12 marca 2021 roku w piątek  przypadał Dzień Matematyki. Święto to zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku.
W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. W Polsce pierwsze obchody „Dnia Matematyki” odbyły się 12 marca 2014 roku
z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski. Organizatorzy, co roku, zapraszają uczniów (i nie tylko) do konkursów, quizów i zagadek matematycznych.
W tym roku w obchody Dnia Matematyki aktywnie włączyli się uczniowie klasy drugiej a i b pod kierunkiem pani Anny Suchowskiej i Agnieszki Chrzanowskiej.
W klasach odbyły się turnieje matematyczne. Uczniowie wyruszyli w matematyczną podróż do krainy: Cyferkowo, Zegarowo, Liczydełkowo i Matlandii.

Więcej dowiecie się TUTAJ