Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią, uczniowie wrócili do szkoły, w której panują nowe restrykcje i reżim sanitarny. Od pierwszych dni nauki w szkole obowiązują procedury i zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Wśród nich najważniejsze to częsta dezynfekcja i mycie rąk, zachowanie dystansu społecznego oraz zasłanianie ust i nosa maseczką.

5 listopada w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną jedno z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu imprez naszej szkoły – uroczystość ŚLUBOWANIA, odbyła się bez udziału najbliższych członków rodziny naszych uczniów. Była to sytuacja wyjątkowa i bardzo brakowało nam wśród publiczności uśmiechów kochanych Rodziców, którzy zawsze są najlepszym wsparciem nie tylko dla najmłodszych uczniów. Podczas ceremonii z zachowaniem wszelkich środków ostrożności oraz z utrzymaniem bezpiecznych odległości byli obecni oraz wspierali ciepłym spojrzeniem Pan Dyrektor Leszek Pożyczka , Pani Wicedyrektor Marzena Kamińska, pracownicy biblioteki szkolnej Pani Małgorzata Rochowska oraz Izabela Reluchin, a także wychowawczynie klas pierwszych Pani Ewa Wikalińska i Joanna Królicka.

32 pierwszoklasistów złożyło uroczystą przysięgę i stało się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły . Uczniowie ślubowali sumiennie wykonywać swoje obowiązki, dbać o przyrodę, a poprzez swoje zachowanie oraz naukę być przykładem dla innych. Niespodzianką dla dzieci były prezenty od PKO Banku Polskiego, które w tym roku wręczyła dzieciom opiekunka SKO Pani Anna Suchowska i zachęciła po uroczystości już świadomych uczniów do zapisania się do Szkolnej Kasy Oszczędności i systematycznego oszczędzania. Gratulujemy naszym uczniom pięknego występu, podczas którego wykazali się nie tylko umiejętnościami artystycznymi, ale także umiejętnościami dydaktycznymi dotyczącymi wiedzy na temat właściwego zachowania się w szkole oraz bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Po emocjonujących chwilach, nadszedł moment na najważniejszą część uroczystości – PASOWANIE NA UCZNIA . Pan Dyrektor wspólnie z Panią Wicedyrektor dokonali uroczystego aktu pasowania na ucznia, a wychowawcy klas wręczyli pamiątkowe dyplomy oraz upominki przygotowane przez rodziców .

Tego dnia uczniowie zostali także pasowani na pełnoprawnych czytelników naszej biblioteki szkolnej. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, a także wyprawki czytelnicze w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” organizowanej przez Instytut Książki. Dzieci otrzymały książeczkę „Pierwsze abecadło”, broszurę informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz „Kreatywny  alfabet”. Celem tej ogólnopolskiej akcji jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych.

Uśmiechy dzieci były tak szerokie, że wychodziły poza znajdujące się na ich twarzach maseczki! Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć dzieci podzielone na grupy udały się do sal na słodki poczęstunek zorganizowany przez ich rodziców.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana radosna chwila!

Galeria znajduje się na stronie klasy 1-3