alicja Bogatek kl. 8 A, Olga Marchewka kl. 8 A i Julia Sar kl. 8 A.

Uprawnionych do głosowania było 197 uczniów. Głosowało 181 uczniów.

Ważne głosy – 179, głosy nieważne – 2.

Do Samorządu Szkolnego kandydowali:

– JANIK  JAKUB    KL. VII A

– KOŁACZ  PIOTR   KL. VIII  A

– LESZCZYŃSKA  ŁUCJA  KL. VIII  B

– SUKIENNIK  PRZEMYSŁAW  KL. VIII A

– WITKOWSKI  KAROL  KL. VI A

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Publicznej Szkoły Podstawowej w Natolinie zostaje Łucja Leszczyńska, która zdobyła 35% głosów poparcia głosujących;

Zastępcą przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Publicznej Szkoły Podstawowej
w Natolinie zostaje Przemysław Sukiennik, który zdobył 28% głosów poparcia głosujących;

Skarbnikiem Samorządu Uczniowskiego PSP w Natolinie zostaje Piotr Kołacz, która zdobył 19% głosów poparcia głosujących.

Wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego Publicznej Szkoły Podstawowej
w Natolinie odbyły się w poniedziałek, 23 września 2019 roku.

Przewodniczącą Komisji Wyborczej była p. Edyta Wiosna, pozostałymi członkami: Paulina Lewandowska kl. 8 A, Alicja Bogatek kl. 8 A, Olga Marchewka kl. 8 A i Julia Sar kl. 8 A.

Uprawnionych do głosowania było 197 uczniów. Głosowało 181 uczniów.

Ważne głosy – 179, głosy nieważne – 2.

Opiekunami Samorządu Uczniowskiego Publicznej Szkoły Podstawowej
w Natolinie zostali:

  1. Klaudia Kasprzak , która zdobyła 27% głosów poparcia oraz
  2. Krzysztof Malczewski, który zdobył 26% głosów poparcia.

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR

  1. Krzysztof Malczewski, który zdobył 26% głosów poparcia.

Nasze SKO nagrodzone

W sierpniu zakończył się Ogólnopolski Konkurs Szkolnych Kas Oszczędności dla szkół i nauczycieli”
Miło nam poinformować, że nasze SKO znalazło się wśród laureatów tego konkursu.
Zostaliśmy uhonorowani nagrodą
III stopnia
wygraliśmy 1000 zł!!!! 
Gratulujemy!!!!
więcej informacji znajdziesz na stronie:

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uczniowie naszej szkoły przybyli dziś o godz. 10 do sali gimnastycznej- w galowych strojach i z uśmiechem na twarzy. Na inauguracji nowego roku szkolnego oprócz uczniów klas I-VIII, dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego
i pracowników administracji byli obecni również rodzice oraz zaproszeni goście- proboszcz parafii- ks. Dariusz Olender i przewodniczący Rady Rodziców- pan Dariusz Bogatek.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu, głos zabrał Pan Dyrektor- Leszek Pożyczka. Powitał wszystkich serdecznie, a szczególne słowa skierował do dzieci klas I i ich rodziców oraz do uczniów klas VIII. Życzył wielu sukcesów a także satysfakcji  ze zdobywania nowej wiedzy. Pan Dyrektor odczytał również list Wójta Gminy Jedlnia- Letnisko przygotowany na ten szczególny dzień.

Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do wyznaczonych sal lekcyjnych by tam poznać
m.in. tygodniowy plan zajęć.


Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR