Aktualności 2020/2021.

Witamy w zakładce klas 1-3

w roku szkolnym 2020/202


Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada już od 2002 roku,
kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA
Teodora Roosevelta
(który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) została nazwana „Teddy’s Bear”.
Obecnie pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie.
Uczniowie klasy 2 a i 2 b podczas zdalnego nauczania uczcili Dzień Pluszowego Misia.


 

La pomme à travers les arts… |Rzeźba to sztuka plastyczna polegająca na wykonywaniu przedmiotów,
które są trójwymiarowe, co oznacza, ze można je oglądać ze wszystkich stron. 

Sposób wykonania rzeźby zależy od wykorzystanego materiału. 
Uczniowie klasy 2 a na zajęciach plastycznych
próbowali wykonać swoje „rzeźby” z plasteliny.


 

 

Znalezione obrazy dla zapytania gify patriotyczne | Disney characters, Zelda characters, Character           Moja mała ojczyzna

Mała  ojczyzna to miejsce, w którym żyjemy – jesteśmy z nim emocjonalnie związani.
To przestrzeń stanowiąca najbliższe otoczenie, np. rodzinna miejscowość, region, najbliższy krajobraz, ludzie, przyroda, gwara i zwyczaje. 
Uczniowie klasy 2 a podczas zdalnego nauczania wykonali pracę plastyczną
pt. „Plac zabaw – moja mała ojczyzna”

 


         Uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości 

Narodowe Święto Niepodległości od wielu lat  co roku obchodzimy 11 listopada. Ma ono na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku,
po 123 latach zaborów. W tym roku ze względu na COVID -19 nie odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca to święto. Ale uczniowie klas drugich
nie zawiedli i nie zapomnieli. Podczas zdalnych zajęć rozmawiali o symbolach narodowych, niepodległości, Józefie Piłsudskim. Oglądali ilustracje, słuchali pieśni patriotycznych, wierszy i opowiadań o wydarzeniach związanych z historią Polski. 

 


ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

2020/2021

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią, uczniowie wrócili do szkoły, w której panują nowe restrykcje i reżim sanitarny. Od pierwszych dni nauki w szkole obowiązują procedury i zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Wśród nich najważniejsze to częsta dezynfekcja i mycie rąk, zachowanie dystansu społecznego oraz zasłanianie ust i nosa maseczką.

 5 listopada w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną jedno z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu imprez naszej szkoły – uroczystość ŚLUBOWANIA, odbyła się bez udziału najbliższych członków rodziny naszych uczniów. Była to sytuacja wyjątkowa i bardzo brakowało nam wśród publiczności uśmiechów kochanych Rodziców, którzy zawsze są najlepszym wsparciem nie tylko dla najmłodszych uczniów. Podczas ceremonii z zachowaniem wszelkich środków ostrożności oraz z utrzymaniem bezpiecznych odległości byli obecni oraz wspierali ciepłym spojrzeniem Pan Dyrektor Leszek Pożyczka , Pani Wicedyrektor Marzena Kamińska, pracownicy biblioteki szkolnej Pani Małgorzata Rochowska oraz Izabela Reluchin, a także wychowawczynie klas pierwszych Pani Ewa Wikalińska i Joanna Królicka.

32 pierwszoklasistów złożyło uroczystą przysięgę i stało się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły . Uczniowie ślubowali sumiennie wykonywać swoje obowiązki, dbać o przyrodę, a poprzez swoje zachowanie oraz naukę być przykładem dla innych. Niespodzianką dla dzieci były prezenty od PKO Banku Polskiego, które w tym roku wręczyła dzieciom opiekunka SKO Pani Anna Suchowska i zachęciła po uroczystości już świadomych uczniów do zapisania się do Szkolnej Kasy Oszczędności i systematycznego oszczędzania. Gratulujemy naszym uczniom pięknego występu, podczas którego wykazali się nie tylko umiejętnościami artystycznymi, ale także umiejętnościami dydaktycznymi dotyczącymi wiedzy na temat właściwego zachowania się w szkole oraz bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Po emocjonujących chwilach, nadszedł moment na najważniejszą część uroczystości – PASOWANIE NA UCZNIA . Pan Dyrektor wspólnie z Panią Wicedyrektor dokonali uroczystego aktu pasowania na ucznia, a wychowawcy klas wręczyli pamiątkowe dyplomy oraz upominki przygotowane przez rodziców .

Tego dnia uczniowie zostali także pasowani na pełnoprawnych czytelników naszej biblioteki szkolnej. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, a także wyprawki czytelnicze w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” organizowanej przez Instytut Książki. Dzieci otrzymały książeczkę „Pierwsze abecadło”, broszurę informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz „Kreatywny  alfabet”. Celem tej ogólnopolskiej akcji jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych.

Uśmiechy dzieci były tak szerokie, że wychodziły poza znajdujące się na ich twarzach maseczki! Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć dzieci podzielone na grupy udały się do sal na słodki poczęstunek zorganizowany przez ich rodziców.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana radosna chwila!


UROKI  POLSKIEJ  JESIENI     

Idzie Jesień, szumi wiatr i dodaje nam wciąż lat.
Kolorowo i wesoło można bawić się wokoło.
Jesień wpadła nam do sadu, pozłociła liście rano.
Pozrzucała gruszki, jabłka wprost do kosza mego dziadka.

                                                                            Mateusz Kuba 

 

Prace uczniów klasy 3a wykonane podczas realizacji tematu: „Uroki polskiej jesieni”.


        18 edycja Święta Drzewa pod hasłem

                         „Święto Drzewa dla Zwierząt”

9 października 2020 r. uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Dnia Drzewa.
W klasach odbyły się pogadanki, projekcje filmów, prezentacje multimedialne o drzewach rosnących w Polsce. Dzieci poznawały budowę drzewa i liścia, rodzaje drzew. Rozpoznawały drzewa po liściach i owocach. Były zagadki, rebusy. Odbyły się też zajęcia plastyczno – techniczne oraz zajęcia terenowe. Celem tego święta było uświadomienie dzieciom, jak ważną rolę odgrywają drzewa w przyrodzie. 
Produkują tlen, dają cień w upalne dni, a także są schronieniem dla zwierząt.


 

 

Dzień Tabliczki Mnożenia w klasach młodszych.

2 października 2020 r. uczniowie klasy 2a, 2b, 3a i 3b uczestniczyli w obchodach
X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
W tym dniu na uczniów czekały matematyczne zagadki, krzyżówki, kolorowanki,
a także zabawy związane z mnożeniem. Były także konkursy indywidualne i grupowe.
A ich celem było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki.
Wyłoniono także „Mistrzów Tabliczki Mnożenia”:
– Wojciech Fortuna – kl. 2 a
– Melania Walczak kl. 2 b
– Julia Janik kl. 3 a
– Mateusz Kuba kl. 3 a
– Nikola Kołdej kl. 3 b

Gratulujemy!!!

 

ŚWIATOWY  DZIEŃ  MUZYKI    

 
1 października 2020 roku po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole ŚWIATOWY  DZIEŃ  MUZYKI 🎼
   W tym dniu cała szkoła była przepełniona muzyczną tematyką, a z każdej sali płynęły różne dzięki.
Śpiewaliśmy, układaliśmy rytmy, nuciliśmy i tworzyliśmy własne melodie.
Uczniowie klas młodszych poznali różne rodzaje instrumentów muzycznych i wykonywali twórcze prace plastyczne oraz techniczne o tematyce muzycznej. Starsi uczniowie utrwalali twórczość wielkich kompozytorów i przypominali sobie różne rodzaje muzyki.
W klasach powstawały plakaty dotyczące twórczości muzycznej, bajeczne gitary, kolorowe i wesołe nutki najmłodszych oraz różne rodzaje instrumentów muzycznych wykonanych ze zużytych opakowań.
🥁🎸🎺
Pod koniec dnia każda grupa zaprezentowała swoją pracę i uwieczniła ją na wspólnej fotografii.
Ten dzień był dla uczniów jak i nauczycieli bardzo kolorowy – oczywiście z muzycznego punktu widzenia 🎼

 


DZIEŃ CHŁOPAKA”  w III A

W tym roku z okazji „Dnia Chłopaka” dziewczynki z klasy III A przygotowały swoim kolegom bardzo smaczną niespodziankę. Własnoręcznie, pod czujnym okiem jednej z mam upiekły wspaniały TORT. Na wierzchu ozdobiły go imionami  chłopców z naszej klasy.  Był bardzo ładny oraz niezwykle smaczny. Myślimy, że ta słodka niespodzianka wszystkim przypadła do gustu. To był bardzo przyjemny i wesoły dzień. 


Dzień Chłopaka w klasach II a i II b

 


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września świętowaliśmy w każdej z klas jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne .
Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy także w klasach I a i Ib. Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu. Był to tez świetny czas na integracje zespołu klasowego.
Tego dnia zorganizowaliśmy w klasach sesje czytelnicze w których czytali nauczyciele, a także chętne dzieci, które chciały zaprezentować się wśród kolegów i koleżanek w klasie. Wyjaśniliśmy także jak wygląda praca w bibliotece, opowiadaliśmy o swoich ulubionych książkach z dzieciństwa, omawialiśmy przeczytane pozycje książkowe i dzieliliśmy się doświadczeniami związanymi z czytaniem w domu.
U wielu dzieci czytanie w domu przez rodzica jest rytuałem, z czego bardzo się cieszymy !

Miłego czytania 📚

CHCEMY, ABY NASZE DZIECI WYROSŁY NA MĄDRYCH, DOBRYCH I SZCZĘŚLIWYCH LUDZI.

JEST NA TO SPOSÓB – CZYTAJMY IM!


„ Sprzątanie Świata 2020” 

18 września 2020 r. uczniowie naszej szkoły przyłączyli się
do 27 edycji akcji Sprzątanie Świata. Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem PLASTIK? REZYGNUJĘ. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ. Celem akcji było motywowanie do rezygnacji z plastiku i redukcja plastiku w życiu codziennym, tam gdzie jest to możliwe. Nasza akcja miała charakter stacjonarny – polegała na edukowaniu. W klasach odbyły się pogadanki, prelekcje, pokazy filmów, warsztaty związane z segregacją i zajęcia plastyczno – techniczne, podczas których uczniowie wykonywali plakaty oraz zajęcia ruchowe z nietypowym przyborem – plastikową butelką. Uczniowie klas drugich realizowali także zadania
z ogólnopolskiego projektu „Działaj z imPETem”.

A oto nasza relacja fotograficzna.

 
    

„ Sprzątanie Świata 2020” 

Dnia 18 września klasy Ia i Ib wykorzystując pomoce dydaktyczne, ekologiczne karty do gry, zabawy oraz prezentacje, brała udział w akcji LOP „ Sprzątanie Świata 2020” . Uczyliśmy się jak rozpoznawać odpady i je segregować, ale również jak wykorzystać to, co na pierwszy rzut oka jest bezużyteczne. 
Każdego roku, już od najmłodszych lat staramy się podnosić świadomość ekologiczną młodego pokolenia rozwijając zachowania prospołeczne, pobudzając kreatywność i budując pozytywny trend wokół segregacji opakowań, która powinna kojarzyć się wyłącznie z czymś przyjemnym, pożytecznym, a nawet opłacalnym. Wykorzystując pomoce dydaktyczne , prezentacje oraz ekologiczne karty, uczniowie uczestniczyli w rozpoznawaniu rodzajów odpadów oraz rodzajów pojemników selektywnej zbiórki  odpadów. 
Eko-ilustracje uzupełniły wiedzę na temat opakowań i ich odpadów oraz pozwoliły poznać sposoby ponownego wykorzystania śmieci.  
Na koniec zajęć wykonaliśmy plakat prezentujący segregację śmieci do właściwych pojemników , a następnie podsumowując działania zebraliśmy w pigułkę -ABC mądrego ekologa i omówiliśmy wspólnie czym jest recykling, jak rozróżniać opakowania, jaki jest czas życia odpadów, a także co można zrobić z odzysku. Ten dzień był nie tytułom dobrą lekcją, ale także wspaniałą EKO przygodą !

 


15  WRZEŚNIA

„Międzynarodowy Dzień Kropki”

    Ten dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Opowiastka zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość. Organizując zajęcia w temacie kropki staramy się pomóc dzieciom odkryć ich talenty i odważyć się je zaprezentować. Oddziały przedszkolne oraz wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej zaprezentowały wiele ciekawych działań. Ten dzień był dla wszystkich kolorowy i wesoły, a każdy uczeń wykonał pracę plastyczną w temacie „kropki”. Pojawiły się sówki , litery, krajobrazy w okrągłym kształcie, kapelusze oraz zwierzątka. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych z wykorzystaniem kropek- krążków, a także zaprezentowały swoje przygotowane na ten dzień- stroje w kropki na kołowym wybiegu w rytm muzyki. Pomysłowość dzieciaków nie miała granic! Powstało wiele “kropkowych” dzieł sztuki oraz nowych zabaw wymyślonych przez dzieci w temacie kropki. Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent, Dzień Kropki jest dobrym pretekstem do pokazania go światu. Pomysłów świętowania mieliśmy nieskończoną ilość, ale resztę pozostawimy na kolejny rok!