O tym właśnie przekonali się uczniowie klasy 6a i 6b, którzy 6 grudnia wraz z wychowawcami udali się do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących im. Marii Grzegorzewskiej w Radomiu, aby przygotowanym występem umilić czas podopiecznym ośrodka. Przedstawienie ukazywało codzienną pracę Mikołaja i jego pomocników. Wpadające w ucho piosenki oraz porywający do tańca układ choreograficzny został przyjęte z entuzjazmem. Te niezwykle wrażliwe dzieci doceniły pracę naszych uczniów, za co dziękowały gromkimi brawami i rzecz jasna najszczerszym na świecie uśmiechem.

Dla naszych szóstoklasistów było to nie lada wyzwanie, tym bardziej, że nie są przecież zawodowymi aktorami. Liczy się jednak fakt, że wykazały chęć, poświęciły czas na naukę ról oraz próby i do tego pokonały stres. Po przedstawieniu uczniowie naszej szkoły obdarowali całą społeczność SOSW własnoręcznie przygotowanymi podarkami. Samodzielnie przygotowane paczuszki zawierały upieczone i ozdobione przez uczniów pierniczki oraz suszone, pachnące pomarańcze.

Święty Mikołaj pamiętał również o naszych szóstoklasistach. Słodycze i podziękowania były bardzo miłym zakończeniem wizyty w ośrodku. W ostatecznym rozrachunku jednak najważniejsze jest, że były to mile spędzone chwile, dobra wspólna zabawa, ale i okazja do uświadomienia sobie, że warto doceniać to, co się ma.