Zgodnie z kalendarzem szkoły 8 lutego obchodzimy urodziny naszego Patrona, a ponieważ to już 140 rocznica, przygotowaliśmy niezwykle huczne jej obchody. Wszystko to w ramach dużego szkolnego projektu Urodziny Patrona, którego koordynatorem i reżyserem jest p. Dorota Nowak. W przygotowania włączyły się wszystkie klasy – od najmłodszych po najstarszych – wraz ze swoimi wychowawczyniami.
Rozpoczęliśmy od wizyty w specjalnie przygotowanym na tę okoliczność przez klasę  7b pod opieką p. Izabeli Tabor i p. Katarzyny Iwańskiej-  Starym Kinie – U Kornela. W jego niezwykle kameralnej atmosferze, zajadając popcorn, uczniowie oglądali Przygody Koziołka Matołka.  Jego perypetie powodowały salwy śmiechu, zwłaszcza u najmłodszych. Wrażenia były bardzo pozytywne. Każdy widz wyszedł z naszego kina z uśmiechem na twarzy.
Jak przystało na kino przed każdym seansem wyświetlona była reklama przygotowana przez uczniów klasy 4b pod kierownictwem p. Małgorzaty Rochowskiej. Ideą reklamy było zachęcenie młodzieży do poznawania i odkrywania wciąż na nowo twórczości naszego Patrona.
Po seansie, również na sali kinowej, klasa 7b przedstawiła przygotowaną pod kierunkiem p. Katarzyny Iwańskiej prezentację o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego. Co jak co, ale wiedzę o swoim patronie trzeba wciąż utrwalać, dlatego działania obu klas okazały się niezwykle pomocne.
 
Ostatnim punktem dzisiejszych obchodów był finał wcale niełatwego Szkolnego Konkursu Recytatorskiego , który zmobilizował wielu śmiałków do opanowania fragmentu prozy  z wybranej książki Patrona. Do  I etapu przystąpiło 42 uczniów z klas 1-8, w II etapie swoje umiejętności prezentowało 17 uczestników. Za trafną interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny  największą ilość punktów i miejsca na podium wywalczyli:
w kategorii klas 1-3: Alicja Rozwadowska  opiekun p. Paulinę Szwarc – Szczepanik
w kategorii klas 4-6 : Hanna Jaroszek opiekun p. Dorota Nowak
w kategorii klas 7 -8 : Wiktoria Kotkowska opiekun p. Małgorzata Gawor

Wyróżnienia: Małgorzata Kowalska opiekun p. Ewa Wikalińska
Cezary Gawełek, Hanna Smolaga, Natalia Szczygielska opiekun p. Joanna Królicka
Maria Mąkosa opiekun p. Dorota Nowak

To był niezwykle emocjonujący i pełen pozytywnych wrażeń dzień.
Jutro ciąg dalszy urodzin Kornela i wiele atrakcji. Zapraszamy do śledzenia kolejnych poczynań na strony szkoły, a będzie na co popatrzeć.