W dniach 18-25 listopada 2021r cała społeczność szkolna przystąpiła do akcji „Płynie w nas pozytywna ENERGIA”. Cel główny akcji to pomoc bezdomnym zwierzętom przebywającym
w schroniskach. Akcja organizowana jest przy wsparciu Enea Wytwarzanie. Aby do niej dołączyć nawiązaliśmy międzypowiatową współpracę z jedną ze szkół podstawowych powiatu kozienickiego. Nasze zadanie polegało na  wykonaniu tradycyjnego, papierowego łańcucha choinkowego  co pozwoli na zakup przez sponsora akcji,  karmy dla zwierząt – 1m łańcucha = 1kg karmy. Im dłuższy łańcuch tym większa szansa na pomożenie ilości karmy.

Nasi uczniowie udowodnili, że maja wielkie serce i nie są obojętni na losy zwierząt.  Odzew był bardzo duży. Uczniowie pracowali indywidualnie w domach, na świetlicy szkolnej i w zespołach klasowych. W bardzo krótkim czasie wykonaliśmy 1306 m łańcucha. Gratulacje!!!

Cała społeczność szkoły po raz kolejny pokazała jaki ogromny dar posiadają – serce nie tylko dla drugiego człowieka, ale także dla bezbronnych zwierząt, które potrzebują ludzkiej pomocy.