Finał Konkursu Pięknego Czytania

30 marca 2017 roku w bibliotece szkolnej odbył się II etap Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum przeczytali fragmenty współczesnych powieści dla dzieci i młodzieży. Jury w składzie: Dyrektor Szkoły, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz nauczyciel bibliotekarz, polonista oceniali wystąpienia uczniów. Szczególną uwagę zwracano na płynność czytania, dykcję, intonację zdaniową i wyrazową, tempo czytania, ton i barwę głosu, oddziaływanie na emocje i ogólne wrażenie artystyczne. Uczniowie doskonale poradzili sobie z przeczytaniem nieznanego tekstu. Jury jednogłośnie wyłoniło zwycięzców:

Kategoria: Szkoła Podstawowa

I miejsce i  tytuł Mistrza Pięknego Czytania otrzymał Rafał Kiraga z kl. 6

II miejsce i tytuł Wicemistrza Mistrza Pięknego Czytania ex aequo otrzymały:
    Hanna Jaworska z kl. 5b
    Natalia Mąkosa z kl. 6

III miejsce i tytuł Czeladnika Pięknego Czytania ex aequo otrzymały:
     Julia Żuchowska z kl. 4a
    Oliwia Surus z kl. 6

Kategoria: Gimnazjum

I miejsce  i  tytuł Mistrza Pięknego Czytania otrzymała:
    Natalia Pakosz z kl. 3GA

II miejsce i tytuł Wicemistrza Mistrza Pięknego Czytania otrzymała:
    Aleksandra Wiosna z kl. 2GA

III miejsce i tytuł Czeladnika Pięknego Czytania otrzymał:
    Bartłomiej Dolega z kl. 2GB

Podczas uroczystego apelu pani Dyrektor - Beata Baryłka wręczyła nagrodzonym uczniom dyplomy, nagrody książkowe, zakładki oraz słodkie upominki.

Gratulujemy!!!

fotorelacja