Z radością informujemy, że uczennica klasy 8b Natalia Fortuna
zajęła III miejsce
Ogólnopolskim Konkursie Kaligraficznym im. Janusza Korzeniowskiego

„Piórem i Pazurem”

Konkurs składał się z trzech etapów i trwał od listopada 2021r. do 7 maja 2022r.

O tym, jak ważna jest sztuka pisania, wie każdy. Nie wszyscy przywiązują do tego wagę. Wśród naszych uczniów są jednak tacy, dla których kaligrafowanie jest pasją, sposobem na wyrażanie siebie i interpretowanie treści.

Kaligrafia jest nie lada sztuką. Polega ona przede wszystkim na starannym
i bardzo estetycznym pisaniu, nierzadko zdobionym w sposób artystyczny.

Jej amatorów zaś cechuje duża doza cierpliwości, maksymalna staranność, dobra koncentracja, a także przywiązywanie szczególnej wagi do detali.

W  naszej szkole do tego konkursu przystąpiło  pod koniec listopada 5 uczennic: Laura Warchoł (kl. 8b), Natalia Fortuna (kl. 8b),
Giulia Piaseczny (kl. 7c), Olga Graf (kl. 7c), Nadia Sulima (kl. 5b).

Do etapu wojewódzkiego, który odbył się na początku marca, zakwalifikowały się: Laura Warchoł, Natalia Fortuna oraz Giulia Piaseczny.

Do ścisłego finału zaproszono Natalię, która 7 maja 2022 roku w Warszawie dała popis swojego talentu kaligraficznego,  pokonując 2564 wszystkich uczestników oraz 101 finalistów
i zajęła III miejsce.

Gratulujemy sukcesu !!!

Opiekunem laureatki była p. Małgorzata Gawor