Cała Polska Czyta Dzieciom

23 listopada 2016r. odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie miłośników czytania dzieciom. Tym razem tematem przewodnim było „Czytanie łączy pokolenia”. Do czytania wierszy Juliana Tuwima zaprosiliśmy: Panią Dyrektor - Beatę Baryłkę, Pana Wicedyrektora - Leszka Pożyczkę, Sekretarza Gminy Jedlnia-Letnisko - Panią Emilię Romanowską, rodziców naszych uczniów: Panią Ewę Czerwińską, Panią Emilię Kubę i Pana Sebastiana Rajchel oraz babcię Iwa – Panią Emilię i babcię Franciszkę z DPS. Dla uświetnienia imprezy i rozwinięcia więzi międzypokoleniowej do udziału w uroczystości zaprosiliśmy również seniorów z Domu Pomocy Społecznej „Nad Potokiem”
    w Radomiu oraz chętnych rodziców i dziadków dzieci, uczących się w oddziałach przedszkolnych.
    Uroczystość rozpoczęła wesoła piosenka pt.: „Witajcie w naszej bajce” wykonana przez dzieci z oddziałów przedszkolnych. Następnie wybrani uczniowie klas trzecich pod opieką swoich nauczycielek pani Justyny Fliszkiewicz i pani Agnieszki Chrzanowskiej przygotowali ciekawe przedstawienie pt. „Lokomotywa Pana Tuwima”. Pociąg kierowany osobiście przez Pana Tuwima – /w tej roli wystąpił Patryk Sokołowski z kl. III c/, przy wesołej, wpadającej w ucho melodii i radosnym śpiewie dzieci podróżował od stacji do stacji, na których zaproszeni goście czytali wybrane wiersze Tuwima. Nad całością imprezy czuwała organizatorka- nauczycielka oddziału przedszkolnego pani Dagmara Gajewska, która witała przybyłych gości i zachęcała ich do odczytania wierszy.
    Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, pełnej życzliwości i uśmiechu. Na koniec ostatni wiersz odczytała Sekretarz Gminy Pani Emilia Romanowska, zwracając rodzicom, dziadkom i nauczycielom uwagę na to jak ważną rolę odgrywa czytanie małemu dziecku i jaki ma wpływ na wzmocnienie więzi rodzinnych.
    Na zakończenie spotkania został rozstrzygnięty konkurs „Tuwim w oczach dziecka”. Zwycięzcom zostały wręczone nagrody i dyplomy. Gratulujemy kreatywności!
    Po uroczystości, dzięki wsparciu rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych, dla wszystkich uczestników został zorganizowany słodki poczęstunek z ciepłą herbatką. Trzy pokolenia w miłej atmosferze pożegnały mury naszej szkoły.

/Fotoleracja/