14 marca stał się dniem, w którym od wielu lat obchodzone jest Święto Liczby Pi. W tej szczególnej dacie ukryte jest przybliżenie jakże fascynującej liczby zwanej również Ludolfiną (π ≈ 3,14). Tego dnia urodził się czołowy twórca polskiej szkoły matematycznej – Wacław Sierpiński oraz twórca teorii względności- Albert Einstein. Nikogo zatem nie powinno dziwić, że 14 marca obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Matematyki.

Z tej okazji nauczyciele matematyki w naszej szkole zorganizowali gry, zabawy oraz specjalne zadania do wykonania przez uczniów poszczególnych klas. Do wspólnego świętowania włączył się również Samorząd Uczniowski oraz SKO wraz w opiekunami.

Uczniowie klas 4a i 4b wykonali tego dnia portrety Pani Matematyki oraz napisali dla niej życzenia.

Ich starsi koledzy, uczniowie klas 5a i 5b, również pracowali w grupach. Powstały matematyczne krzyżówki z hasłem „Dzień matematyki”, plakaty z hasłem „Matematyka łączy” oraz kilka listów do Pani Matematyki.

Wszystkie te prace  można obejrzeć na szkolnym korytarzu obok sali matematycznej.

Uczniowie klas 6a i 6b przygotowali dla dzieci z klas 1-3 oraz oddziału przedszkolnego prezentację na temat Międzynarodowego Dnia Matematyki oraz przybliżyli młodszym koleżankom i kolegom liczbę Pi. Wszyscy uczniowie klas 0-3 otrzymali kolorowe opaski matematyczne z cyferkami wykonane przez uczniów z klas szóstych.

Klasy 7a, 7b, 8a, 8b i 8c wraz z Samorządem Uczniowskim zajęli się organizacją Pikniku. Na kiermaszu można było zakupić pizzerinki, pizzę, piccolo, pistacje, pierniki… smakołyki, których nazwy koniecznie musiały zaczynać się od liter PI.

Również SKO włączyło się do wspólnej zabawy i  świętowania. Przez cały dzień można było zajrzeć do świetlicy szkolnej, gdzie członkowie Szkolnej Kasy Oszczędności czekali na chętnych uczniów z rebusami zagadkami oraz nagrodami.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Matematyki i Święta Liczby Pi życzymy całej społeczności szkolnej wszystkiego niewymiernego!!!