Aktualności 2021/2022

Witamy w zakładce Oddziału Przedszkolnego


Na jesiennym straganie

” Na jesiennym straganie” to tytuł zajęć realizowanych w oddziale przedszkolnym. 
Wspólnie zorganizowaliśmy w sali stragan warzywno – owocowy do zabawy tematycznej. Przypomnieliśmy zasady obowiązujące podczas zakupów, tj. stosowanie zwrotów grzecznościowych, kulturalne zachowywanie się i ważne czynności związane z zakupami jak, ważenie i płacenie. To była wspaniała zabawa. Co kilka minut zamienialiśmy się rolami kupujących i sprzedających.

 


  DZIEŃ  CHŁOPAKA

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego
Witamy serdecznie chłopaka każdego
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń. 
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

 

 

 

 

 


                     SPRZĄTANIE  ŚWIATA

    17 września nasza szkoła brała udział w akcji ” Sprzątanie świata”. Dzieci z oddziału przedszkolnego również przyłączyły się do akcji pomimo deszczowej pogody, która nie pozwoliła nam wyjść w teren . W czasie zajęć obejrzeliśmy  film: ” Wierszyk o segregowaniu śmieci”. Następnie rozmawialiśmy  o konieczności zbierania śmieci, segregacji odpadów, dbania o czystość naszego środowiska. Objaśniliśmy znaczenie kolorów w kolorowych pojemnikach recyklingowych. Wzięliśmy udział w zabawie dydaktycznej „Segregacja śmieci”, która polegała na  układaniu przy odpowiednich pojemnikach kart ze śmieciami. Na zakończenie wykonaliśmy zabawkę z odpadów – „Gąsienicę z wytłoczek po jajkach”. To były niezwykle pouczające zajęcia. Dbałość o środowisko, to bardzo ważny aspekt naszego życia, którego należy uczyć od najmłodszych lat.

„Myślę, więc nie śmiecę”.

 


 

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony 15 września, to święto kreatywności i wspaniałej zabawy . W tym roku dzieci z oddziałów przedszkolnych chętnie dołączyły do szkolnych obchodów tego święta i podjęły się wykonania wielu działań, które pozwoliły poznać ich mocne strony i je zaprezentować.  Razem poszukiwaliśmy swoich talentów i bawiliśmy się wykonując kropkowane prace plastyczne. Po obejrzeniu filmu „The Dot” wszyscy brali udział w zabawach ruchowych, w których głównym bohaterem była właśnie kropka. Na zakończenie dnia  zapozowaliśmy do zdjęć w kolorowej, kropkowej ramce.