W dniu 2 października 2023 r. uczniowie klasy 5 b wraz z wychowawczynią wybrali  się na wycieczkę do Warszawy. Dzięki uprzejmości p. Olgi Deszko zwiedzili Teatr Wielki – Operę Narodową. Odwiedzili miejsca, które (jak to nazwała p. Olga) nie są dostępne zwykłym śmiertelnikom, poznali teatr „od kuchni”. Pogoda dopisywała, dlatego też znalazł się czas na spacer Krakowskim Przedmieściem i warszawską Starówką. Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Iluzji. Uczniowie mogli odkrywać interaktywną edukacyjno – rozrywkową przestrzeń i podziwiać takie atrakcje jak: zakręcony vortex, pokoje luster, komnatę cieni i wiele innych zaskakujących iluzji. Nie zabrakło również słodkich życzeń z okazji Dnia Chłopaka.