30 września 2022 r. w naszej szkole, jak co roku, świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji każda klasa miała własny pomysł na zorganizowane czasu, który miał na celu integrację i wspólną zabawę. W tym tygodniu odbyło się wiele wyjść pod opieką wychowawców, a chłopcy otrzymali drobne upominki przygotowane przez koleżanki z klas. Było dużo życzeń, uśmiechu i miło spędzonego czasu.

Wszystkim chłopcom składamy najlepsze życzenia z okazji Waszego Święta. Parafrazując słowa piosenki „Gdzie te chłopaki?” odpowiadamy „W naszej szkole!” 🙂

Klasa 6a i 6b

Uczniowie klas 6a i 6b świętowali Dzień Chłopaka zarówno w szkole jak i poza jej murami.

6 października 2022 roku odwiedziliśmy „TRICKORAMĘ” w Radomiu. Była zabawa, która pobudziła naszą ciekawość jak również  potężna dawka wiedzy.  Uczniowie zagłębili się  w świat iluzji optycznej, oglądali wielkie i mniejsze kalejdoskopy, zadziwiające eksponaty, bajkowe miraże oraz labirynt luster. Była to przygoda z matematyką, fizyką i optyką. Dowiedzieli się m. in. czym są odbicia pozorne, jak działa siatka dyfrakcyjna, jak powstają kolorowe cienie, czemu zawodzi nas błędnik i dlaczego obrazy anamorficzne oszukują nasze mózgi. Wszyscy doskonale bawili się i doświadczyli naukowych wrażeń. Warto było odwiedzić to miejsce, gdzie nauka przeplata się zabawą.

Klasa 7a

Lubicie zagadki, które wymagają logicznego myślenia oraz współpracę w grupie? Uczniowie klasy 7a bardzo. Dlatego też pod opieką wychowawcy udali się 27 września do ESCAPE ROOM. Zostali zamknięci w dwóch specjalnie przygotowanych pokojach i aby się z nich wydostać, musieli rozwiązać wiele łamigłówek. Po krótkiej przerwie, podczas której dzielili się swoimi wrażeniami, nastąpiła zamiana grup i pokoi. Jednej z grup udało się odnaleźć klucz i uwolnić, a pozostali… również zostali wypuszczeni 🙂

Koleżanki z klasy pamiętały o swoich kolegach 30 września, wręczając im drobne upominki. Mamy nadzieję, że chłopcy pojawią się nie raz w takich krawatach 🙂

Klasa 7b

Również uczniowie klasy 7b odwiedzili EECAPE ROOM. 28 września podzieleni na dwie grupy próbowali z sukcesem wydostać się z dwóch pokoi o intrygujących nazwach- „Strefa Cienia” i „Eksperyment”. Po fantastycznej zabawie udali się na spacer i wspólny posiłek.

30 września chłopcy również zostali obdarowani przez koleżanki z klasy prezentami.

Klasa 8a

Ognisko w jesiennej scenerii przygotowane specjalnie dla naszych 5 panów odbyło się 29 września. Kiełbaski smakowały świetnie, choć to nie była jedyna atrakcją, dziewczyny – Zuzia Binkowska i Natalka Zawisza, przygotowały super grę terenową z zadaniami -powtórkami z języka polskiego. W sam raz do egzaminu. Tak więc po leśnych wędrówkach, ognisko było nieocenione. Szkoda, że nie będzie można już tego powtórzyć za rok.

Klasa 8b

Uczniowie wybrali się 28 września wraz z wychowawcą do Laser Areny w Radomiu. Możemy przypuszczać, że miejsce wyjścia wybrali chłopcy… przecież to ich święto :). Konsole, gry planszowe, e-sportowe gry komputerowe, duży ekran z grami tanecznymi i sportowymi, a przede wszystkim LASER ARENA zapewniły niezapomnianą zabawę oraz dużo ruchu.

Świetlica

Uczniowie korzystający ze świetlicy szkolnej również świętowali Dzień Chłopaka. Były życzenia i słodki poczęstunek.