Konkurs literacki „Bohater za tajemniczymi drzwiami” został ogłoszony w październiku przez nauczycieli biblioteki szkolnej w związku z obchodami Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Zadaniem uczniów było napisanie opowiadania dotyczącego historii bohatera literackiego, która mogłaby się wydarzyć za tajemniczymi drzwiami. Uczniowie mieli do wyboru sześcioro niezwykłych drzwi, które skłaniały do kreatywnego rozprawienia się z tematem. Wyobraźnia uczniów zaskoczyła jury. Prace były ciekawe, zaskakujące, przemyślane, dopracowane pod względem stylistycznym, ortograficznym i interpunkcyjnym.
W związku z ilością otrzymanych prac, zostały zmienione kryteria oceny. Wynik konkursu są następujące:

Kategoria  klasy 4-5

I miejsce ex aequo Hanna Kobacka i Klara Wilkowska z kl. 4a

Wyróżnienie: Jan Czubak kl.5b

Kategoria klasy 6

I miejsce Anna Rachtan kl. 6b

II miejsce Adam Gałecki kl.6c

III miejsce ex aequo Julia Walczak kl.6b i Marian Gajewski kl.6c

Wyróżnienie: Mateusz Sar kl.6c, Igor Nowocień kl.6c, Katarzyna Podkowa kl.6c

Kategoria klasy 7-8

I miejsce Matylda Wilkowska kl.7a

Wyróżnienie: Natalia Fortuna kl. 7b

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!!!
Doceniamy zaangażowanie i wkład pracy jaki włożyliście w napisanie swoich opowiadań.
Prace uczennic, które zajęły pierwsze miejsca będzie można przeczytać w internetowym numerze gazetki szkolnej.
Pozostałe są do wglądu w bibliotece szkolnej. Zapraszamy do lektury!

Dla uczniów klas 1-3 odbył się konkurs plastyczny pod tym samym tytułem.
Uczniowie mieli za zadanie wybrać tajemnicze drzwi i namalować, co się za nimi zdarzyło…

Oto zwycięzcy:

I miejsce ex aequo Franciszek Pajączkowski kl. 2a i Zofia Kutkiewicz kl. 1b

II miejsce ex aequo Igor Wyciszkiewicz kl.2b i Nikola Skiba kl.2a

Gratulujemy kreatywności najmłodszym czytelnikom naszej biblioteki!

Uroczysty odbiór nagród i dyplomów odbędzie się po powrocie do szkoły 🙂