Kornel Makuszyński ( 8 stycznia 1884 – 31 lipca 1953) był pisarzem, który wierzył w człowieka, w to, że w każdej ludzkiej duszy jest wiele dobra i miłości. O tym pisał i tego uczył w swoich książkach. Prozaik, poeta, felietonista, krytyk teatralny i publicysta, członek Polskiej Akademii Literatury, przed drugą wojną światową jeden z najpoczytniejszych pisarzy.

Jak zwykle wraz z początkiem roku kalendarzowego świętujemy Dni Patrona naszej szkoły – Kornela Makuszyńskiego. W tym roku szkolnym zostały ogłoszone dwa konkursy związane z twórczością naszego patrona.  Pierwszy z nich był adresowany do uczniów klas I – III i polegał na wykonaniu pracy (nie mogła być przerysowana, ani  wykonana szablonem) ilustracji inspirowanej  fragmentem książki Kornela Makuszyńskiego . Drugi – adresowany do klas IV- VIII , polegał na wykonaniu autorskiej fotografii inspirowanej  wybraną książką Kornela Makuszyńskiego i wkomponowaniu jej w zaprojektowaną przez siebie okładkę . Konkursy cieszyły się ogromną popularnością, a ich efekty przeszły oczekiwania organizatorek- pań: Doroty Nowak i Marzeny Kamińskiej . Galeria już jest do obejrzenia na dolnym korytarzu, u nas nagrodzone okładki i ilustracje.

W kategorii klas  IV – VIII i I – III

I miejsce – Adam Sobolewski II miejsce – Szymon Sępka III miejsce – Filip Kupis
I miejsce – Maksymilian Rutka II miejsce – Natalia Skałbania III miejsce – Blanka Podkowa