Witamy w zakładce klas 4-8

w roku szkolnym 2021/2022

 

O PATRONIE I JEGO ŚWIĘCIE SŁÓW KILKA.

Kornel Makuszyński ( 8 stycznia 1884-  31 lipca 1953) był pisarzem, który wierzył w człowieka, w to, że w każdej ludzkiej duszy jest wiele dobra i miłości. O tym pisał i tego uczył w swoich książkach. Prozaik, poeta, felietonista, krytyk teatralny i publicysta, członek Polskiej Akademii Literatury, przed drugą wojną światową jeden z najpoczytniejszych pisarzy.

Jak zwykle wraz z początkiem roku kalendarzowego świętujemy Dni Patrona naszej szkoły – Kornela Makuszyńskiego. W tym roku szkolnym zostały ogłoszone dwa konkursy związane z twórczością naszego patrona.  Pierwszy z nich był adresowany do uczniów klas I – III i polegał na wykonaniu pracy (nie mogła być przerysowana, ani  wykonana szablonem) ilustracji inspirowanej  fragmentem książki Kornela Makuszyńskiego . Drugi – adresowany do klas IV- VIII , polegał na wykonaniu autorskiej fotografii inspirowanej  wybraną książką Kornela Makuszyńskiego i wkomponowaniu jej w zaprojektowaną przez siebie okładkę . Konkursy cieszyły się ogromną popularnością, a ich efekty przeszły oczekiwania organizatorek- pań: Doroty Nowak i Marzeny Kamińskiej . Galeria już jest do obejrzenia na dolnym korytarzu, u nas nagrodzone okładki i ilustracje.

W kategorii klas  IV – VIII i I – III

I miejsce – Adam Sobolewski II miejsce – Szymon Sępka III miejsce – Filip Kupis
I miejsce – Maksymilian Rutka II miejsce – Natalia Skałbania III miejsce – Blanka Podkowa

To wielki zaszczyt dla nas, uczniów Szkoły Podstawowej w Natolinie,  że  tak  znamienia  osoba  jest patronem naszej społeczności. Ale nie zapominajmy, że to również zadanie dla nas. Patron ma być wzorem do naśladowania, tak więc każdy uczeń musi się starać rozsławiać imię naszej szkoły i rozwijać swoje  talenty oraz zainteresowania. Może wśród nas dorasta  kolejny  znany  olimpijczyk,  kompozytor,  aktorka  lub… wielki pisarz!