Dzień Komisji Edukacji Narodowej to święto wyjątkowe dla oświaty i szkolnictwa, które upamiętnia wydarzenia z 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowski ego. W naszej szkole została zorganizowana akademia  w iście uroczystym stylu.

Obchody zaczęły się od części oficjalnej, wprowadzenia sztandaru szkoły i  odśpiewania hymnu. Następnie p. Izabella Tabor przywitała zaproszonych gości: Sekretarz Jedlni – Letnisko – p. Annę Ostrowską, dyrektora szkoły – p. Tomasza Bernata, wicedyrektor p. Marzenę Kamińską, proboszcza parafii Św. Jana Pawła II w Sadkowie –ks. Dariusza Olendra, przedstawicieli Rady Rodziców – p. Edytę Mąkosę i p. Dariusza Bogatka, emerytowanych i uczących nauczycieli, wychowawców, pracowników administracji i obsługi.  Następnie głos zabrała p. Anna Ostrowska, która odczytała list skierowany do nauczycieli i pracowników szkoły od Burmistrza – p. Piotra Leśnowolskiego. Złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom i całej społeczności szkolnej. Kika słów do zaproszonych gości skierował dyrektor szkoły – p. Tomasz Bernat, przewodniczący Rady Rodziców  p. Dariusz Bogatek i przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego – Zuzanna Bińkowska. Z okazji dnia Edukacji Narodowej zostały wręczone nagrody nauczycielom za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, promowanie wśród uczniów pięknych postaw oraz przybliżenie wychowankom świata wartości.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klas 7a, 7b i 8b.Uczniowie przenieśli nas w królewski świat „Gry o Tron Edukacji”. Namiestnik zwołał radę (radę pedagogiczną), która próbowała znaleźć złoty środek na idealnego ucznia i nauczyciela. Posiedzenie rozpoczęło się od sporu , która nauka w królestwie jest najważniejsza.  Po wielu słownych potyczkach zgromadzeni doszli do wniosku, że każda z nauk jest potrzebna i wartościowa, ale to uczeń jest najważniejszy. Na ratunek przybyła spóźniona nauczycielka chemii, która dostarczyła gotowy przepis na idealnego ucznia- geniusza. Rada zgodnie stwierdziła, że dylemat został rozstrzygnięty.

Mamy nadzieję, ze publiczność dobrze się bawiła o czym mogą świadczyć gromkie oklaski, owacje na stojąco i gratulacje składane uczniom. O scenariusz i przygotowanie uczniów  zadbały panie Kamila Rozwadowska, Małgorzata Gawor, Małgorzata Rochowska. Dekoracja  i elementy wystroju są dziełem p. Małgorzaty Szpak , a za obsługę sprzętu muzycznego dziękujemy p. Małgorzacie Marglewskiej.