Pamięć o zdobywanej w wielkim trudzie NIEPODLEGŁOŚCI to jedna z najważniejszych kwestii. Wszyscy winniśmy dbać o to, by ją zachować. Dlatego z okazji 105. urodzin Niepodległej Polski odbył się w naszej szkole uroczysty koncert pieśni patriotycznych. To pierwsza w szkole akademia, w której wzięli udział wszyscy uczniowie. Muzyczna lekcja historii pozwoliła nam na przypomnienie sobie najtrudniejszych, ale i najważniejszych wydarzeń w dziejach naszego narodu. Wśród wykonawców pojawiły się całe zespoły klasowe. Koncert pięknie rozpoczęli najmłodsi uczniowie oddziału przedszkolnego – O a piosenką Orzeł Biały. Następnie uczniowie starszych klas kolejno zaprezentowali pieśni, które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych. Usłyszeliśmy m.in. Rotę, Piechotę, Pierwszą Brygadę, Przybyli Ułani, Idą leśni. Szkolny chór zaśpiewał Pałacyk Michla. Nie mogło zabraknąć też występów solowych i duetów, w wykonaniu których usłyszeliśmy Zośkę i Niepodległą-Niepokorną. Jeden z utworów wykonany był przy akompaniamencie akordeonu. W dalszej części wystąpili uczniowie klas młodszych z równie młodym repertuarem. W ich radosnym i pełnym energii wykonaniu usłyszeliśmy Wierzby i bociany, Zachwyca nas Polska, Jesteśmy Polką i Polakiem oraz Flagę. Ostatni głos należał do p. Izabeli Tabor, która wykonała wymagającą piosenkę Żeby Polska. Koncert zakończyliśmy uroczystym odśpiewaniem hymnu państwowego. Uroczystość przebiegła w miłej, radosnej i patriotycznej atmosferze. Za przygotowanie akademii odpowiedzialne były: p. Małgorzata Gawor, p. Małgorzata Marglewska, p. Małgorzata Szpak oraz p. A. Tkaczyk-Żylińska we współpracy z wychowawcami, którzy zadbali o przepiękne przygotowanie swoich wychowanków do występu.