18 grudnia odwiedził naszą szkołę p. Przemysław Jakóbczyk – autor książek dla dzieci i młodzieży. Podczas dwóch spotkań dla klas 2-3 i 4-5 nasz gość zapoznał dzieci z serią książek o przygodach Zuzi, której pierwowzorem jest córka pisarza. Księga samodzielności to trzy tomy przygód dziewczynki na bezludnej wyspie, w krainie kangurów i kiedy Zuza znalazła się w tarapatach. Zaproszony gość opowiedział także o swojej działalności w Fundacji Akademia Samodzielności, organizacji zielonych szkół i obozów survivalowych. Następnie pisarz przedstawił proces powstawania książki. Usłyszeliśmy jak rodzą się pomysły w głowie autora, ile trwa proces pisania książki aż do momentu, gdy trafi do rąk czytelnika. Pan Jakóbczyk swój wykład urozmaicił ciekawymi pomysłami wykorzystanymi w książkach. Dzieci mogły się przekonać, że to co jest opisane w Księdze samodzielności, ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Wszyscy ogrzewaliśmy ręce lampionem wykonanym z puszki po napoju i  świeczki. Zobaczyliśmy również jak pomysłowo można wykorzystać plastikową butelkę i sznurek – jako pułapkę na przynętę na ryby. Uczniowie zadawali także niezliczoną liczbę mądrych i zarazem przemyślanych pytań. Wśród widowni znaleźli się i tacy, którzy piszą swoje książki. Pisarz docenił ten fakt i zachęcił do rozwijania swoich pasji pisarskich. Po zakończonym wykładzie ustawiła się kolejka, żeby zdobyć autograf i  imienną dedykację na książkach. Dziękujemy p. Przemysławowi za tak miło spędzony czas.