Czas na obiecany ciąg dalszy relacji z imprezy urodzinowej Kornela Makuszyńskiego, jaka odbyła się 9 lutego 2024 w piątek w naszej szkole. Oj, działo się wiele na 140 Urodzinach u Kornela! Ponad dwie godziny super zabawy. Było wszystko, czego można oczekiwać na tego typu spotkaniu. Tak więc fantastyczny, olbrzymi trzypiętrowy tort, i to jak zwykle w Natolinie – najlepszy na świecie, bo upieczony dla Kornela przez panią Magdalenę Bińkowską, mamę naszej uczennicy. A  że był przepyszny, mogli przekonać się wszyscy, którzy zjawili się tego dnia. Nie zabrakło też prezentów dla jubilata . Były one  wyjątkowe , bo wszystkie przygotowane przez uczniów naszej szkoły od klasy 1 do 8, oczywiście pod czujnym okiem wychowawczyń. I tak prezentem uczniów klas 1a, 1b, 2a, 3b i 4a była wystawa prac zainspirowanych twórczością Kornela Makuszyńskiego pod hasłem „Ukłon dla Kornela”. Długo oklaskiwane i podziwiane były dzieci z klasy 1c, które wykonały  „Taniec Koziołków” i 2b, które przedstawiły  inscenizację fragmentów „Przygód Koziołka Matołka”Reklamę telewizyjną zachęcającą do poznania twórczości jako prezent przygotowała klasa 4b,  rys historyczny epoki, w której żył, przygotowała klasa 8a, , w co ubierali się w epoce Makuszyńskiego panowie i panie, zobaczyliśmy na wybiegu , gdzie fantastycznie w rolę modeli i modelek wcielili się uczniowie klasy 8a, piosenkę „ Zagubiony dom” odśpiewała w prezencie Kornelowi klasa 5b. Nie zabrakło wesołego przedstawienia kukiełkowego „Przygoda Małpki Fiki – Miki” przygotowanego przez klasę 5a. Klasa 6a przygotowała zabawę z  QR kodami, klasa 7a wystawę unikalnych zdjęć Makuszyńskiego, 7b i 6b zapraszały dzień wcześniej do „Starego kina”, a 3a przygotowywała elementy do Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Zwycięzcy tegoż zaprezentowali się tego dnia na scenie. Nie zabrakło też sportowej rywalizacji, zadbali o to pan Malczewski i  pani Bińkowska. 

Gościem specjalnym na „Urodzinach u Kornela” był burmistrz Jedlni – Letniska, pan Piotr Leśnowolski. On też nie przybył z pustymi rękoma. Szkoła otrzymała w prezencie tablicę interaktywną.
Całość dopełniała dekoracja wykonana przez panią Małgorzatę Szpak i piosenki wykonywane przez chór pod kierunkiem pani Małgorzaty Marglewskiej.
Wszyscy zgodnie stwierdzili, że impreza urodzinowa spodobałaby się Patronowi, było wesoło, kolorowo, zabawnie. Na następną zapraszamy za rok!