Dziś w naszej szkole była wyjątkowa atmosfera. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III pod opieką wychowawców przygotowały apel z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas uroczystości najmłodsi uczniowie przybliżyli wszystkim wydarzenia historyczne i okoliczności powstania polskiej konstytucji- pierwszej w Europie, a drugiej na świecie. Pięknym śpiewem patriotycznych piosenek oraz wzruszającym pokazem tanecznym pokazali również dziecięcą miłość do Polski. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jesteśmy Polakami.

„Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”                                                                                            św. Jan Paweł II