Aktualności 2020/2021..

Witamy w zakładce klas 4-8


Światowy Dzień Wody 2021 – „Docenianie wody”.

           Światowy Dzień Wody  został ustanowiony rezolucją z 22 grudnia 1992r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w ramach Agendy 21, w czasie konferencji Szczyt Ziemi 1992 (UNCED) w Rio de Janeiro . Powodem był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Święto zostało również ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jakie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody święta przyczyniają się do pogłębianie szacunku do wody, która często bywa marnotrawiona.

Nasza szkoła włączyła się  w obchody Światowego Dnia Wody. Uczniowie siódmych klas na lekcji chemii zastanawiali się nad rolą i znaczeniem wody w przyrodzie i dla człowieka. Poznali pojęcie wirtualnej wody oraz  jak oszczędzać wodę. Wspólnie z nauczycielem uczniowie podawali słowa, które kojarzą się ze pojęciem WODA . Powstały w ten sposób wirtualne krople wody

Zapraszamy do poszerzenia swojej wiedzy na temat wody. Ciekawe informacje, filmy, broszury, infografiki, krótkie prezentacje na temat ekosystemów wodnych wykonane przez uczniów klas 8a i 8b oraz wirtualne krople wody uczniów klas 7a, 7b i 7c  są dostępne w jednym miejscu, na padlecie  pod adresem

https://pl.padlet.com/itabor/u7fku8wwje9oy7xr

Organizatorzy

  1. Izabella Tabor
  2. Ewa Fundowicz

 


DZIEŃ PATRONA 2021
w klasach 4-8

8 stycznia to dzień urodzin patrona naszej szkoły – Kornela Makuszyńskiego.
Ta data to ważny punkt harmonogramu zapisana złotymi literami w tradycji naszej szkoły.

W tym roku, w dobie pandemii  Dzień Patrona Szkoły przybrał nieco inny charakter, może nie tak uroczysty, ale równie ciekawy.

Makuszyński challenge dla klas – to hasło tegorocznych obchodów święta patrona.

Celem projektu było wzbogacenie wiedzy o patronie szkoły,  rozwijanie indywidualnych zdolności uczniów oraz doskonalenie współpracy,
co w dobie zdalnego nauczania było nie lada wyzwaniem.

Uczniowie klas 4-8 zmierzyli się z zamieszczonymi poniżej zadaniami

Uczniowie chętnie i z zaangażowaniem przygotowali ciekawe prace:
kartki z życzeniami, chmury wyrazowe, gry planszowe, quizy oraz
nagrania utworów Makuszyńskiego.

Zapraszamy do fotorelacji:

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

ULEP BAŁWANKA!

W ramach zdalnego wychowania fizycznego p. Agnieszka Bińkowska rzuciła wyzwanie:

ULEP BAŁWANKA!

Śniegowi rzeźbiarze mieli czas od pierwszego listopadowego śniegu (28 XI) aż do połowy lutego.

Oto ich dzieła:


Lekcja historii w nowej odsłonie

Nauczanie zdalne trwa. Realizacja projektów w zespołach jest niestety niemożliwa. Robimy jednak wszystko, aby nauka historii dawała nam wiele radości i satysfakcji, wspierała naszą kreatywność i pozwalała na naukę poprzez zabawę.

Poniżej prezentacja prac uczniów. Ich zadaniem było kopiowanie dzieł najwybitniejszych twórców z różnych okresów historii. Możemy podziwiać dzieła Leonardo da Vinci, Rafaela Santi, Vincenta van Gogha i wielu innych w nowej odsłonie.


Rajd

W sobotę 3 października 2020r., zajęcia terenowe z geografii odbywała klasa 7c. Wyjechaliśmy na rowerach o godz. 8.00 ze szkoły, wróciliśmy o 14.30 pociągiem. Na rowerach dotarliśmy do Jedlni – Letnisko, Pionek i w końcu do rezerwatu Królewskie Źródła. Przejechaliśmy na rowerach ok. 45 km. W rezerwacie na terenie wypoczynkowym zapaliliśmy ognisko, upiekliśmy kiełbaski, oznaczaliśmy rośliny. Humory i pogoda dopisały 🙂


Rajd

W sobotę 12 września, w ramach koła LOP, uczniowie klasy 8b pod opieką nauczycielek przedmiotów przyrodniczych p. Ewy Fundowicz oraz p. Izabelli Tabor wyruszyli na wyprawę rowerową do Jedlni-Letnisko.
Pokonali w sumie 46 km. Po drodze ćwiczyli oznaczanie leśnych roślin przy pomocy Klucza do oznaczania roślin i poznawali swoją Małą Ojczyznę. Odwiedzili mogiły legionistów, pomnik poległych czerwonoarmistów, poniemieckie bunkry, źródło św. Franciszka. Wstąpili też na grilla, załatali dziurę w dętce i z pomocą przyjaznych ludzi przykręcili dwa urwane pedały.
Z małym opóźnieniem (2 godziny 🙈), zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domów 😊