Samorząd jest organizacją demokratyczną. Każdego roku w naszej szkole odbywają się demokratyczne wybory, w których uczniowie wybierają zarząd samorządu uczniowskiego i opiekunów. Osoby te mają być reprezentantami społeczności uczniowskiej. Szkoła może kształtować nawyk głosowania i promować aktywną postawę obywatelską wśród dzieci i młodzieży. Nawyku podejmowania aktywności wyborczej można uczyć się już w szkole. To pierwsze demokratyczne doświadczenie młodych ludzi w małych społecznościach szkolnych buduje w nich przekonanie, że akt głosowania i ich jednostkowy głos ma znaczenie – przekłada się bowiem na realne zmiany w szkole np. we władzach ich samorządu uczniowskiego.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego Publicznej Szkoły Podstawowej w Natolinie odbyły się w poniedziałek, 23 września 2019 roku.

Przewodniczącą Komisji Wyborczej była p. Edyta Wiosna, pozostałymi członkami: Paulina Lewandowska kl. 8 A, Alicja Bogatek kl. 8 A, Olga Marchewka kl. 8 A i Julia Sar kl. 8 A.

Uprawnionych do głosowania było 197 uczniów. Głosowało 181 uczniów.

Ważne głosy – 179, głosy nieważne – 2.

Do Samorządu Szkolnego kandydowali:

– JANIK  JAKUB    KL. VII A

– KOŁACZ  PIOTR   KL. VIII  A

– LESZCZYŃSKA  ŁUCJA  KL. VIII  B

– SUKIENNIK  PRZEMYSŁAW  KL. VIII A

– WITKOWSKI  KAROL  KL. VI A

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Publicznej Szkoły Podstawowej w Natolinie zostaje Łucja Leszczyńska, która zdobyła 35% głosów poparcia głosujących;

Zastępcą przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Publicznej Szkoły Podstawowej
w Natolinie zostaje Przemysław Sukiennik, który zdobył 28% głosów poparcia głosujących;

Skarbnikiem Samorządu Uczniowskiego Publicznej Szkoły Podstawowej w Natolinie zostaje Piotr Kołacz, która zdobył 19% głosów poparcia głosujących.

Wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego Publicznej Szkoły Podstawowej
w Natolinie odbyły się w poniedziałek, 23 września 2019 roku.

Uprawnionych do głosowania było 197 uczniów. Głosowało 181 uczniów.

Ważne głosy – 179, głosy nieważne – 2.

Opiekunami Samorządu Uczniowskiego Publicznej Szkoły Podstawowej
w Natolinie zostali:

1. Klaudia Kasprzak , która zdobyła 27% głosów poparcia oraz
  2. Krzysztof Malczewski, który zdobył 26% głosów poparcia.