4 marca 2021 roku podane zostały wyniki Kuratoryjnego Konkursu Polonistycznego. W tym roku konkurs był wyjątkowy. Cały czas uczniom towarzyszyła niepewność czy kolejne etapy się odbędą, czy zdrowie pozwoli im wziąć w nich udział, czy kwarantanna nie zniweczy ich ciężkiej pracy. Na szczęście wszystko się udało i mamy powody do dumy i wielkiej radości.

Uczeń klasy VIII a –  Adrian Kobacki –  uzyskał tytuł finalisty.

To wyróżnienie Adrian osiągnął dzięki wytrwałej pracy, determinacji i zaangażowaniu. Musiał zmierzyć się z tekstami literackimi wykraczającymi poza podstawę programową szkoły podstawowej, przeanalizować wiele dzieł sztuki, tekstów źródłowych.

Wielkie gratulacje dla Adriana i p. Edyty Wiosny – nauczycielki języka polskiego i opiekunki konkursowej ucznia