8 czerwca 2024 roku na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Natolinie odbył się festyn rodzinny pod hasłem „Witajcie w naszej bajce”. Wydarzenie przyciągnęło liczne rodziny, które mogły spędzić razem czas w radosnej i beztroskiej atmosferze.

Festyn obfitował w różnorodne atrakcje, które zadowoliły zarówno najmłodszych, jak i dorosłych uczestników. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od występu chóru Rubika, czyli grona pedagogicznego na czele z dyrektorem szkoły- p. Tomaszem Bernatem. Nie zabrakło konkurencji sportowych i bajecznych konkursów rodzinnych. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.

Oferta gastronomiczna była niezwykle bogata: grill, kuchnia włoska oraz kuchnia z różnych stron świata. W kawiarence można było zakupić domowe ciasta, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Aromatyczne wypieki, przygotowane przez rodziców i uczniów, były doskonałym uzupełnieniem festynowego menu.

Nie mogło zabraknąć również takich atrakcji jak: malowanie twarzy, włosów, paznokci, tatuaży, plecenia warkoczy. Do dyspozycji gości festynu było również stanowisko z biżuterią.

Część artystyczna festynu zawierała występy taneczne i wokalne uczniów naszej szkoły, przedstawienie „Małpka Fiki Miki oraz pokaz mody. Stoisko SKO również zapewniło wiele atrakcji, a o bezpieczeństwo ruchu drogowego dla dzieci zadbano na stoisku WORD-u. Odwiedzili nas również funkcjonariusze policji, odbyło się znakowanie rowerów oraz pokazy z czworonogami. Podczas festynu odbył się Dzień Rejestracji Potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych i szpiku, wiele osób dołączyło do bazy potencjalnych Dawców szpiku.

Ogromnym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, która dzięki licznym nagrodom przyciągnęła wielu uczestników. Główną nagrodą był rower ufundowany przez burmistrza gminy Jedlnia-Letnisko, Pana Rafała Kornata. Losowanie odbyło się na koniec festynu, a szczęśliwa zwyciężczyni nie kryła radości, odbierając nowy rower z rąk dyrektora szkoły.

„Witajcie w naszej bajce” to hasło, które idealnie oddało ducha festynu. Wszyscy uczestnicy mogli na chwilę przenieść się do świata bajki, baśni i magii, zapominając o codziennych troskach. Nauczyciele wraz z Dyrektorem Szkoły przygotowali fantastyczne stroje, niezawodna prowadząca pilnowała harmonogramu występów. Organizatorzy zadbali o każdy detal, dzięki czemu festyn był nie tylko świetną zabawą, ale także okazją do integracji lokalnej społeczności.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wspaniałego wydarzenia, oraz uczestnikom, którzy swoim uśmiechem i zaangażowaniem uczynili ten dzień wyjątkowym.