„Nauczyciele są dla społeczeństwa trampoliną do lepszego jutra”

Olga Tokarczuk

13 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.

W tym roku ze względu na obostrzenia spowodowane epidemią uroczystość była skromna i miała charakter oficjalny.
W kameralnej atmosferze, w otoczeniu jedynie ósmoklasistów pan dyrektor Leszek Pożyczka przypomniał krótko historię Komisji Edukacji Narodowej oraz podkreślił rolę szkoły, która na przestrzeni wieków zmieniała się. A jej obecny kształt stawia wyzwania nie tylko uczniom, ale i nauczycielom. To oni właśnie, by sprostać wymaganiom, pełniąc trudną w dobie Internetu rolę mentora i przewodnika, muszą się wciąż doskonalić.
            Pan dyrektor podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły za ich trud pracy, zaangażowanie, energię i otwartą na potrzeby uczniów postawę oraz stworzenie sprzyjającej nauce i wychowaniu miłej atmosfery.
A powołując się na słowa polskiej noblistki podkreślił ich niezwykle ważną rolę:

„Nauczyciele są dla społeczeństwa trampoliną do lepszego jutra”

Zwieńczeniem słów dyrekcji było wręczenie nauczycielom pamiątkowych dyplomów za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej, wśród których podkreślone zostały wysokie wyniki egzaminów ósmoklasistów oraz zdobycie nagrody specjalnej w projekcie interdyscyplinarnym „Moniuszko w mazowieckich szkołach i przedszkolach”.

Podziękowania i życzenia dla nauczycieli złożyli również p. Edyta Mąkosa jako przedstawiciel   Rady Rodziców oraz Magdalena Markowska – reprezentująca Samorząd Uczniowski.

Tym miłym akcentem, z ukrytym pod maseczkami uśmiechem na ustach powróciliśmy do sal na zajęcia lekcyjne.

Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły dziękujemy za całoroczny trud
i życzymy zdrowia, cierpliwości, satysfakcji oraz pracy w murach szkoły.

Tekst: Pani Małgorzata Gawor

Fotorelacja: Pani Kamila Rozwadowska