Nauka nie tylko w szkole.


 

30 stycznia 2022 roku klasy 7a, 7b, 8b, 8c wybrały się do Multikina, by zgłębiać swoją wiedzę na temat filmu. Uczniowie zapoznali się z tematem efektów specjalnych występujących w filmach. Poznaliśmy efekty specjalne SFX, wizualne, optyczne i mechaniczne. Dowiedzieliśmy się czym są:  rachet, makieta, blue box, green box, animatronika, motion capture oraz jak stworzyć warunki pogodowe czy w jaki sposób dochodzi do wybuchów na planie filmowym. Wszystkie te techniki mogliśmy zobaczyć we fragmentach filmów.

Efekty specjalne wykorzystywane są przy produkcji niemal każdego filmu. Dzięki nim widzowie mogą doznawać ekscytujących wrażeń, bo filmy są ciekawsze, a sceny realistyczne. Nasi uczniowie po takiej lekcji z pewnością bardzo wnikliwie będą analizować każdą scenę.

Po lekcji obejrzeliśmy film „ Mój brat ściga dinozaury”, który poruszał tematykę niepełnosprawności oraz stosunku do niej innych ludzi. Ukazywał problem akceptacji bycia innym w środowisku rodzinnym oraz szkolnym. Film uświadomił nam, że bez względu na nasze braki czy nierówności człowiek jest wart tyle samo. Każdemu należy się miłość i szacunek. Nigdy też nie należy wstydzić się bliskich.

To była niezapomniana lekcja o filmie i życiu.

Napisał: Krystian Dujko, kl. 7b