12 maja 2022 roku klasy 5a, 5b, 6b oraz 7c pod opieką wychowawców odwiedziły fantastyczne miasto filmu i kultury.

Program wycieczki był bardzo ciekawy i nie było czasu na nudę.  Pobyt w Łodzi rozpoczęliśmy od zwiedzania CENTRUM NAUKI I TECHNIKI, w którym znajduje się  150 stanowisk zorganizowanych wokół trzech ścieżek tematycznych „Przetwarzanie energii”, „Rozwój wiedzy
i cywilizacji” oraz „Mikroświat — makroświat”. Zwieńczeniem wystawy był seans
w PLANETARIUM.

Następnie zwiedziliśmy CENTRALNE MUZEUM WŁÓKIENNICTWA, gdzie poznaliśmy historię tkactwa i odbyliśmy związane z nią warsztaty.

Ostatnim punktem wycieczki i największą w mniemaniu uczniów atrakcją był pobyt
w  EXPERYMENTARIUM, gdzie wręcz należało wszystkiego dotknąć. Wystawa to doskonałe połączenie nauki i zabawy,   dzięki czemu nawet najnudniejsze zjawiska, procesy i teorie usłyszane na lekcjach okazują się mieć niejednokrotnie zaskakujące zastosowanie w codziennym życiu, stają się  zrozumiałe i interesujące. To interaktywne przedsięwzięcie  w pasjonujący i zabawny sposób objaśnia skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki (magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, akustyki i dźwięku, logiki, biologii czy chemii) dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnych przyrządach oraz stanowiskach interaktywnych (m.in. Nurek Kartezjusza, Młynek Crooksa, Człowiek bateria, Słup zagrożenia, Lewitująca piłka czy Głowa na tacy). Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem  uczniów i nauczycieli.

Posiliwszy się w pobliskiej galerii, „naładowani wiedzą”, wyruszyliśmy w drogę powrotną, podczas której dzieliliśmy się wrażeniami. Opinie uczniów były pozytywne, więc wycieczkę śmiało można uznać za udaną.

Opiekę nad klasami sprawowały: p. Agnieszka Tkaczyk-Żylińska, p. Izabela Tabor, p. Ewa Jarzyńska, p. Małgorzata Gawor.