22 grudnia był ostatnim dniem zajęć w szkole przed zimową przerwą świąteczną. Był to również czas klasowych spotkań opłatkowych. Wspólnie spędzony czas wprowadził nas w świąteczną atmosferę.

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka Nie inaczej było w tym roku: 22 grudnia 2022 r. o godzinie 11:15 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: Pan Dyrektor Tomasz Bernat, Pani Wicedyrektor Marzena Kamińska, ks. Dariusz Olender, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

Pierwsza część uroczystości, to przedstawienie pod tytułem „Jeden zero dla nieba”. Uczniowie wcielili się w postacie aniołków, którzy robią wszystko aby przygotować ludzi na narodzenie Jezusa diabełków, którzy starają się w tym przeszkodzić. Zgodnie z mottem przedstawienia: „Będzie dobrze – Bóg mnie kocha”, wszystko zakończyło się wspaniale.

Druga część uroczystości to koncert kolęd i pastorałek, prowadzony przez klasy starsze, w którym wzięli udział wszyscy zebrani.

Po zakończonym przedstawienia głos zabrał dyrektor szkoły który podziękował  artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie jasełek oraz za wprowadzenie w atmosferę ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. Złożył także świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość gościom,  rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Życzenia złożyli również przedstawiciele samorządu uczniowskiego.