PO LEKCJACH


Rok szkolny 2016/2017


O projekcie

23 lutego 2017 r. wyjazd do firmy "Brymorex"


Kronika SKO w Natolinie rok szkolny 2016/2017


Festyn Rodzinny w ZSO w Natolinie


      Witamy w Klubie Bezpiecznego Puchatka
      W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klasy I a i I b wraz z wychowawcami i rodzicami przystąpili do Klubu Bezpiecznego Puchatka. Na przełomie listopada i grudnia dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa, poznawały znaki drogowe i zasady bezpiecznego poruszania się po drogach pieszo i na rowerze oraz zasady udzielania pierwszej pomocy, a także numery alarmowe. Odgrywały scenki dramowe dotyczące bezpieczeństwa. W ramach zajęć obejrzały też film pt. "Z Puchatkiem bezpieczniej", spotkały się z policjantem, strażakiem, przedstawicielami Straży Ochrony Kolei i rozwiązywały zadania zawarte w książeczce pt.: „Akademia Bezpiecznego Puchatka". Na koniec dzieci uczestniczyły w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa, który wypadł wspaniale.
      Za wzorowe wykonanie działań dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i odblaskowe opaski, a także Certyfikat potwierdzający udział w VIII edycji programu Akademia Bezpiecznego Puchatka.


Sukcesy uczniów w Gminnym Konkursie „Mały Kaligrafek"!!!!

Dnia 7 czerwca 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marszałka J.Piłsudskiego w Jedlni - Letnisku odbył się Gminny Konkurs „Mały Kaligrafek", którego celem było doskonalenie sprawności grafomotorycznej, spostrzegawczości, pamięci wzrokowej, motywowanie do podnoszenia techniki i estetyki pisma. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowali: Maja Jakubiak - oddział przedszkolny 0a, Joanna Sowa - oddział przedszkolny 0b, Amelia Pawlak kl. - Ia, Anna Kulińska - kl. 1b, Julia Walczak - kl. IIb, Giulia Piaseczny - kl. IIc, Szymon Grotek - kl. IIIa. 

 A oto sukcesy naszych uczniów:

 Kategoria - oddział przedszkolny

 III miejsce - Maja Jakubiak oddział przedszkolny 0a

/wych. p. Dagmara Gajewska/

 Kategoria - klasy I

 II miejsce - Amelia Pawlak kl. Ia

/wych. p. Anna Suchowska/

 Kategoria - klasy II

 II miejsce - Giulia Piaseczny kl. IIc

/wych. p. Paulina Szwarc-Szczepanik/

 III miejsce  - Julia Walczak kl. IIb

/wych. p. Ewa Mąkosa/

 Gratulujemy!!!

 /Fotorelacja/


      Kocham czytać

      W tegorocznym Regionalnym Konkursie Czytelniczym „Kocham czytać” organizowanym przez RADOMSKI OŚRODEK DOSKONALENIA NAUCZYCIELI w kategorii szkół podstawowych w tym roku III miejsce, pokonując znaczną ilość uczestników, zajęła WERONIKA CZERNECKA - UCZENNICA KLASY IVB. Przygotowała ona, pod kierunkiem polonistki p Doroty Nowak, prezentację mającą na celu zachęcenie do przeczytania książki Pawła Beręsewicza „Noskawery”. Była to premiera konkursowa Weroniki i od razu sukces! Gratulujemy i trzymamy kciuki za przyszły rok.

 


    17 maja w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu odbył się finał konkursu dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych pt. "Dobry jak chleb - św. Brat Albert Chmielowski".
    W etapie szkolnym wzięło udział 2263 uczniów ze 182 szkół. Na finał do Radomia przyjechało 152 osoby z diecezji radomskiej. Do etapu finałowego zakwalifikowała się także uczennica naszej szkoły Julia Michalska z kasy 5a, zdobywając w etapie szkolnym 59,5 punktów na 61 możliwych do zdobycia.
    Gratulujemy Julii osiągnięcia tak wysokiego wyniku, życząc kolejnych szans i jeszcze większych sukcesów w rozwijaniu swoich zainteresowań oraz zdobywaniu nowej wiedzy.

    . .


 


Dzień Dziecka w Tajemniczej Krainie Krasnali

30 maja 2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0a, b oraz uczniowie klas I - III udali się do Radomia na przedstawienie przygotowane przez Teatr Muzyczny: Duduś" z Łodzi - pt.: „Dzień Dziecka w Tajemniczej Krainie Krasnali".  Dzieci obejrzały przepiękną baśń muzyczną, w której wstąpili bohaterowie znanych bajek takich jak np.: Smerfy, Krasnale, Trole oraz Gargamel. Niektórzy wystąpili nawet na scenie uczestnicząc w konkursach zręcznościowych i losowaniu nagród.
Podczas przedstawienia można było tańczyć, śpiewać, podskakiwać no i oczywiście głośno klaskać.
 Po przedstawieniu każde dziecko otrzymało kolorowe balony.

 Była to niesamowita zabawa, która dostarczyła dzieciom dużo radości i  uśmiechu, bo przecież tego właśnie życzymy naszym  dzieciakom jak najwięcej.

/fotoleracja/


Warsztaty z robotyki w klasie 1a

W poniedziałek 29 maja 2017r. uczniowie klasy 1a uczestniczyli w ciekawych warsztatach z robotyki. Zajęcia odbyły się w ramach klasowych obchodów Dnia Dziecka. Podczas zajęć dzieci budowały z klocków roboty, a potem uczyły się je programować. Zajęcia dostarczyły dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i przyczyniły się do nabycia nowych umiejętności. Zajęcia dla dzieci przygotowała i przeprowadziła Pani Agnieszka Gromska - mama Kacpra z kl. 1a  i Emila z 3c.
Uczniowie wraz z wychowawcą serdecznie dziękują za umożliwienie uczestnictwa w warsztatach, połączonych z tak wspaniałą zabawą.

fotorelacja


BOOKTALKING

9 maja 2017 roku odbyło się podsumowanie dwóch kolejnych działań w ramach projektu czytelniczego „Promujemy czytanie” realizowanego w naszej szkole we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną  i Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu. Miło nam było gościć w tym dniu panią Janinę Ziętek – koordynator projektu „Promujemy czytanie”.

więcej

fotorelacja


      "Mali Polacy, wielcy Patrioci"

      uroczystości towarzyszące
      Świętu Konstytucji 3- go maja
      w naszej szkole

     

    Więcej


Akademia Wielkanocna

Więcej


Kamishibai w szkolnej bibliotece.

We wtorek 04 kwietnia 2017r. miło nam było gościć w naszej szkole panią Agnieszkę Krzyczkowską- pracownika Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu.
Podczas czterech spotkań z uczniami klas 1-3 pani Agnieszka zapoznała dzieci z nową formą promocji czytelnictwa – kamishibai – czyli teatrem obrazkowym.
Uczniowie wysłuchali japońskiej opowieści pt.: „Szukając Marudka” autorstwa Kamiko Yamamoto. Mali podopieczni wspaniale uczestniczyli w zajęciach, prowadzili żywą dyskusję, z dużym zaangażowaniem udzielali odpowiedzi na zadawane pytania.
Dziękujemy pani Agnieszce za ciekawe zajęcia i mamy nadzieję, że niebawem ponownie
spotkamy się w bibliotece.

fotorelacja


Finał Konkursu Pięknego Czytania

30 marca 2017 roku w bibliotece szkolnej odbył się II etap Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum przeczytali fragmenty współczesnych powieści dla dzieci i młodzieży. Jury w składzie: Dyrektor Szkoły, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz nauczyciel bibliotekarz, polonista oceniali wystąpienia uczniów. więcej


Dnia 5 kwietnia 2017r. odbyło się wręczenie dyplomów i nagród w Konkursie Matematycznym organizowanym przez wydział Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
z okazji "Święta liczby Pi"

. .

Opiekun: Kamila Rozwadowska


Pierwszy Dzień Wiosny na wesoło.

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego  Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez dzieci. We wtorek  21 marca 2017r. o godz. 8.50 podczas uroczystego apelu, uczniowie klas 0 - III pożegnali zimę i przywitali wiosnę śpiewając wesołe piosenki i recytując wiosenne wierszyki. Natomiast uczniowie klasy Ia przygotowali z tej okazji krótką inscenizację pt.: „Witamy wiosnę" i „Przyjście wiosny". Zaproszenie na naszą uroczystość przyjęła Pani Małgorzata Rochowska, która przeczytała nam kilka wierszy o tematyce wiosennej. Po krótkim apelu dzieci udały się do klas  na zajęcia plastyczne, podczas których wykonywały projekt sukni dla Pani Wiosny. Prezentacja prac odbyła się na korytarzu szkolnym. Natomiast klasa IIIb zaprezentowała dodatkowo
w tym dniu, piękne wiosenne kapelusze. To był miły, zielony i pełen inspiracji, wiosenny dzień.

fotorelacja


Pierwszy Dzień Wiosny na sportowo

Więcej


"Bić się do końca. Podziemie niepodległościowe
w regionie radomskim
w latach 1945-1950"

Więcej


"Święto liczby π"

13 - 15 marca 2017 r.

Więcej


 

Przedstawienie teatralne pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków" w Publicznej Szkole Podstawowej w Natolinie.

Zainteresowanie teatrem można rozwijać na wiele sposobów. Jednym z nich jest angażowanie uczniów do występów na deskach szkolnej sceny. Uczniowie naszej szkoły chętnie zaangażowali się w twórcze działania, realizując jedno z ostatnich zadań do osiągnięcia celu, jakim jest zdobycie przez naszą szkołę Certyfikatu Nowoczesnej Edukacji Wczesnoszkolnej.
7 marca 2017r. z okazji Dnia Kobiet oraz w ramach realizacji projektu „Nowoczesna Edukacja Wczesnoszkolna” w naszej szkole, uczniowie klasy IIIb pod kierunkiem pani Joanny Królickiej wykonali dla dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniów z klas I-III oraz rodziców spektakl na podstawie bajki pt.: „Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków”. Występ uczniów klasy III uatrakcyjniały sceny taneczne w wykonaniu klasy Ib i IIc pod kierunkiem pani Ewy Wikalińskiej i  pani Pauliny Szwarc- Szczepanik. Uczniowie z klasy Ia z pomocą wychowawczyni pani Anny Suchowskiej wcieliły się w rolę leśnych zwierzątek. Dzięki wykorzystaniu bogatej scenografii, ciekawych kostiumów oraz doborze właściwej muzyki przedstawienie bardzo się podobało.  Bajka była wystawiona w nowoczesnej wersji, zachowując przy tym walory wychowawcze. Przedstawienie sprawiło zarówno aktorom jak i publiczności wiele radości.  

fotorelacja


Szkolne rozgrywki gier dydaktycznych w edukacji wczesnoszkolnej.

         W naszej szkole w ramach działań konkursu pt.: „Nowoczesna Edukacja Wczesnoszkolna” został zorganizowany w dniu 06.02.2017r. turniej gry w szachy oraz warcaby. 
Przedstawiamy krótkie sprawozdania z przebiegu tych rozgrywek.

fotorelacja


FERIE ZIMOWE W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W NATOLINIE

fotorelacja


Ciekawi goście w naszej szkole!

18 stycznia 2017 r. na zaproszenie Szkolnego Koła LOP przybyły do naszej szkoły przedstawicielki z Fundacji Straży Ochrony Zwierząt, mieszczącej się we Wrzosowie gm. Jedlnia Letnisko - Pani Karolina Petelska - inspektor Straży Ochrony Zwierząt oraz wolontariuszki: Joanna Piwońska i Beata Pniewska.
Wolontariuszki bardzo ciekawie opowiadały o tym jak działa Fundacja i czym się zajmuje. Dzieci dowiedziały się też jak należy obchodzić się z czworonogami i innymi zwierzętami domowymi np. chomikiem czy świnką morską. Wolontariuszki uświadamiały dzieciom jakie są potrzeby zwierząt, co nam wolno, a czego nie wolno. Dzieci poznały zasady, dzięki którym ich kontakt z psem będzie miły i przyjemny zarówno dla czworonoga jak i dla nich samych. Wolontariuszki przybyły na spotkanie z bardzo sympatycznymi czworonogami: Snikersem - rasy  beagle i Sarą - rasy husky, które wzbudziły u dzieci bardzo duże zainteresowanie. Zabawa z psami wniosła dużo pozytywnych emocji oraz dała dzieciom wiele radości i uśmiechu.
Po spotkaniu uczniowie klas 0 - III przekazali na rzecz Fundacji 151,156 kg karmy, 6 koców i 1 kołdrę.

Dziękujemy bardzo serdecznie Pani Inspektor i wolontariuszkom za przeprowadzenie ciekawych zajęć na terenie naszej szkoły!!!

fotorelacja


FERIE ZIMOWE W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W NATOLINIE

fotorelacja


Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole.


Poranek z teatrem dla najmłodszych.
W dniu 29 stycznia 2017r. uczniowie klas młodszych wraz z opiekunem odwiedzili Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach, gdzie mogli obejrzeć spektakl pt.: „Kot w butach". Było to interaktywne przedstawienie z elementami edukacyjnymi. Klasyczna interpretacja bajki Charlesa Perrault o człowieku i kocie, którzy nawiązują przyjaźń zbudowaną na zaufaniu.
Fundatorem biletów był Pan Piotr Piaseczny Radny Gminy Jedlnia Letnisko i Sołtys Lasowic.
Spektakl sprawił dzieciom dużo przyjemności i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Na scenie zagościły: Lena Żak, Maja Mąkosa i Asia Sowa

Dziękujemy!

Zdjęcia


Pan Dawid Pekalla - taternik i alpinista w naszej szkole

Dnia 23.01.2017 w naszej szkole odbyła się prelekcja pana Dawida Pekalli taternika i alpinisty. Prelekcja miała na celu przybliżenie młodzieży z naszej szkoły projektu realizowanego przez pana Pękallę. Projekt ma bardzo śmiałe założenia, a mianowicie zdobycie Korony Europy dla Radomia.  Pan Dawid wraz z grupą przyjaciół postanowił zdobyć w ciągu pięciu lat wszystkie najwyższe punkty Europy, a przez to propagować w naszym mieście ideę wspinaczki wysokogórskiej i turystyki.
Prelekcji towarzyszył pokaz slajdów i filmów z już odbytych 20 wypraw. Po prelekcji wśród uczniów zostały rozlosowane nagrody: koszulki z logo projektu, książki o tematyce górskiej oraz bilety wstępu na ściankę wspinaczkową „Grota”, siłownię i do kręgielni Platinum.


    Młodzieżowa Rada Gminy Jedlnia Letnisko w Domu Pomocy im. Wincentego Pallotiego

    więcej


    Uroczysty apel z okazji Dnia Babci i Dziadka

Dnia 18. 01. 2017 w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Babci i Dziadka. więcej

fotorelacja


Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Gminy Jedlnia Letnisko

Dnia 16.01.2017r. odbyło się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Gminy Jedlnia Letnisko. więcej


"Betlejem jest w Nas"

 

Więcej

Fotorelacja


Uczniowie z Oddziałów Przedszkolnych i Klasy Ia w Wiosce Świętego Mikołaja

 

Więcej


MIKOŁAJKI W "HULA PARKU"

Więcej


Mikołajki na sportowo

Klasy I-III Szkoły Podstawowej

Klasy IV-VI i Gimnazjum


 


"Tolerancja na co dzień"

W dniach 25.11 -  02.12. 2016 r., w ramach realizacji zadań ogólnopolskiego konkursu Nowoczesna Edukacja Wczesnoszkolna, odbył się tydzień tolerancji w takcie którego odbyły się zajęcia w klasach I-III. Przygotowali je i przeprowadzili wychowawcy klas edukacji wczesnoszkolnej.   Pomarańczowa wstążeczka (symbol tolerancji ) przypominała uczniom o różnicach miedzy ludźmi, a zajęcia oscylowały wokół tematów: „Tolerancja na co dzień", "Inny, a jednak taki sam”.

więcej


Cała Polska Czyta Dzieciom

23 listopada 2016r. odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie miłośników czytania dzieciom. Tym razem tematem przewodnim było „Czytanie łączy pokolenia”. Do czytania wierszy Juliana Tuwima zaprosiliśmy: Panią Dyrektor - Beatę Baryłkę, Pana Wicedyrektora - Leszka Pożyczkę, Sekretarza Gminy Jedlnia-Letnisko - Panią Emilię Romanowską, rodziców naszych uczniów: Panią Ewę Czerwińską, Panią Emilię Kubę i Pana Sebastiana Rajchel oraz babcię Iwa – Panią Emilię i babcię Franciszkę z DPS. Dla uświetnienia imprezy i rozwinięcia więzi międzypokoleniowej do udziału w uroczystości zaprosiliśmy również seniorów z Domu Pomocy Społecznej „Nad Potokiem” w Radomiu oraz chętnych rodziców i dziadków dzieci, uczących się w oddziałach przedszkolnych.

więcej

 

Dzień łasucha

 

Więcej


Dzień życzliwości

 

Więcej


Z wizytą na „Zdrowym Śniadanku” w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 
z Oddziałami Integracyjnymi im. św. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA w Radomiu

Dnia 14 listopada 2016 roku uczniowie z klasy III b wraz z wychowawczynią Joanną Królicką wybrali się do jednej ze szkół w Radomiu.  Do PSP Nr 4 im. św. Kazimierza Jagiellończyka zostali zaproszeni na „Zdrowe Śniadanko”, które zostało przygotowane specjalnie dla nich przez uczniów z klasy II b, rodziców oraz wychowawczynię panią Agnieszkę Dujkę. (...) więcej

fotorelacja


Uroczysty apel z okazji

Święta

Niepodległości

 

Więcej


Debata kandydatów na

radnych do Młodzieżowej

Rady Gminy 2016

oraz wyniki wyborów

Więcej


Jak obchodziliśmy "Światowy Dzień Oszczędzania"?

Światowy Dzień Oszczędzania obchodzony jest corocznie 31 października z inicjatywy przedstawicieli  banków europejskich. Przedstawiciele banków zachęcają do oszczędzania i zakładania Szkolnych Kas Oszczędności. W naszej szkole także działa już od kilku lat Szkolna Kasa  Oszczędności, która skupia jak na razie 10 uczniów. Uczniowie ci systematycznie oszczędzają pieniądze "na marzenia". Życzymy im sukcesu.

W związku z tym dniem 28 października 2016 r. odbył się w naszej szkole apel pt.: „Grosz do grosza, czyli uczymy się oszczędzać". Apel przygotowali uczniowie z klasy IIIa pod kierunkiem pani Agnieszki Chrzanowskiej. Uczniowie przedstawili krótką historię Dnia Oszczędzania oraz w humorystyczny sposób przedstawili scenki o oszczędzaniu, o tym co można jeszcze  oszczędzać oprócz pieniędzy. Na zakończenie odbył się "zagadkowy konkurs" z nagrodami. Opiekun SKO - pani Anna Suchowska wręczyła nowym członkom książeczki oszczędnościowe.

Życzymy miłego oszczędzania!!!!

fotorelacja


"Bezpieczny dom"

Dnia 26 października oraz 8 i 14 listopada 2016 r. uczniowie klas 0 - III wraz ze swoimi wychowawcami udali się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Dzieci uczestniczyły tam w zajęciach edukacyjnych z cyklu "Bezpieczny dom" i projekcie "Ognik". Pierwsza część zajęć odbyła się w garażach, gdzie uczniowie mogli obejrzeć wozy strażackie i ich nowoczesne wyposażenie. Na drugą część zajęć uczniowie zostali zaproszeni do pomieszczenia przedstawiającego wnętrze domu. Tam wysłuchali pogadanek o tym jak należy posługiwać się sprzętem elektrycznym i jak reagować gdy zauważymy pożar oraz obejrzeli filmy edukacyjne. Dowiedzieli się też jak działają czujniki dymu i czadu, i uczyli się zachowań podczas ewakuacji z zadymionego pomieszczenia. Dzieci z kl. Ia i oddziału przedszkolnego 0b odwiedziły także izbę pamięci, w której obejrzały eksponaty dokumentujące bogatą historię placówki: sztandary, odznaczenia, dawne maszyny, stroje, hełmy strażackie, pamiątkowe zdjęcia, figurkę patrona strażaków - św. Floriana.
Zajęcia były bardzo ciekawe i dostarczyły dzieciom wiedzy i niezapomnianych wrażeń.

fotorelacja


Ślubowanie uczniów klas I

Publicznej Szkoły Podstawowej w Natolinie


Dnia 21 października 2016 roku odbyła się w naszej szkole niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci z klas pierwszych.
O godz. 16.00 do pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, przy dźwiękach werbli, wkroczyli w pełnej gali pierwszoklasiści, których gromkimi brawami przywitali zaproszeni goście: Dyrektor Szkoły Pani Beata Baryłka, Wicedyrektor Szkoły Pan Leszek Pożyczka, Wójt Gminy Jedlnia Letnisko Pan Piotr Leśnowolski, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele oraz rodzice.
Rozległy się pierwsze dźwięki "Poloneza z filmu Pan Tadeusz" - Wojciecha Kilara. Dzieci dostojnie kroczyły w rytm melodii. Zaprezentowały różne przejścia parami i w czwórkach, po kole oraz tunel.  Po tak dostojnym tańcu przyszedł czas na program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pani Anny Suchowskiej i pani Ewy Wikalińskiej, na który składały się wiersze i piosenki o szkole, wesołej zabawie, systematycznej nauce, pracowitości, przyjaźni i koleżeństwie.
Mali artyści stanęli na wysokości zadania i pokazali na co ich stać. Ich występy wszystkim się bardzo podobały o czym świadczyły głośne i długie brawa. Niejednym rodzicom pojawiła się łezka wzruszenia na widok ich pociech.
Po części artystycznej przyszedł czas na najważniejszą część uroczystości. Wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Następnie uczniowie złożyli ślubowanie. Po uroczystej przysiędze Pani Dyrektor Beata Baryłka oraz Wójt Gminy Jedlnia Letnisko pan Piotr Leśnowolski dokonali pasowania "małych bohaterów dnia" na uczniów naszej szkoły. Dzieci na dowód pasowania otrzymały od  swoich Pań pamiątkowe dyplomy, a od Rady Rodziców drobne upominki. Natomiast uczniowie klas drugich poczęstowali pierwszoklasistów jesiennymi darami - rumianymi jabłuszkami. Na zakończenie uroczystości zabrała głos Pani Dyrektor, która podziękowała dzieciom za piękny występ i życzyła im samych szóstek i piątek oraz dużo sukcesów w nowym roku szkolnym. Miłe słowa i życzenia skierował do dzieci  również Wójt Gminy Jedlnia Letnisko. Uroczystość zakończyły pamiątkowe zdjęcia  i wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych pierwszoklasistów.
Uroczystość przebiegała w podniosłej i zarazem sympatycznej atmosferze, a uczniowie klas pierwszych godnie przystąpili do grona uczniów naszej szkoły. Wszystkie zadania wykonali znakomicie!

Uczniom klas pierwszych życzymy samych sukcesów w nauce i wzorowego zachowania, a ich Rodzicom i Wychowawcom zadowolenia, satysfakcji i dobrych owoców swojej codziennej pracy!

Galeria zdjęć


Spotkanie z przedstawicielami Policji

Dnia 17.10.2016r. w naszej szkole odbyło się niezwykłe spotkanie z panią policjant st. asp. Kamilą Adamską, policjantem sierż. sztab. Pawłem Lenarcikiem, st. sierż. Adamem Jamrozy oraz psem policyjnym o imieniu Saba. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli krótkie filmy dotyczące bezpieczeństwa, dowiedzieli się  jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić się w domu, o czym należy pamiętać podczas korzystania z Internetu oraz jak reagować w sytuacjach innych zagrożeń, które mogą ich spotkać na co dzień. Ostrzegali również  przed kontaktem z osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu.
Podczas spotkania policjanci omówili jakie zadanie ma do spełnienia pies policyjny na służbie. Dzieci mogły dowiedzieć się, jak bezpiecznie postępować ze zwierzętami, jak się zachować w przypadku ataku psa. Goście pokazali i przećwiczyli z dziećmi pozycję obronną podczas ataku psa tzw. pozycję „żółwia” . Należy jednak pamiętać, że nie wolno drażnić psa, uciekać oraz patrzeć psu w oczy.
Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Podziwiali pokaz umiejętności psa, który chętnie wykonywał polecenia swojego opiekuna. Na koniec mogły dotknąć i pogłaskać psa, oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.
Lekcja ta będzie miała zapewne wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenie jego pracy dla społeczeństwa. Uczniowie będą się czuć bezpieczniej.
Serdecznie dziękujemy policjantom i psiakowi, że znaleźli czas na spotkanie z nami.

Fotorelacja ze spotkania


Kampania Społeczna "Bezpieczny przejazd - Zatrzymaj się i żyj!"

W piątek 7 października 2016 r. odbyło się spotkanie edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych i dotyczyło kampanii społecznej "Bezpieczny przejazd - Zatrzymaj się i żyj!". W czasie spotkania pracownicy Ochrony Kolei przekazywali najmłodszym informacje na temat, jak duże znaczenie ma zachowanie ostrożności przy przechodzeniu przez tory, stosowanie się do znaków ostrzegawczych, unikanie tzw. "dzikich przejść", zaprzestanie zabaw w pobliżu torów. Uczniowie obejrzeli też kilka filmów edukacyjnych. Na zakończenie odbył się również mini  konkurs wiedzy o bezpieczeństwie. Dzieci otrzymały także opaski odblaskowe, kolorowanki i książeczki edukacyjne.
/fotorelacja/


Dzień Komisji Edukacji Narodowej 2016

 

Więcej


W dniu 21.09.2016 roku uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny  pojechali do Lublina na UMCS na  57 Pokazy Fizyczne organizowane przez Instytut Fizyki. Tematami przewodnimi były:

  • Elektromagnes
  • Ciecze
  • Fizyka ludzkiego ciała
  • Rezonanse

Uczniowie byli zachwyceni różnorodnością prezentowanych eksperymentów i bardzo chętnie brali udział w doświadczeniach. Duże zainteresowanie młodzieży wzbudziły pokazy dotyczące fizyki ludzkiego ciała.
Po ciekawej lekcji fizyki pojechaliśmy na lekcję historii – zwiedzaliśmy Państwowe Muzeum na Majdanku. Tu w ciszy i zadumie słuchaliśmy trudnej historii naszej Ojczyzny.
Opiekunami wycieczki były: pani Agnieszka Tkaczyk – Żylińska, pani Iwona Syta i pani Małgorzata Rochowska.

fotorelacja


Dzień Chłopaka w Hula Parku - uczniowie klas 0a, 0b i Ia

fotorelacja