3 listopada 2021 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej. Przed Komisją Konkursową zaprezentowało się 23 uczestników w kategorii: poezja i pieśń. Uczniowie recytowali wiersze o Polsce, niepodległości oraz śpiewali pieśni patriotyczne i żołnierskie np. : „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę…”, „Polska flaga”, „Dywizjon 303”, „Miasto 44”, „Modlitwa Matki”.
Po burzliwej dyskusji Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów I, II, III miejsca w każdej kategorii.
Oto oni:
Kategoria poezja
klasy I – IV
I miejsce – Hanna Jaroszek kl. 3 a
II miejsce Kacper Janiszewski kl. 3 a
III miejsce – Hubert Dzińkowski kl. 2 b

Klasy V – VIII
I miejsce – Wojciech Mąkosa kl. 7 b
II miejsce – Iwo Dziubiński kl. 5 a
III miejsce – Nina Paździoch kl. 5 a

Kategoria pieśń
klasy I – VI