Aktualności 2020/2021..

Witamy w zakładce klas 4-8


Lekcja historii w nowej odsłonie

Nauczanie zdalne trwa. Realizacja projektów w zespołach jest niestety niemożliwa. Robimy jednak wszystko, aby nauka historii dawała nam wiele radości i satysfakcji, wspierała naszą kreatywność i pozwalała na naukę poprzez zabawę.

Poniżej prezentacja prac uczniów. Ich zadaniem było kopiowanie dzieł najwybitniejszych twórców z różnych okresów historii. Możemy podziwiać dzieła Leonardo da Vinci, Rafaela Santi, Vincenta van Gogha i wielu innych w nowej odsłonie.


Rajd

W sobotę 3 października 2020r., zajęcia terenowe z geografii odbywała klasa 7c. Wyjechaliśmy na rowerach o godz. 8.00 ze szkoły, wróciliśmy o 14.30 pociągiem. Na rowerach dotarliśmy do Jedlni – Letnisko, Pionek i w końcu do rezerwatu Królewskie Źródła. Przejechaliśmy na rowerach ok. 45 km. W rezerwacie na terenie wypoczynkowym zapaliliśmy ognisko, upiekliśmy kiełbaski, oznaczaliśmy rośliny. Humory i pogoda dopisały 🙂


Rajd

W sobotę 12 września, w ramach koła LOP, uczniowie klasy 8b pod opieką nauczycielek przedmiotów przyrodniczych p. Ewy Fundowicz oraz p. Izabelli Tabor wyruszyli na wyprawę rowerową do Jedlni-Letnisko.
Pokonali w sumie 46 km. Po drodze ćwiczyli oznaczanie leśnych roślin przy pomocy Klucza do oznaczania roślin i poznawali swoją Małą Ojczyznę. Odwiedzili mogiły legionistów, pomnik poległych czerwonoarmistów, poniemieckie bunkry, źródło św. Franciszka. Wstąpili też na grilla, załatali dziurę w dętce i z pomocą przyjaznych ludzi przykręcili dwa urwane pedały.
Z małym opóźnieniem (2 godziny 🙈), zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domów 😊