W dniu 30.04.2024 r. pod hasłem „To moja Polska” odbyła się akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to niewątpliwie ważna lekcja historii. Uczniowie zostali zapoznani
z okolicznościami powstania pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Dowiedzieli się, co zawierał ten dokument i jak miał uzdrowić ustrój państwa. Uroczystość była okazją do refleksji nad wydarzeniami sprzed 233 lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.

Uczniowie recytowali wiersze mówiące o miłości do Ojczyzny i o Konstytucji. Wiersze były przeplatane pięknie zinterpretowanymi piosenkami. Ósmoklasiści zatańczyli poloneza do utworu Wojciecha Kilara. Podczas akademii zaprezentowali się również uczniowie, biorący udział w XIX Regionalnym Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham Moją Ojczyznę”.