Dzisiaj tj.9 marca, duch naszego patrona KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO unosił się w szkole. A to za sprawą uczniów klas ósmych przebranych za postacie z utworów „pisarza, co miał słońce w herbie”  oraz za samego pisarza.  Zaprosili oni uczniów z klas młodszych  NA PRZYGODĘ Z CZYTANIEM, prezentując wybrane fragmenty książek Kornela Makuszyńskiego. Spotkanie w bibliotece szkolnej, później „spacer” po szkole śladami Kornela Makuszyńskiego , pozwalający poznać niektóre  fakty z życia pisarza, jego dokonania, sukcesy oraz twórczość. Pomogła nam w tym wystawa poświęcona patronowi , na której wyeksponowane zostały m.in. życiorys, złote myśli z utworów Makuszyńskiego oraz liczne zdjęcia z epoki , w której żył. Niewątpliwą atrakcją był fakt, że uczniowie po szkole wędrowali oprowadzani przez…Kornela Makuszyńskiego, w którego wcielił się Szymon – uczeń klasy 8a. Z ciekawością oglądano również kronikę szkolną z zapisem uroczystości nadania szkole imienia i wręczenia sztandaru. Przyglądaliśmy się też samemu sztandarowi szkoły, nareszcie z bliska!

To nie koniec atrakcji związanych z naszym patronem, niebawem kolejne relacje. Zapraszamy!