5-7 marca odbył się wstępne przesłuchania uczniów klas 1-8 do VIII Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania.
Swój udział zgłosiło 58 uczniów.
Spośród nich jury wyłoniło 13 osób do kolejnego etapu przesłuchań w kategoriach: klasy 1-2, klasy 3-4, klasy 5-6, klasy 7-8.

Ostateczne przesłuchania odbyły się 12 marca w powiększonym składzie jury: p. dyrektor Tomasz Bernat, p. Małgorzata Gawor, p. Maria Kozera – Frąk, p. Małgorzata Rochowska i przedstawicielka uczniów – Zuzanna Stachowicz z klasy 8a. Jednogłośnie do etapu regionalnego VIII Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania zakwalifikowali się uczniowie:

klasy 1-2 –  Zuzanna Michalska z klasy 2b (opiekun p. Beata Baryłka)
klasy 3-4 – Franciszek Mąkosa z klasy 4b (opiekun p. Małgorzata Rochowska)
klasy 5-6 – Nikola Skiba z klasy 5a (opiekun p. Dorota Nowak – Trzaskoma)
klasy 7-8 – Klara Wilkowska z klasy 7a (opiekun p. Edyta Wiosna)

Bardzo dziękujemy wychowawcom i nauczycielom języka polskiego za wspaniałe przygotowanie swoich podopiecznych a uczniom zaangażowania w propagowanie czytelnictwa.

Gratulujemy!